Volarské slavnosti dřeva

Autor: MK <kytlicova(at)rras.cz>, Téma: AKTUALITY, Vydáno dne: 11. 08. 2015

Volarské slavnosti dřeva 7

Volarské slavnosti dřeva 2

Volarské slavnosti dřeva 1Letos již po jednadvacáté o předposledním srpnovém víkendu 22. – 23. srpna 2015 bude tradičně s hlavními hosty přeříznut metr dřeva a připitím Volarským pivem budou slavnosti zahájeny.

VOLARSKÉ SLAVNOSTI DŘEVA 3Součástí slavností je zejména práce s dřevem a dřevěný jarmark, kde lze zakoupit vše od dřeváků po vařečky či jiné nezbytné součásti do kuchyně či na chatu. Budou to řemesla jako tesař, výrobci dřeváků, žlabů, okapů a tesání trámu starým způsobem. Volarské náměstí se opět promění v jeden velký dřevařský trh.

Program je doslova nabitý a vystupovat budou umělci z různých žánrů hudby, a chybět nebudou ani domácí. VOLARSKÉ SLAVNOSTI DŘEVA 2

Hlavní část soboty začíná ve 14 hodin soubojem čtyř partnerských měst v soutěži „O volarský putovní dřevák“. Jde o ojedinělou cenu, kterou VOLARSKÉ SLAVNOSTI DŘEVAvěnoval místní truhlář Radek Amler. Putovní dřevák měří 1, 5 metru a váží 50 kg, a to je tedy opravdu těžká výhra. Domácí budou obhajovat loňské vítězství, a zda se jim to podaří, uvidíte sami, pokud k nám přijedete. Sobotní večer až do noci patří taneční zábavě pod širým nebem.

Neděle bude ve znamení dřeváků a jejich klapotu, klokotu a krásně vyladěnému tónu v pochodu. Ano to se pochoduje a soutěží o rekord v co největším počtu lidí pochodujících v dřevěné obuvi na jednom místě. Volarské kolečko z náměstí kolem kostela svaté Kateřiny již pamatuje mnohé a loni rekord nepadl. Ten je 263 pochodujících, z roku 2010.

No, a poněvadž rekordy jsou od toho, aby se překonávaly přijďte, přijeďte či se dopravte jakýmkoli způsobem s dřeváky na nožkách a zkusme rekord pokořit. Oba dny nabízí mnoho zábavy, zážitků a nádhery z města pod Boubínem, které v rámci slavností nabízí doprovodný program, jako výstavu místních zahrádkářů a včelařů, návštěvu volarského muzea, práci dřevosochařů, či dětské soutěže.

Foto Jiří Plachý a archiv RRA Šumava, o.p.s.