Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


* „PRVNÍ DÁMA = MÁMA“

Vydáno dne 26. 04. 2011 (3997 přečtení)

Rodinné foto - Seidel 2 Po velkém ohlasu novoročního a valentýnského fotografování chystá Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově další termín, kdy si tam lidé mohou pořídit podobenku připomínající staré časy. Tentokrát se zaměří na rodiny s dětmi, zejména maminky, aby jim zpříjemnil květnový svátek matek.

„První dáma je pro každého z nás máma,“ řekli si organizátoři z Českokrumlovského rozvojového fondu, který fotoateliér spravuje. V termínu 30. dubna a 1. května 2011 proto uspořádají fotografování, na něž zvou rodiny s malými i velkými dětmi. Na následující neděli 8. května totiž připadne Den matek, což je příležitost k netradičnímu obdarování - a Museum Fotoateliér Seidel do té doby rozešle vyfotografovaným maminkám jejich snímky.

Rodinné foto - Seidel 1 Akce nazvaná První dáma=máma je součástí programu tradičních městských oslav jara, které se jmenují Kouzelný Krumlov a zahrnují tradice jako pálení čarodějnic, stavění máje aj. Oslavy, které se konají právě o víkendu 30. dubna a 1. května, mají místní obyvatelé i turisté ve velké oblibě (návštěvnost 1 500 osob).

Více než sto let starý Fotoateliér Seidel je světovým unikátem, protože jeho sbírky čítají přes 140.000 skleněných desek, celuloidové pásky s negativy, alba fotografií i pohlednic. Na mnohých jsou obyvatelé Českého Krumlova i širokého okolí, kteří si od Josefa a Františka Seidelových nechávali zaznamenat významné momenty svého života. Patřilo k nim zejména narození dětí - a jak plynul čas a děti rostly, rodiny se pravidelně k fotografům vracely. Právě na tuto tradici chce nyní Museum Fotoateliér Seidel navázat.

Podobné akce se zde konají pravidelně, ale vzhledem k historicky cennému prostředí, které je třeba chránit, mají punc vzácnosti. Loni na sklonku roku si zde lidé mohli pořídit originální péefku, letos v únoru se zamilované dvojice nechaly zvěčnit na počest svátku svatého Valentýna. Těchto příležitostí využilo asi 300 zájemců.

Fotografování na téma První dáma=máma zve před objektiv současné maminky, jejich děti i tatínky. Společný snímek v historickém prostředí a nejlépe v dobovém oblečení se stane ozdobou rodinného fotoalba, tak jako tomu bývalo v minulém století. Inspiraci, jak pózovat či jak se obléci, mohou návštěvníci najít na dobových fotografiích krumlovských rodin.

Součástí akce je i soutěž o nejkrásnější a nejstylovější fotografie v dobovém kostýmu: „První dáma=máma Fotoateliéru Seidel“. Naváže na letošní soutěž o nejhezčí valentýnské foto. Nyní má šanci uspět rodinná fotografie s maminkou v dobovém kostýmu. Buďto vlastním, anebo vypůjčeném v ateliéru, kde jsou k dispozici i klobouky, boa a další doplňky.

Snímky budou se souhlasem fotografovaných osob zveřejněny na www.seidel.cz a v Českokrumlovském deníku – a lidé budou moci až do června hlasovat pro svou favoritku. Nejstylovější „První dáma = Fotoateliéru Seidel“ tak bude moci vyhrát tyto ceny:

- digitální fotoaparát (cena Musea Fotoateliér Seidel – cenu předá vedoucí musea Ing. Petr Hudičák)
- večeře pro celou rodinu (2 dospělí, až 3 děti) v Hospodě na Louži v hodnotě 1 200,- Kč, upomínkové předměty Českokrumlovského Deníku a dárkový balíček z Květinářství Kateřiny Hořejší (cena Českokrumlovského deníku – cenu předá šéfredaktorka Ing. Zuzana Kyselová)
- večeře pro celou rodinu (2 dospělí, až 3 děti) v Katakombách restaurantu The Old Inn v hodnotě 1 800,- Kč a upomínkové předměty (cenu předá „První dáma města Český Krumlov“ – Mgr. Hana Cardová)

Soutěž potrvá do neděle 5. června a týden poté, v sobotu 11. června v 16.00 hodin proběhne slavnostní vernisáž nejlepších snímků. Výstava ukáže jak současné fotografie rodin, tak historické snímky, které pořídili Josef a František Seidelovi před 100 lety.

Partneři akce:
Samsung, Hospoda na Louži, Restaurant The Old Inn, Květinářství Kateřiny Hořejší, Český rozhlas České Budějovice, Českokrumlovský deník

Další informace: Ing. Petr Hudičák, vedoucí Musea Fotoateliér Seidel, tel: 602 348 772, petr.hudicak@ckrf.ckrumlov.cz

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek
Sdílet

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

28.02.2020: Ruční výroba skleněných korálků / Kašperské Hory, IS a SEV NP
Co to byly páteříky a jak se vyrábějí vinuté perly? Přijďte se seznámit s výrobkem Šumava – originální produkt, poslechnout si mnoho zajímavého o historii sklářství na Šumavě a podívat se na celý postup výroby skleněného korálku. Sami se pak můžete pokusit o výrobu svého zářivého pokladu, od 13 do 17 hodin. www.npsumava.cz

23.02.2020: Komentovaná prohlídka / Horažďovice, Přírodovědná stanice
www.ddm-hd.cz

22.02.2020: Masopustní průvod / Chanovice
od 12 hodin. www.chanovice.cz

22.02.2020: Masopust / Volary
od 13 hodin vychází průvod masek od radnice a obchází celé město dům od domu, masopust je zakončen ve společenském sále radnice, kde se od 19 hodin uskuteční masopustní veselice s pochováním basy. www.mestovolary.cz

14.02.2020: Emil Kintzl a jeho povídání o Šumavě / Dlouhá Ves, kino
přijďte si popovídat a něco se dozvědět o starých časech na Šumavě; pořádá spolek Živá obec Dlouhá Ves; od 18 hodin, vstupné 50 Kč

05.02.2020: Pohledy do krajiny – nejkrásnější treky Kanady / Kašperské Hory, IS a SEV NP Šumava
kanadské Rockies (Skalnaté hory) jsou snem snad všech cestovatelů. Great Divi-deTrail je 1200 km dlouhá cesta skrz ně, kterou ročně projde pouze 50 dobrodruhů. Hory! Bažiny! Komáři! Brody! Jezera! Žádná cesta! Déšť a dinosauři! Nevážné povídání s Martinem Úblem o tom, jak se neztratit v divočině, jak naplánovat cestu po Kanadě a proč netrhat medvědům borůvky; od 18 hodin. www.npsumava.czjméno:
heslo:

Nová registrace


Tříjezerní slať - 5
Tříjezerní slať
zobrazení: 7271
známka: 2.00

Třístoličník
Třístoličník - Dreisesselberg 1312 m.n.m.
zobrazení: 7006
známka: 2.00

Procházka obcí Stachy - 3
Věž kostela Navštívení P. Marie - do dnešní podoby upraven v letech 1842 - 49
zobrazení: 7184
známka: 1.00

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě