Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* Jak zkrotit přírodní živly pomocí fotoaparátu

Vydáno dne 18. 04. 2012 (2383 přečtení)

Jan Svatoš fotografický workshop

Ve Vimperku letos na konci září proběhne již 11. ročník mezinárodního filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision.

Během této čtyřdenní filmové přehlídky jsou každoročně promítány nejlepší dokumenty o zvířatech a přírodě. Součástí festivalu jsou také doprovodné akce, jako mezinárodní fotografická soutěž, výstavy, dětská výtvarná soutěž a i tento 6. ročník netradičního fotografického workshopu, který se uskuteční v Borových Ladách ve dnech 25. - 27.5.2012.

Zveme studenty se zájmem o fotografování. Účast na workshopu včetně ubytování je pro studenty zdarma!!! (Účastníci si zajistí pouze stravování.)

O workshopu: V krajině i životě člověka existují viditelné jevy „nad hladinou“ a podivné jevy „pod hladinou“, které jen stěží nalézají porozumění v našem světě. Zatímco viděné na sebe upozorňuje, ke spatření jevů „pod povrchem“ je třeba nalézat klíč. Elementy voda a země jsou často stěžejním námětem krajinářské fotografie. Oba tyto živly se často potkávají v krajině, kde vytváří kontrastní a působivé kompozice a vztahy. Důkazem toho je řeka VYDRA, divoká tepna Šumavy, která pulzuje životem v protikladu s rozměrnými neživými balvany. Jak fotograficky vystihnout plynoucí čas, dynamiku vody nebo mystický rozměr kamene? Jak docílit vhodné expozice a působivé kompozice? Jak na to vám prozradí již 3. ročník studentského workshopu s Janem Svatošem, jehož letošním hlavním tématem je VODNÍ ŽIVEL. Podtématem je pak MISTRNÁ KOMPOZICE VE FOTOGRAFII a jak jí dosáhnout.

Na workshopu se např. dozvíte: - jak fotografovat vodu na dlouhý čas, jak správně exponovat a zachycovat dynamické atmosféry,jaká jsou základní pravidla kompozice, kdy je využít a kdy je ignorovat, jak své nápady převést do 2D podoby a zároveň neztratit třetí rozměr, jak se naučit dívat na své fotografie i fotografie druhých kriticky tak, abyste se poučili z chyb a dále se vyvíjeli.

Nutné technické vybavení: - digitální fotoaparát s možností volby priority času a clony (nejlépe zrcadlovka); stativ; notebook; stahovačka; flashdisk; mobilní telefon. Fotoworkshop je určen pro mírně pokročilé studenty s tvůrčími nápady.

O lektorovi: JAN SVATOŠ je fotograf a filmař. Vystudoval FAMU a FSV Univerzity Karlovy. Nyní studuje filmovou režii. Spolupracuje s organizací Člověk v tísni a s neziskovými organizacemi v Keni i USA. Kooperace s mezinárodním festivalem NaturVision trvá dokonce již od roku 2005. Pořádá fotografické workshopy, vystavoval na více než 20 společných či samostatných výstavách doma i v zahraničí a přispívá do několika tuzemských magazínů. V roce 2010 zrealizoval v severní Keni netradiční expedici Fotografické návraty a v koprodukci s Českou televizí natočil dokument Africa obscura, který získal 3 ocenění na mezinárodních festivalech. Více informací na www.jansvatos.cz.

Přihlášku na workshop se zřetelným označením FOTOWORKSHOP NATURVISION zašlete nejpozději do 16. května 2012 na adresu: Městský úřad Vimperk, Lenka Švecová, Odbor školství, kultury a cestovního ruchu, Steinbrenerova 6 385 01 VIMPERK

Přihlášku naleznete na www.vimperk.cz. V případě velkého zájmu o fotoworkshop NaturVision 2012, jenž by překročil kapacitní možnosti, má město Vimperk právo výběru účastníků podle jejich přihlášek! Případné další informace o programu workshopu a jeho podmínkách získáte na níže uvedených kontaktech: j.svatos@yahoo.com (Tel.: 721 137 577) a Lenka.svecova@mesto.vimperk.cz (Tel.: 388 402 263, 602 236 484).


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: MK | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

01.12.2019: Koncert kapely Učedníci / Annín – Mouřenec, kostel sv. Mořice
křesťanský folk, od 14 hodin. www.pratelemourence.cz

30.11.2019: Benefiční koncert Ireny Budweiserové / Dobrá Voda u Hartmanic, kostel sv. Vintíře
koncert od 16 hodin, získané finanční prostředky budou použity k vytvoření pietního místa v prostoru bývalé kaple sv. Šebestiána. na Stodůlkách. www.sumavskecesty.cz

30.11.2019: Vánoční trhy / Vimperk, MěKS
vánoční charitativní bazar od 8 hodin, adventní řemeslný trh v Rožmberské ulici od 9 hodin, zvonkový průvod a rozsvícení vánočního stromu od 16.30 hodin. www.meks-vimperk.com

30.11.2019: Nebíčko a peklíčko / hrad Rabí
Přijďte oslavit svátek sv. Mikuláše na hrad Rabí. Co vás čeká? V nebi plném andílků si pohrajete a zasoutěžíte v několika andělských zastaveních. U nebeské brány pak můžete pošeptat do ucha sv. Mikuláši svá tajná vánoční přání, od 12 do 16 hodin. www.hrad-rabi.eu

29.11.2019: Adventní Faux Pas / Hrádek u Sušice, zámecká kaple sv. Valburgy
koncert dámského pěveckého souboru v 19 hodin. www.zamekhradek.cz

29.11.2019: Divadelní detektivní hra Plynové lampy / Chanovice
Divadelní soubor Tyjátr Horažďovice uvede v KD Chanovice od 19 hodin anglickou divadelní detektivní hru Plynové Lampy, dle knižní předlohy Patricka Hamiltona.jméno:
heslo:

Nová registrace


Výlet údoím Ostružné
Výlet údoím Ostružné
zobrazení: 2491
známka: 0

Sudslavická naučná stezka - 13
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 6419
známka: 5.00

Modrava a okolí - 2

zobrazení: 6093
známka: 0

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě