Sklářské sympozium v Anníně a koncert při svíčkách

Autor: MK <kytlicova(at)rras.cz>, Téma: AKTUALITY, Vydáno dne: 18. 10. 2019

annin

Od pátku do neděle ve sklárně v Anníně bude V. mezinárodní sklářské sympozium.

Vidět můžete mladé české a německé skláře a umělce a jejich mistry při práci u sklářské pece. "V Anníně se sejdou studenti sklářských oborů z OA, SOŠ a SOU z Třeboně a Sklářské školy ze Zwieselu. Tématem letošního ročníku jsou Ruce podané k přátelství a lze se jen těšit, jak je studenti ve svých pracích vyjádří. Jako každý rok půjde až do neděle o experimenty s technikam i a deko ry a neopakovatelné momenty tvůrčího procesu," láká do Annína kurátorka sympozia Jitka Lněničková.

anninPřidruženou akcí k sympoziu, kterou připravil spolek Přátelé Mouřence, bude v sobotu 19. října v 18 hodin 2. Annínské nokturno, neboli koncert při svíčkách v annínské kapli - přesněji ve sklářské kapli s hrobkou rodiny Schmid nad sklárnou Annín. Posluchači si v běžně uzavřené kapli a v tomto pro koncerty neobvyklém prostředí poslechnou dva vynikající muzikanty a pedagogy - houslistu Marka Ference a kytaristu Adama Pavlíčka. "Bude to procházka napříč žánry. Připravili jsme jazzovou hudbu s prvky latiny nebo klasiky. Těšíme se na setmělé prostředí, ve kterém hudba vynikne," zve na sobotní koncert houslista Marko Ferenc.

anninPokud se někdo chce nechat vést Annínskem a dozvědět se o tomto údolí pokud možno vše důležité, nabízí spolek Přátelé Mouřence další komentovanou procházku Po stopách annínských sklářů. Koná se v sobotu 19. října. Sraz je v 9 hodin na parkovišti u sklárny v Anníně. S průvodcem pak účastníci navštíví křížek na skále v Anníně, brusírnu v Rajsku, kostel na Mouřenci, kapli rodiny Schmid a sklárnu v Anníně, kde si můžou od 14 hodin vyslechnout přednášku sklářské historičky dr. Jitky Lněničkové a pozorovat účastníky sklářského sympozia (viz přiložený program sympoz ia).&nbs p;

Podrobnosti k procházce, prohlídkám kostela na Mouřenci a sobotnímu koncertu najdete také na přiložených plakátech.

Annínsko opět o víkendu ožívá, přijeďte se podívat! Případné dotazy zodpovím na tel. 607118846.

Lukáš Milota, předseda spolku Přátelé Mouřence