Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* Lipensko už se připravuje na zimní sezónu

Vydáno dne 19. 09. 2011 (2936 přečtení)

Lipnocard Přestože ještě podle kalendáře nenastal ani podzim, Lipensko už se intenzivně připravuje na zimní sezónu. Svědčí o tom společná setkání zástupců společnosti LIPENSKO s ubytovateli z celé destinace, která se v těchto dvou týdnech konají v Lipně nad Vltavou, Frymburku, Černé v Pošumaví a Loučovicích. Cílem setkání je seznámit ubytovatele s novinkami připravovanými na nadcházející zimní sezónu. „Tou největší novinkou je karta hosta LIPNO CARD, jejíž zimní varianta bude držitelům zajišťovat slevu na veškeré služby Skiareálu Lipno, tedy i na skipasy, stejně jako na další doplňkové služby typu restaurace, indoorové sporty apod.“, sdělila Jitka Fatková, ředitelka společnosti LIPENSKO.

Zdarma bude karta k dispozici pro hosty ubytované v těch ubytovacích zařízeních, která vstoupí do systému LIPNO CARD. Pro ostatní, především jednodenní návštěvníky, bude karta v prodejních místech ke koupi za cenu 99 Kč, pro děti, seniory či ZTP pak za cenu 59 Kč. Informace o tom, kde lze kartu získat a jaké služby může držitel karty se slevou čerpat, budou zveřejněny a průběžně aktualizovány na www.lipnocard.cz .

„Byť je Lipensko atraktivní destinací, která nabízí výborné lyžařské podmínky zejména pro rodiny s dětmi, cítíme potřebu nabídku neustále vylepšovat a potenciální návštěvníky každý rok zaujmout něčím novým. Věříme, že zimní LIPNO CARD je významným posunem v rozvoji stávající turistické nabídky“, upřesnila Fatková.

Velmi důležitým tématem je i provoz skibusu v letošní zimní sezóně, který by měl několikrát denně jezdit nejen v rámci samotné obce Lipno nad Vltavou, ale měl by vozit lyžaře i ze sousedních obcí Frymburk a Přední Výtoň. To, zda bude skibus zajištěn v plánovaném rozsahu, je nyní na rozhodnutí představitelů dotčených obcí. Společnost LIPNO SERVIS s.r.o., jež je provozovatelem Skiareálu Lipno, přislíbila podíl na financování skibusů z jedné třetiny rozpočtu. „Jde nám o to, aby u nás byl klient spokojen a rád se k nám vracel, proto musíme poskytovat našim hostům co největší komfort“, uvedla Fatková.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: MS | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

29.09.2020: Přednáška "čím se u nás platilo" / Prachatice, muzeum
Přednáší PhDr. Jiří Chvojka, emeritní numismatik Jihočeského muzea v Českých Budějovicích; od 17 do 19 hodin; po přednášce máte příležitost zjistit hodnotu starých mincí a bankovek, které schováváte doma. Program přednášek na aktuální sezónu najdete na webu www.prachatickemuzeum.cz

27.09.2020: Tradiční soutěž v tlučení špačků / Stožec
Soutěž je určena všem, co se rádi baví a nebojí se do toho praštit. Letos se opět bude soutěžit ve dvou kategoriích – muži a ženy (již od 12 let). Jako každý rok čekají na vítěze netradiční ceny. Zkušební odpaly od 13 hodin.

26.09.2020: Pracovní kurz: "Tiffany vitráže" / Klatovy, muzeum
do 27. 9. - kurz pod vedením Štěpánky Kašparové; přednáškový sál od 9 do 15 hodin. Předběžné přihlášky přijímá a další případné podrobnosti vám sdělí Mgr. Ivana Sieberová, která kurzy organizačně zajišťuje, na telefonu 376 326 354 či 732 833 770, nebo mailem sieberova.muzeum@email.cz Kurzovné je splatné vždy nejpozději týden předem. Kurzovné činí 650,- Kč

22.09.2020: Škrtněte si prosím / Sušice, kino
Zábavná talkshow Radka Nakládala, hosty budou Přemysl Čech - redaktor a moderátor České televize; Jan Gábor - majitel Ateliéru skla, Galerie Gábor a sklářské huti v Sušici. Začátek od 19 hodin, předprodej vstupenek na www.kinosusice.cz

19.09.2020: NaturVision - týden přírody / Vimperk
do 26.9. filmová přehlídka z festivalů o zvířatech a přírodě, cestopisná přednáška, komentované vycházky, duel ředitelů NP Šumava a NP Bavorský les. Více informací naleznete na stránkách organizátorů: Město Vimperk, Správa NP Šumava, MěKS Vimperk.

11.09.2020: Šumavské Kašperské Hory / Kašperské Hory, náměstí
do 12. 9. 2020 tradiční historické slavnosti města, pestrý kulturní program pro děti i dospělé. www.kasphory.czjméno:
heslo:

Nová registrace


soubor šumavských roubených staveb - 1
roubený dům č. 67
zobrazení: 8063
známka: 3.50

Les cestou na Plechý
Les cestou na Plechý
zobrazení: 7712
známka: 2.00

Srní a okolí - 9
Srní a okolí
zobrazení: 8257
známka: 2.00

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě