Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* Kaplické lovecké slavnosti - 26. a 27. srpna

Vydáno dne 24. 08. 2011 (3418 přečtení)

Kaplické slavnosti „Páni z Rožmberka téměř vždy horlivými ctiteli Lověny byli a nebyli-li právě četnými toho času válkami a spory zaměstnáváni, vždy rádi dřevce a lovecké trubky se chápali..", tak praví historie. V dobách Rožmberků byl lov převážně výsadou šlechty, ale zajímavé je, že na dvoře Petra Voka z Rožmberka se lovů účastnily i dámy, které střílely z kuší. K oblíbeným kratochvílím patřila tehdy střelba z kuší i z ručnic do terčů a na rožmberských panstvích se organizovaly štvanice na medvědy.

Do dob, kdy na svém panství pořádali štvanice poslední Rožmberkové, vás pozveme prostřednictvím Kaplických loveckých slavností, konaných v rámci Rožmberského roku na počest pana Petra Voka. Atmosféru „návratu z jednoho takového dobrého honu“ navodí lovecký průvod s Rožmberkem Vokem a jeho lovčím, sokolníky s dravci a psovody s loveckými plemeny psů, družinou, dvořanstvem a hudebníky a také s jezdci na koních. Za doprovodu skupiny bubeníků projde průvod městem od kulturního domu přes náměstí a poté Českobudějovickou ulicí do městského parku.

A co vás všechno čeká v sobotu 27. srpna ve stínu vysokých stromů kaplického parku? Nenechte si ujít slavnostní zahajovací ceremonii s Petrem Vokem, do renesance vás přenesou i muzikanti Musicy Vagantium, hrající na rozmanité historické nástroje a šermíři a zbrojnoši Divadelní a šermířské společnosti Zikmunda Wintera. Krásnou podívanou jistě přinesou „Dámy v sedle“; půvabné jezdkyně jako z dob dávno minulých předvedou drezúru koně a ukázku skákání v dámském sedle. V pivním stanu se bude vařit po „rožmbersku“, připraveno je v průběhu odpoledne hned několik lákavých ukázek historického vaření.

Ve 13.30 hodin se můžete těšit na jednu z lahůdek letošních slavností a tou je „Bubenická show“ souboru WILDSTICKS, která vás provede světem rytmů. Zažijete strhující sambu ve stylu slavného brazilského karnevalu v Riu, popové hity velikánů jako Michael Jackson či Jamiroqai, nebo jazzové standardy Blue Bossa, či Autumn Leaves nebo americké marsch. Soubor využívá různé bicí nástroje, které nejsou v našich zeměpisných šířkách obvyklé, např. americké oválné bubny, vibrafon, xylofon, zvonkohra, perkusivní nástroje (bonga, conga, djembe) a různé tom tomy. Po 15.00 hodině proběhne slavnostní obřad pasování mladého lovce do mysliveckého stavu. Atmosféru historických i současných lovů navodí vystoupení českých, rakouských i německých trubačů s tóny borlic, lesních rohů a lesnic. V průběhu dne uvidíte ukázky práce s loveckými psi, sokoly a dravci. Ve vyzdobeném kostele sv. Petra a Pavla bude celebrována Svatohubertská mše za účasti Řádu sv. Huberta. Po celý den bude v parku probíhat historický jarmark, obohacený o ukázky starých řemesel. Navštivte stánky historických zbraní GOTHIC, šperkaře, zlatníka, řezbáře, nožíře, rytce zbraní, stánek s loveckými štítky nebo vábničkami zvěře. V areálu parku najdete i uměleckého kováře nebo přadlenu…

Výstavy historických vozů a motocyklů si milovníci pojízdných veteránů mohou vychutnat v parku nebo na srazu škodovek na náměstí, kde bude připraven i hudební program se skupinou NA EX a možnost občerstvení.

Program na hlavním podiu vyvrcholí koncertem skupiny Kabát revival a v pivním stanu uzavře od 21.00 hodin slavnosti českobudějovický taneční orchestr Variant. Máte-li děti nebo vnoučata, pro ně je určeno páteční odpoledne. Mezi 15.00 a 18.00 hodinou se park promění v loveckou stezku, na které děti absolvují například střelbu z luku na terč, střílení „divokých kachen“, maxi zaječí puzzle, zahradní kuželky s medvědem a další úkoly hodné mladých lovců. Svojí prezentaci zde bude mít českobudějovická bažantnice a Lesy ČR, chovatelé drobné zvěře potěší oko malého diváka s živými zvířátky, stejně jako sokolník s dravými ptáky. Nebude chybět oblíbený lov kaprů a z adrenalinových zážitků bungee trampolína, elektrovozítka, skákací hrad a malování na obličej. Hlavním partnerem dětského odpoledne je JEDNOTA DS Kaplice.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: MS | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

29.09.2020: Přednáška "čím se u nás platilo" / Prachatice, muzeum
Přednáší PhDr. Jiří Chvojka, emeritní numismatik Jihočeského muzea v Českých Budějovicích; od 17 do 19 hodin; po přednášce máte příležitost zjistit hodnotu starých mincí a bankovek, které schováváte doma. Program přednášek na aktuální sezónu najdete na webu www.prachatickemuzeum.cz

27.09.2020: Tradiční soutěž v tlučení špačků / Stožec
Soutěž je určena všem, co se rádi baví a nebojí se do toho praštit. Letos se opět bude soutěžit ve dvou kategoriích – muži a ženy (již od 12 let). Jako každý rok čekají na vítěze netradiční ceny. Zkušební odpaly od 13 hodin.

26.09.2020: Pracovní kurz: "Tiffany vitráže" / Klatovy, muzeum
do 27. 9. - kurz pod vedením Štěpánky Kašparové; přednáškový sál od 9 do 15 hodin. Předběžné přihlášky přijímá a další případné podrobnosti vám sdělí Mgr. Ivana Sieberová, která kurzy organizačně zajišťuje, na telefonu 376 326 354 či 732 833 770, nebo mailem sieberova.muzeum@email.cz Kurzovné je splatné vždy nejpozději týden předem. Kurzovné činí 650,- Kč

22.09.2020: Škrtněte si prosím / Sušice, kino
Zábavná talkshow Radka Nakládala, hosty budou Přemysl Čech - redaktor a moderátor České televize; Jan Gábor - majitel Ateliéru skla, Galerie Gábor a sklářské huti v Sušici. Začátek od 19 hodin, předprodej vstupenek na www.kinosusice.cz

19.09.2020: NaturVision - týden přírody / Vimperk
do 26.9. filmová přehlídka z festivalů o zvířatech a přírodě, cestopisná přednáška, komentované vycházky, duel ředitelů NP Šumava a NP Bavorský les. Více informací naleznete na stránkách organizátorů: Město Vimperk, Správa NP Šumava, MěKS Vimperk.

11.09.2020: Šumavské Kašperské Hory / Kašperské Hory, náměstí
do 12. 9. 2020 tradiční historické slavnosti města, pestrý kulturní program pro děti i dospělé. www.kasphory.cz

Neexistuji vhodna data!jméno:
heslo:

Nová registrace


rozcestnik v obci Javorna
rozcestník v obci Javorná
zobrazení: 3584
známka: 0

Stezka Duch pralesa
Stezka Duch pralesa
zobrazení: 6738
známka: 0

Horská synagoga v Hartmanicích - 8
Hartmanická synagoga
zobrazení: 8650
známka: 0

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě