Jarní komentované prohlídky kostela, kostnice a muzea na Mouřenci

Autor: MK <kytlicova(at)rras.cz>, Téma: AKTUALITY, Vydáno dne: 30. 05. 2019

mouřenecNavštivte prastarý šumavský kostel u Annína postavený po roce 1220.

Prohlídky se konají každou sobotu od 11 hodin, délka trvání je cca 1,5 hodiny a průvodce při ní vypráví o historii i současnosti této kulturní památky. Podíváte se i do barokní kostnice a prohlédnete si i muzeum. Mouřenec ukrývá fresky ze 14. století a stejně starý zvon. Režisér J. Strach natočil na Mouřenci část pohádek Anděl Páně a Tři životy.

Na prohlídku není potřeba se hlásit, stačí přijít v daný čas ke kostelu. Vstupné na prohlídky je dobrovolné (nicméně doporučený příspěvek na údržbu a provoz kostela je 50 Kč za dospělou vydělávající si osobu).

Podrobnosti o dění na Mouřenci můžete aktuálně sledovat na webu: www.pratelemourence.cz nebo na Facebooku:www.facebook.com/mourenec, psát můžete na: lukas.milota@centrum.cz a volat na tel. 607/118846. Těšíme se na vás, Přátelé Mouřence, z. s.

Tip: Až ke kostelu můžete přijet autem – silnice vede od koupaliště u Annína nebo z vesnice Palvínov. A nebo odstavte auto v Anníně nebo Rajsku a přijďte pěšky. Těšíme se na setkání s vámi! Přátelé Mouřence, z. s.

Na možnost prohlídky v jiném víkendovém termínu se informujte na tel. +420/607118846

POZOR: Od dubna do června bude zcela uzavřena silnice mezi dlouhoveským mostem a Radešovem. K Mouřenci tedy přijeďte od Sušice, dále do Dlouhé Vsi, za vesnicí doprava po dlouhoveském mostě, do Nového Městečka a dále po silnici do Rajska, kde vás už navede informační tabule.