Na Mouřenci u Annína zazní písně Petra Nováka

Autor: MK <kytlicova(at)rras.cz>, Téma: AKTUALITY, Vydáno dne: 31. 08. 2017

PETR NOVAK

Vzpomínkou na zpěváka a skladatele Petra Nováka pokračuje o víkendu pestrý letní program v šumavském kostele na Mouřenci u Annína.

Petr Novák zemřel před 20 lety. Pětice muzikantů se letos rozhodla uctít jeho památku koncerty v českých kostelech a sálech. Koncert s názvem Klaunova zpověď začíná na Mouřenci v sobotu 2. září v 16 hodin.

Součástí vzpomínkových koncertů je 18 Novákových skladeb v akustických a jiných hudebních úpravách. Zazní známé písně jako Náhrobní kámen nebo Povídej, ale i méně známé skladby, např. Sám a sám, Trápí nás nebo Zbláznění. „Objevujeme písničky, které nejsou ani pro nás tak moc známé a snažíme se je nově aranžovat, obnovit a představit,“ říká kytarista, zpěvák a kapelník Luboš Muchna. „Naše kapela Petr Novák Forever není žádný revival. Nechceme Petra Nováka kopírovat. Nezpíváme jako Petr N ovák. Chceme jen lidem ty písničky připomenout. Nabízíme posluchačům naprostý průřez Novákovou tvorbou,“ dodává klávesista a zpěvák Jiří Bláha.

Vstupenky na koncert budou k dostání hodinu před koncertem (tedy od 15 hodin) přímo na Mouřenci. Jednotné vstupenky (nečíslované sezení) budou za 100 korun. „Na koncert dorazí i desítky členů fanklubu Petra Nováka, kteří mají ve stejném termínu sraz v annínském autokempu. Možná se můžeme těšit i na nějaké překvapení,“ říká Lukáš Milota z pořádajícího spolku Přátelé Mouřence.

Během dalších zářijových víkendů pozve Mouřenec na koncert sboru Touch of Gospel (10. září od 17 hodin), závěrečnou poutní česko-německou mši (16.9. ve 14 hodin) nebo koncert plzeňské skupiny Quo Vadis (16. září od 17 hodin).