Letos již podeváté setkání u kapličky sv. Martina na bývalých Zadních Paštích

Autor: MK <kytlicova(at)rras.cz>, Téma: AKTUALITY, Vydáno dne: 28. 10. 2019

kaplička na zadních paštíchKdyž jsme se společně sešli u obnovené kapličky prvně 11. 11. 2011, moc jsme si přáli, aby se toto neformální setkání dobrých lidí a milovníků Šumavy stalo tradicí.

V polovině listopadu může být na Šumavě všelijak. A tak nás každoročně mile překvapujete hojnou účastí. Jsme tomu moc rádi a těšíme se na vás.

kaplička paštěLoni jsme představili první ze série skleněných hrnků. Letos připravujeme druhý. Zase na něm bude „něco“ ze Šumavy, co má zároveň spojitost s naším spolkem. Zakoupením hrnku přispějete na náš dosud nejnáročnější projekt po všech stránkách – Úpravu pietního místa na Stodůlkách.

Věříme, že se vám i druhý hrnek bude líbit. Připomínáme jen, že se jedná o skleničku s ouškem  a je třeba i tak s ním zacházet.

U kapličky sv. Martina na bývalých Zadních Paštích se sejdeme v sobotu 9. 11. 2019 tentokrát už ve 12:00 h, aby bylo víc času na odpolední náročný program. Po návratu do Dobré Vody na vás čeká tradiční bramboračka, od 16:00 h varhanní koncert v kostele sv. Vintíře při svíčkách a nově od 17:00 h krátká bohoslužba faráře Jendy Kulhánka za sv. Martina.

Z Plzně pojede autobus, který na zvláštní povolení zajede až na bývalé Stodůlky (ke kapličce 2,5 km). Při velkém počtu zájemců vypravíme ještě další autobus s delší pěší trasou pro turisticky zdatnější účastníky (celkem ke kapličce a do Dobré Vody 14 km).

Se starostou Hartmanic je domluvena kyvadlová doprava malého autobusu pro přepravu méně pohyblivých účastníků akce. Přihlášky do autobusu a požadavky na další informace posílejte na e-mail: sumavske.cesty@centrum.cz. Ve výjimečných případech i na telefonní čísla (nejlépe SMS): 603 26 50 34 a 724 00 66 25

Jana Kolářová, Šumavské cesty, z. s.