Hornoplánská brusle se uskuteční tuto sobotu

Autor: MK <kytlicova(at)rras.cz>, Téma: AKTUALITY, Vydáno dne: 23. 01. 2017

hornoplánská brusleOdpoledne plné bruslení a zábavy pro celé rodiny se uskuteční v sobotu 28. ledna 2017 u pláže v Horní Plané.

Město na zamrzlém Lipně uspořádá Hornoplánskou brusli, jejíž cílem je mimo jiné propagace fenoménu přírodního bruslení a ledové dráhy, která nemá ve světě obdoby. Začátek je naplánován na 13. hodinu.

„První ročník Hornoplánské brusle jsme uspořádali v roce 2011 a byla to paráda. Krásné počasí, úžasná atmosféra a velmi pozitivní odezva... Bohužel v dalších letech nám počasí nepřálo, každým rokem jsme akci rušili, avšak letos jsou podmínky dobré, takže jsme se konečně dočkali,“ usmál se Jiří Hůlka, starosta Horní Plané.

Novinkou bude kategorie maminky s kočárky. Organizátoři se ji rozhodli zařadit z toho důvodu, že jsou na zamrzlém jezeře maminky s kočárky často k vidění. Další kategorie jsou následující: děti do 6 let – 100 metrů, děti od 6 do 15 let - 250 metrů, ženy – 500 metrů , muži 1000 metrů a Supermani - 1000 metrů s pneumatikou za pasem.

„Vyplývá z toho, že se může zúčastnit každý, kdo se udrží na bruslích a má rád zábavu a soutěžení. Stačí přijít na místo a zaregistrovat se od 13 hodin do některého ze závodů. A vlastně ani nemusí mít brusle, může si je půjčit na místě,“ zmínil Luděk Štěpánek, vedoucí hornoplánského infocentra.

Hodnotné dary poskytli místní podnikatelé. Vítězové se mohou těšit například na víkendový pobyt pro čtyři osoby v apartmánu, víkendový pobyt pro dvě osoby v penzionu, poukaz na konzumaci v restauraci, poukazy na kávu a zákusky, pánské střihání, brusle, věcné dary, sladkosti pro děti a tak dále.

Po soutěži se na ledě uskuteční diskotéka, která po setmění vyvrcholí ohňostrojem. Návštěvníkům akce bude vyhrazeno parkoviště u pláže. Vstupné je zdarma.

Bližší informace získáte na www.sumava-lipno.eu.