Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


* Fotoateliér Seidel rozehraje divadlo s fotografováním

Vydáno dne 16. 09. 2011 (2893 přečtení)

Seidel Divadelní prohlídky českokrumlovského Musea Fotoateliér Seidel (MFS) vrátí koncem září do tohoto unikátního domu jeho původní majitele. V hraném příběhu nazvaném Foto pro věčnost provedou dobově oblečení Josef a Elizabeth Seidelovi spolu se služebnou Gertou návštěvníky všemi místnostmi a nachystají pro ně i společné fotografování a občerstvení.

„Snažím se vrátit atmosféru, kterou jsem znal z dob, kdy jsem chodil k Františku Seidelovi na návštěvu. Bydlel jsem totiž v sousedství a patřil k úzkému okruhu lidí, které si tento syn a nástupce slavného fotografa občas pozval domů. Dodnes si vybavuji zvláštní klid tohoto místa, jeho zvuky i vůni bábovky,“ vysvětlil autor scénáře a režisér Štěpán Kryski.

Pracuje jako vedoucí provozního úseku Českokrumlovského rozvojového fondu, který fotoateliér spravuje, a zároveň se více než dvacet let věnuje amatérskému divadlu. Je členem divadelního spolku Českokrumlovská scéna a posledních sedm roků režíruje a píše scénáře pro Slavnosti pětilisté růže. „Fotoateliér Seidel je pro divadlo velmi inspirativní prostředí. Rozehrajeme příběh ve všech zákoutích, takže lidé poznají celý dům i historii a technologii fotografického procesu. Aby byl děj zábavnější, doplnil jsem postavu služebné Gerty,“ slibuje Štěpán Kryski.

Divadelní prohlídky jsou na programu MFS od 23. do 25. září a pak ještě ve svátek 28. září. Zájemci si mohou vybrat z odpoledních a večerních termínů, prohlídka trvá 50 minut. Skupinky budou maximálně patnáctičlenné, proto je třeba se předem objednat na www.seidel.cz nebo na telefonním čísle muzea 380 712 354. Za vstupenku zaplatí dospělí 170 korun, děti studenti a senioři 130 Kč a zvýhodněné rodinné vstupné pro dva dospělé a až čtyři děti bude 400 korun. Rezervace předem nutná. Akci podporuje Jihočeský kraj.

Novináři mají příležitost zúčastnit se zkoušky divadelních prohlídek, a to nejlépe v pondělí 19. 9. Od 17.30 hod. Rezervace předem nutná.Podrobnější informace a kontakt Eliška Koričarová, telefon 728 847 966, e-mail: eliska.koricarova@ckrf.ckrumlov.cz

Zpracovala: Alena Binterová

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek
Sdílet

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

29.09.2020: Přednáška "čím se u nás platilo" / Prachatice, muzeum
Přednáší PhDr. Jiří Chvojka, emeritní numismatik Jihočeského muzea v Českých Budějovicích; od 17 do 19 hodin; po přednášce máte příležitost zjistit hodnotu starých mincí a bankovek, které schováváte doma. Program přednášek na aktuální sezónu najdete na webu www.prachatickemuzeum.cz

27.09.2020: Tradiční soutěž v tlučení špačků / Stožec
Soutěž je určena všem, co se rádi baví a nebojí se do toho praštit. Letos se opět bude soutěžit ve dvou kategoriích – muži a ženy (již od 12 let). Jako každý rok čekají na vítěze netradiční ceny. Zkušební odpaly od 13 hodin.

26.09.2020: Pracovní kurz: "Tiffany vitráže" / Klatovy, muzeum
do 27. 9. - kurz pod vedením Štěpánky Kašparové; přednáškový sál od 9 do 15 hodin. Předběžné přihlášky přijímá a další případné podrobnosti vám sdělí Mgr. Ivana Sieberová, která kurzy organizačně zajišťuje, na telefonu 376 326 354 či 732 833 770, nebo mailem sieberova.muzeum@email.cz Kurzovné je splatné vždy nejpozději týden předem. Kurzovné činí 650,- Kč

22.09.2020: Škrtněte si prosím / Sušice, kino
Zábavná talkshow Radka Nakládala, hosty budou Přemysl Čech - redaktor a moderátor České televize; Jan Gábor - majitel Ateliéru skla, Galerie Gábor a sklářské huti v Sušici. Začátek od 19 hodin, předprodej vstupenek na www.kinosusice.cz

19.09.2020: NaturVision - týden přírody / Vimperk
do 26.9. filmová přehlídka z festivalů o zvířatech a přírodě, cestopisná přednáška, komentované vycházky, duel ředitelů NP Šumava a NP Bavorský les. Více informací naleznete na stránkách organizátorů: Město Vimperk, Správa NP Šumava, MěKS Vimperk.

11.09.2020: Šumavské Kašperské Hory / Kašperské Hory, náměstí
do 12. 9. 2020 tradiční historické slavnosti města, pestrý kulturní program pro děti i dospělé. www.kasphory.cz

Neexistuji vhodna data!jméno:
heslo:

Nová registrace


Srní a okolí - 5
Srní a okolí
zobrazení: 8436
známka: 0

Sudslavická naučná stezka - 6
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 7409
známka: 0

Modrava a okolí - 6

zobrazení: 9143
známka: 1.33

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě