Koncertní cyklus v Kašperských Horách zahájí Trio barokní hudby

Autor: MK <kytlicova(at)rras.cz>, Téma: AKTUALITY, Vydáno dne: 30. 06. 2020

trio barokní hudbyZveme vás na první z letních koncertů v Kašperských Horách, který se uskuteční v pondělí 6. července 2020 od 20 hodin v kostele sv. Markéty.

Sdružení špičkových profesionálních interpretů - TRIO BAROKNÍ HUDBY s programem „Staří čeští mistři v Evropě“ k nám zavítá ze severní Moravy a Slezska. Již od svého vzniku - koncem 90. let minulého století, se zaměřuje na skladby starých mistrů v neobvyklém a unikátním nástrojovém obsazení – trubka, hoboj a varhany. Některé historické kompozice do tohoto obsazení hráči upravují dle dobových zvyklostí.

Za připomenutí stojí, že u většiny uváděných skladeb se jedná o obnovené premiéry po stovkách let. Totiž záslužnou badatelskou prací a vydáváním historických skladeb, zejména varhanních, se už řadu let zabývá právě vedoucí souboru Dr. Tomáš Thon, který mimo jiné založil speciální hudební nakladatelství ARTTHON.

Naši sólisté vystupují pravidelně doma i v zahraničí, pořídili řadu CD nahrávek i zvukových snímků pro Československý rozhlas. V Kašperských Horách uslyšíme v pondělí 6. července v jejich podání program sestavený z děl skladatelů 16. – 19. století (Finger, Zach, Vodička, Lipanský, Corbett, Vaňhal, Vejvanovský, Vondráček) pod názvem „Staří čeští mistři v Evropě“. Představí se nám hudebníci souboru v obsazení Pavel Hromádka – trubka, Dušan Foltýn – hoboj a Tomáš Thon – varhany.

Vstupenky se budou prodávat na místě 30 minut před začátkem.

Vladimír Horpeniak, Šumavský kulturní spolek z.s.