Nové mapy zlepšují orientaci v NP Šumava

Autor: MS <svarcova(at)rras.cz>, Téma: AKTUALITY, Vydáno dne: 17. 08. 2011

Nové mapy NPŠ V západní části Šumavy započali pracovníci Správy NP a CHKO Šumava v těchto dnech doplňovat dvoukřídlé stojany novými přehlednými mapami. Návštěvníci Šumavy tak budou mít usnadněnu orientaci v nejbližším terénu.

Nové mapy totiž, kromě nabídky možností parkování, informují o cestování veřejnou dopravou či umožní naplánovat si výlet bez zbytečných přesunů auty.

„V západní části Šumavy je v lokalitách Špičák, Železná Ruda, Prášily, Hartmanice, Radešov, Svojše, Srní, Antýgl, Modrava, Stachy, Zdíkov, Pláně, Nové Hutě, Churáňov, Horská Kvilda, Kvilda a Borová Lada, osazeno na dvoukřídlých stojanech 17 kusů map o rozměrech 85 x 100 cm,“ sdělil David Poláček, referent propagace NP Šumava.

V jednotlivých lokalitách mapy zobrazují výřez území s několika nejbližšími obcemi. Návštěvníci na mapě naleznou zvýrazněná informační střediska Správy, ale také infocentra obcí, dále pak turistické trasy, cyklotrasy a parkoviště.

„Doufáme, že se turisté díky novým mapám budou lépe orientovat v terénu ihned při vstupu do NP. V důsledku toho by měly být více navštěvovány dosud málo vyhledávané turistické cíle na okrajích NP a CHKO Šumava,“ doplnil David Poláček.

Autor fotografie: D. Poláček