Železnorudské Rysí slavnosti opět ozdobí „parní krasavice“

Autor: MS <svarcova(at)rras.cz>, Téma: AKTUALITY, Vydáno dne: 20. 06. 2011

Rysí slavnost 2 První červencovou sobotu (2. 7.) u nádraží Železná Ruda – Alžbětín opět propuknou „Rysí slavnosti“ Celá sobota bude věnována historii i současnosti, historii železničářské, ale i řemeslné. A na co se tedy mohou návštěvníci těšit?

Rysí slavnost
Z té železničářské historie určitě na parní lokomotivu s historickými vagonky, která bude vozit děti zdarma, ale také na ukázky a provoz ručních drezín. Zároveň bude možné navštívit nedaleké Muzeum lokomotiv v B.Eisenstein – pro všechny zdarma. Během programu vystoupí dvě kapely, bude se pít pivo nejen z místního pivovaru, které je originálním šumavským výrobkem. S certifikátem Šumava originální produkt se zde ale prokáží i další výrobci, od klobás, přes bižuterii, keramiku, až po řezbářské umělecké předměty. Pro děti bude k dispozici i stan „Centra volného času“, svezení kočárem taženým koňmi – pro děti opět zdarma - bude také nevšedním zážitkem.
Zkrátka – pokud hledáte odpočinek od běžných starostí a chcete se zároveň pobavit s hudbou a vrátit se kousek do historie, máte jedinečnou možnost. Slavnosti začnou po osmé hodině první jízdou parního vlaku z Alžbětína do Železné Rudy a skončí… určitě tak jako v loňském roce – v pozdních večerních hodinách!