Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* Jak zkrotit přírodní živly pomocí fotoaparátu

Vydáno dne 18. 04. 2012 (2591 přečtení)

Jan Svatoš fotografický workshop

Ve Vimperku letos na konci září proběhne již 11. ročník mezinárodního filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision.

Během této čtyřdenní filmové přehlídky jsou každoročně promítány nejlepší dokumenty o zvířatech a přírodě. Součástí festivalu jsou také doprovodné akce, jako mezinárodní fotografická soutěž, výstavy, dětská výtvarná soutěž a i tento 6. ročník netradičního fotografického workshopu, který se uskuteční v Borových Ladách ve dnech 25. - 27.5.2012.

Zveme studenty se zájmem o fotografování. Účast na workshopu včetně ubytování je pro studenty zdarma!!! (Účastníci si zajistí pouze stravování.)

O workshopu: V krajině i životě člověka existují viditelné jevy „nad hladinou“ a podivné jevy „pod hladinou“, které jen stěží nalézají porozumění v našem světě. Zatímco viděné na sebe upozorňuje, ke spatření jevů „pod povrchem“ je třeba nalézat klíč. Elementy voda a země jsou často stěžejním námětem krajinářské fotografie. Oba tyto živly se často potkávají v krajině, kde vytváří kontrastní a působivé kompozice a vztahy. Důkazem toho je řeka VYDRA, divoká tepna Šumavy, která pulzuje životem v protikladu s rozměrnými neživými balvany. Jak fotograficky vystihnout plynoucí čas, dynamiku vody nebo mystický rozměr kamene? Jak docílit vhodné expozice a působivé kompozice? Jak na to vám prozradí již 3. ročník studentského workshopu s Janem Svatošem, jehož letošním hlavním tématem je VODNÍ ŽIVEL. Podtématem je pak MISTRNÁ KOMPOZICE VE FOTOGRAFII a jak jí dosáhnout.

Na workshopu se např. dozvíte: - jak fotografovat vodu na dlouhý čas, jak správně exponovat a zachycovat dynamické atmosféry,jaká jsou základní pravidla kompozice, kdy je využít a kdy je ignorovat, jak své nápady převést do 2D podoby a zároveň neztratit třetí rozměr, jak se naučit dívat na své fotografie i fotografie druhých kriticky tak, abyste se poučili z chyb a dále se vyvíjeli.

Nutné technické vybavení: - digitální fotoaparát s možností volby priority času a clony (nejlépe zrcadlovka); stativ; notebook; stahovačka; flashdisk; mobilní telefon. Fotoworkshop je určen pro mírně pokročilé studenty s tvůrčími nápady.

O lektorovi: JAN SVATOŠ je fotograf a filmař. Vystudoval FAMU a FSV Univerzity Karlovy. Nyní studuje filmovou režii. Spolupracuje s organizací Člověk v tísni a s neziskovými organizacemi v Keni i USA. Kooperace s mezinárodním festivalem NaturVision trvá dokonce již od roku 2005. Pořádá fotografické workshopy, vystavoval na více než 20 společných či samostatných výstavách doma i v zahraničí a přispívá do několika tuzemských magazínů. V roce 2010 zrealizoval v severní Keni netradiční expedici Fotografické návraty a v koprodukci s Českou televizí natočil dokument Africa obscura, který získal 3 ocenění na mezinárodních festivalech. Více informací na www.jansvatos.cz.

Přihlášku na workshop se zřetelným označením FOTOWORKSHOP NATURVISION zašlete nejpozději do 16. května 2012 na adresu: Městský úřad Vimperk, Lenka Švecová, Odbor školství, kultury a cestovního ruchu, Steinbrenerova 6 385 01 VIMPERK

Přihlášku naleznete na www.vimperk.cz. V případě velkého zájmu o fotoworkshop NaturVision 2012, jenž by překročil kapacitní možnosti, má město Vimperk právo výběru účastníků podle jejich přihlášek! Případné další informace o programu workshopu a jeho podmínkách získáte na níže uvedených kontaktech: j.svatos@yahoo.com (Tel.: 721 137 577) a Lenka.svecova@mesto.vimperk.cz (Tel.: 388 402 263, 602 236 484).


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: MK | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

28.02.2020: Ruční výroba skleněných korálků / Kašperské Hory, IS a SEV NP
Co to byly páteříky a jak se vyrábějí vinuté perly? Přijďte se seznámit s výrobkem Šumava – originální produkt, poslechnout si mnoho zajímavého o historii sklářství na Šumavě a podívat se na celý postup výroby skleněného korálku. Sami se pak můžete pokusit o výrobu svého zářivého pokladu, od 13 do 17 hodin. www.npsumava.cz

23.02.2020: Komentovaná prohlídka / Horažďovice, Přírodovědná stanice
www.ddm-hd.cz

22.02.2020: Masopustní průvod / Chanovice
od 12 hodin. www.chanovice.cz

22.02.2020: Masopust / Volary
od 13 hodin vychází průvod masek od radnice a obchází celé město dům od domu, masopust je zakončen ve společenském sále radnice, kde se od 19 hodin uskuteční masopustní veselice s pochováním basy. www.mestovolary.cz

14.02.2020: Emil Kintzl a jeho povídání o Šumavě / Dlouhá Ves, kino
přijďte si popovídat a něco se dozvědět o starých časech na Šumavě; pořádá spolek Živá obec Dlouhá Ves; od 18 hodin, vstupné 50 Kč

05.02.2020: Pohledy do krajiny – nejkrásnější treky Kanady / Kašperské Hory, IS a SEV NP Šumava
kanadské Rockies (Skalnaté hory) jsou snem snad všech cestovatelů. Great Divi-deTrail je 1200 km dlouhá cesta skrz ně, kterou ročně projde pouze 50 dobrodruhů. Hory! Bažiny! Komáři! Brody! Jezera! Žádná cesta! Déšť a dinosauři! Nevážné povídání s Martinem Úblem o tom, jak se neztratit v divočině, jak naplánovat cestu po Kanadě a proč netrhat medvědům borůvky; od 18 hodin. www.npsumava.czjméno:
heslo:

Nová registrace


Srní a okolí - 8
Srní a okolí
zobrazení: 7153
známka: 2.00

Srní a okolí - 8
Srní a okolí
zobrazení: 7924
známka: 0

lipová alej u parku
Lipová alej u parku v centru obce
zobrazení: 7269
známka: 1.00

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě