Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* Mouřenec zve na koncerty i prohlídky

Vydáno dne 10. 07. 2015 (1654 přečtení)

léto na mouřenci plakátDvěma koncerty pokračuje o víkendu Léto na Mouřenci 2015.

Šumavský kostel zve o víkendu na koncert vokálního souboru Canticorum, recitál písničkáře Toníka Jelínka, setkání s legendou Emilem Kintzlem a komentované prohlídky.

V sobotu večer vystoupí v tomto šumavském kostele nad Annínem plzeňský vokální soubor Canticorum. Koncert začíná v 19 hodin. Hostem večera bude legendární šumavský pamětník, učitel a sportovec Emil Kintzl. Pro zájemce je připravená také noční prohlídka kostela a kostnice. V neděli odpoledne od 14 hodin přivítá Mouřenec písničkáře Toníka Yettiho Jelínka s pořadem Modlitba za Šumavu. Během obou víkendových dnů mohou lidé přijít na Mouřenec také na pravidelné letní komentované prohlídky.

SOBOTA

Dveře dokořán bude mít Mouřenec v sobotu od 11 a od 12 hodin, kdy začínají komentované prohlídky. Poté začnou přípravy na večerní a noční program. „První letošní Mouřenecká noc začíná v 19 hodin. Při koncertu plzeňského vokálního souboru Canticorum zazní duchovní, lidové i populární skladby. Každý se může přesvědčit, že muziku jde dělat i bez nástrojů. Stačí šikovně používat hlasivky, ruce nebo nohy a žádaný zvuk je na světě. Vokální soubor Canticorum to umí výborně ,“ láká jeden z pořadatelů mouřeneckých akcí Lukáš Milota.

„Jsem moc rád, že hostem ve� �era bude pan Emil Kintzl, který pohovoří o seriálu a knize Zmizelá Šumava, promluví o natáčení seriálu Policie Modrava a prozradí, jaký vztah má k Mouřenci. Těším se na jeho vzpomínky a poutavé vyprávění o Šumavě,“ dodává Milota. Ve 21:30 Mouřenec rozzáří svíčky a začne komentovaná prohlídka kostela a kostnice. Vstupné na sobotní večer je dobrovolné.

NEDĚLE

Nedělní program na Mouřenci začíná v 11 hodin komentovanými prohlídkami. Na ně od 14 hodin naváže kytarový recitál písničkáře Toníka Yettiho Jelínka. „Svými písněmi vyjadřuje svůj hluboký vztah k Šumavě. Ukazuje nám také, že i píseň v podání folkového zpěváka může být modlitbou. A některá místa na Šumavě stále naše modlitby potřebují,“ říká farář Tomas van Zavrel, který písně propojí duchovními promluvami. Vstupné na recitál je 50 korun. Cyklus Léto na Mouřenci 2015 pokračuje i v dalších týdnech. V sobotu 18. července v 19 hodin začíná varhanní koncert Markéty Schley Reindlové, kterou doprovodí vynikající sopranistka Gabriela Pechmannová.

O den později, v neděli 19. července od 14 hodin, rozezní Mouřenec sólista Divadla J. K. Tyla v Plzni Aleš Kohout a zpěvačka Marcela Puldová. Společně přednesou známé melodie z Jesus Christ Superstar, Zvoník od Matky Boží a dalších muzikálů. Během dalších víkendů pozve Mouřenec na Barokní večer, koncerty skupin Pokus a Druhý pokus, na přednášku prof. Jana Royta o freskách, filmová promítání, divadelní ; představení nebo na druhý letošní dětský den. „Tématem letošního léta na Mouřenci je obnova šumavských kaplí a kostelů. Součástí některých akcí proto budou setkání s lidmi, kteří obnovili kaple v Paštích nebo Vatěticích nebo se pustili do obnovy kostela v Prášilech,“ uzavírá Lukáš Milota z týmu Přátelé Mouřence.

Nezávisle na odpoledních nebo večerních akcích probíhají komentované prohlídky kostela, kostnice a nového mouřeneckého muzea. Konají se denně kromě pondělí a pátku vždy od 11 a 12 hodin. Návštěvníci platí doporučené vstupné 40 korun.

Další informace na:www.pratelemourence.cz nebo na: www.facebook.com/mourenec


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: MK | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

28.02.2020: Ruční výroba skleněných korálků / Kašperské Hory, IS a SEV NP
Co to byly páteříky a jak se vyrábějí vinuté perly? Přijďte se seznámit s výrobkem Šumava – originální produkt, poslechnout si mnoho zajímavého o historii sklářství na Šumavě a podívat se na celý postup výroby skleněného korálku. Sami se pak můžete pokusit o výrobu svého zářivého pokladu, od 13 do 17 hodin. www.npsumava.cz

23.02.2020: Komentovaná prohlídka / Horažďovice, Přírodovědná stanice
www.ddm-hd.cz

22.02.2020: Masopustní průvod / Chanovice
od 12 hodin. www.chanovice.cz

22.02.2020: Masopust / Volary
od 13 hodin vychází průvod masek od radnice a obchází celé město dům od domu, masopust je zakončen ve společenském sále radnice, kde se od 19 hodin uskuteční masopustní veselice s pochováním basy. www.mestovolary.cz

14.02.2020: Emil Kintzl a jeho povídání o Šumavě / Dlouhá Ves, kino
přijďte si popovídat a něco se dozvědět o starých časech na Šumavě; pořádá spolek Živá obec Dlouhá Ves; od 18 hodin, vstupné 50 Kč

05.02.2020: Pohledy do krajiny – nejkrásnější treky Kanady / Kašperské Hory, IS a SEV NP Šumava
kanadské Rockies (Skalnaté hory) jsou snem snad všech cestovatelů. Great Divi-deTrail je 1200 km dlouhá cesta skrz ně, kterou ročně projde pouze 50 dobrodruhů. Hory! Bažiny! Komáři! Brody! Jezera! Žádná cesta! Déšť a dinosauři! Nevážné povídání s Martinem Úblem o tom, jak se neztratit v divočině, jak naplánovat cestu po Kanadě a proč netrhat medvědům borůvky; od 18 hodin. www.npsumava.czjméno:
heslo:

Nová registrace


aaa
aaaa
zobrazení: 180
známka: 0

Sudslavická naučná stezka - 13
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 6900
známka: 1.00

kostel P. Marie Bolestné
hřbitovní kostel P. Marie Bolestné v v barvách podzimu
zobrazení: 8819
známka: 1.33

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě