Letní prohlídky kostela na Mouřenci

Autor: MK <kytlicova(at)rras.cz>, Téma: AKTUALITY, Vydáno dne: 01. 07. 2020

mouřenecké létoOd 1. července 2020 spouštíme v šumavském kostele sv. Mořice na Mouřenci nad Annínem každodenní prohlídky. Začínají od pondělí do neděle vždy v 16:30 hodin. Tyto prohlídky se budou konat až do 31. srpna.

V platnosti zůstávají i celoroční prohlídky, a to v sobotu v 11 hodin. To znamená, že v sobotu budou prohlídky dvě (v 11 a v 16:30 hodin).

Do konce tohoto týdne zveřejníme také termíny nočních prohlídek a program Mouřeneckého léta 2020. mouřenec

Mouřenec je zase o něco hezčí. Loni se nám podařilo natřít čelní stěnu/štít kostela. V minulých dnech skončil nátěr věže. Fotku pro potěšení přikládám. Zbývá nám natřít boční stěny a vyčistit střechu. Nátěr věže podpořil Česko-německý fond budoucnosti. Chybějící částku pokryly z velké části dary a příspěvky od českých a německých dárců. Možná i vy jste při akcích na Mouřenci svým příspěvkem nebo sponzorským darem nátěr podpořili. Za to všem patří obrovské DĚKUJI.

dobrá voda svěcení V neděli P. Jenda Kulhánek požehnal na Rovině u Hartmanic křížek. Jeho iniciátorem byl pan Emil Kintzl. Do bohulibého projektu se zapojil i náš spolek Přátelé Mouřence. Stavbu dalších křížků lidé na místě podpořili částkou 10 000 Kč.

Podrobnosti o dění na Mouřenci můžete aktuálně sledovat na webu: www.pratelemourence.cz nebo na Facebooku:www.facebook.com/mourenec.

Přeji všem krásné léto a sejdeme se na Mouřenci!

Lukáš Milota