Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* Mouřenec zve na koncerty i prohlídky

Vydáno dne 10. 07. 2015 (1875 přečtení)

léto na mouřenci plakátDvěma koncerty pokračuje o víkendu Léto na Mouřenci 2015.

Šumavský kostel zve o víkendu na koncert vokálního souboru Canticorum, recitál písničkáře Toníka Jelínka, setkání s legendou Emilem Kintzlem a komentované prohlídky.

V sobotu večer vystoupí v tomto šumavském kostele nad Annínem plzeňský vokální soubor Canticorum. Koncert začíná v 19 hodin. Hostem večera bude legendární šumavský pamětník, učitel a sportovec Emil Kintzl. Pro zájemce je připravená také noční prohlídka kostela a kostnice. V neděli odpoledne od 14 hodin přivítá Mouřenec písničkáře Toníka Yettiho Jelínka s pořadem Modlitba za Šumavu. Během obou víkendových dnů mohou lidé přijít na Mouřenec také na pravidelné letní komentované prohlídky.

SOBOTA

Dveře dokořán bude mít Mouřenec v sobotu od 11 a od 12 hodin, kdy začínají komentované prohlídky. Poté začnou přípravy na večerní a noční program. „První letošní Mouřenecká noc začíná v 19 hodin. Při koncertu plzeňského vokálního souboru Canticorum zazní duchovní, lidové i populární skladby. Každý se může přesvědčit, že muziku jde dělat i bez nástrojů. Stačí šikovně používat hlasivky, ruce nebo nohy a žádaný zvuk je na světě. Vokální soubor Canticorum to umí výborně ,“ láká jeden z pořadatelů mouřeneckých akcí Lukáš Milota.

„Jsem moc rád, že hostem ve� �era bude pan Emil Kintzl, který pohovoří o seriálu a knize Zmizelá Šumava, promluví o natáčení seriálu Policie Modrava a prozradí, jaký vztah má k Mouřenci. Těším se na jeho vzpomínky a poutavé vyprávění o Šumavě,“ dodává Milota. Ve 21:30 Mouřenec rozzáří svíčky a začne komentovaná prohlídka kostela a kostnice. Vstupné na sobotní večer je dobrovolné.

NEDĚLE

Nedělní program na Mouřenci začíná v 11 hodin komentovanými prohlídkami. Na ně od 14 hodin naváže kytarový recitál písničkáře Toníka Yettiho Jelínka. „Svými písněmi vyjadřuje svůj hluboký vztah k Šumavě. Ukazuje nám také, že i píseň v podání folkového zpěváka může být modlitbou. A některá místa na Šumavě stále naše modlitby potřebují,“ říká farář Tomas van Zavrel, který písně propojí duchovními promluvami. Vstupné na recitál je 50 korun. Cyklus Léto na Mouřenci 2015 pokračuje i v dalších týdnech. V sobotu 18. července v 19 hodin začíná varhanní koncert Markéty Schley Reindlové, kterou doprovodí vynikající sopranistka Gabriela Pechmannová.

O den později, v neděli 19. července od 14 hodin, rozezní Mouřenec sólista Divadla J. K. Tyla v Plzni Aleš Kohout a zpěvačka Marcela Puldová. Společně přednesou známé melodie z Jesus Christ Superstar, Zvoník od Matky Boží a dalších muzikálů. Během dalších víkendů pozve Mouřenec na Barokní večer, koncerty skupin Pokus a Druhý pokus, na přednášku prof. Jana Royta o freskách, filmová promítání, divadelní ; představení nebo na druhý letošní dětský den. „Tématem letošního léta na Mouřenci je obnova šumavských kaplí a kostelů. Součástí některých akcí proto budou setkání s lidmi, kteří obnovili kaple v Paštích nebo Vatěticích nebo se pustili do obnovy kostela v Prášilech,“ uzavírá Lukáš Milota z týmu Přátelé Mouřence.

Nezávisle na odpoledních nebo večerních akcích probíhají komentované prohlídky kostela, kostnice a nového mouřeneckého muzea. Konají se denně kromě pondělí a pátku vždy od 11 a 12 hodin. Návštěvníci platí doporučené vstupné 40 korun.

Další informace na:www.pratelemourence.cz nebo na: www.facebook.com/mourenec


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: MK | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

27.09.2020: Tradiční soutěž v tlučení špačků / Stožec
Soutěž je určena všem, co se rádi baví a nebojí se do toho praštit. Letos se opět bude soutěžit ve dvou kategoriích – muži a ženy (již od 12 let). Jako každý rok čekají na vítěze netradiční ceny. Zkušební odpaly od 13 hodin.

26.09.2020: Pracovní kurz: "Tiffany vitráže" / Klatovy, muzeum
do 27. 9. - kurz pod vedením Štěpánky Kašparové; přednáškový sál od 9 do 15 hodin. Předběžné přihlášky přijímá a další případné podrobnosti vám sdělí Mgr. Ivana Sieberová, která kurzy organizačně zajišťuje, na telefonu 376 326 354 či 732 833 770, nebo mailem sieberova.muzeum@email.cz Kurzovné je splatné vždy nejpozději týden předem. Kurzovné činí 650,- Kč

22.09.2020: Škrtněte si prosím / Sušice, kino
Zábavná talkshow Radka Nakládala, hosty budou Přemysl Čech - redaktor a moderátor České televize; Jan Gábor - majitel Ateliéru skla, Galerie Gábor a sklářské huti v Sušici. Začátek od 19 hodin, předprodej vstupenek na www.kinosusice.cz

19.09.2020: NaturVision - týden přírody / Vimperk
do 26.9. filmová přehlídka z festivalů o zvířatech a přírodě, cestopisná přednáška, komentované vycházky, duel ředitelů NP Šumava a NP Bavorský les. Více informací naleznete na stránkách organizátorů: Město Vimperk, Správa NP Šumava, MěKS Vimperk.

11.09.2020: Šumavské Kašperské Hory / Kašperské Hory, náměstí
do 12. 9. 2020 tradiční historické slavnosti města, pestrý kulturní program pro děti i dospělé. www.kasphory.cz

11.09.2020: Americký sen – cestování za mé vlastní hranice / Vimperk, Kavárna Ve Skále
cestování s handicapem aneb nic není nemožné, od 19 hodin, vstupné 80 Kč. www.meks-vimperk.comjméno:
heslo:

Nová registrace


detail balkónu roubeného domku
detail balkónu roubeného  domku
zobrazení: 7614
známka: 1.75

Srní a okolí - 1
Srní a okolí
zobrazení: 8100
známka: 1.00

Sudslavická naučná stezka - 7
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 7358
známka: 0

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě