Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


* Na Mouřenci u Annína zazní písně Petra Nováka

Vydáno dne 31. 08. 2017 (1958 přečtení)

PETR NOVAK

Vzpomínkou na zpěváka a skladatele Petra Nováka pokračuje o víkendu pestrý letní program v šumavském kostele na Mouřenci u Annína.

Petr Novák zemřel před 20 lety. Pětice muzikantů se letos rozhodla uctít jeho památku koncerty v českých kostelech a sálech. Koncert s názvem Klaunova zpověď začíná na Mouřenci v sobotu 2. září v 16 hodin.

Součástí vzpomínkových koncertů je 18 Novákových skladeb v akustických a jiných hudebních úpravách. Zazní známé písně jako Náhrobní kámen nebo Povídej, ale i méně známé skladby, např. Sám a sám, Trápí nás nebo Zbláznění. „Objevujeme písničky, které nejsou ani pro nás tak moc známé a snažíme se je nově aranžovat, obnovit a představit,“ říká kytarista, zpěvák a kapelník Luboš Muchna. „Naše kapela Petr Novák Forever není žádný revival. Nechceme Petra Nováka kopírovat. Nezpíváme jako Petr N ovák. Chceme jen lidem ty písničky připomenout. Nabízíme posluchačům naprostý průřez Novákovou tvorbou,“ dodává klávesista a zpěvák Jiří Bláha.

Vstupenky na koncert budou k dostání hodinu před koncertem (tedy od 15 hodin) přímo na Mouřenci. Jednotné vstupenky (nečíslované sezení) budou za 100 korun. „Na koncert dorazí i desítky členů fanklubu Petra Nováka, kteří mají ve stejném termínu sraz v annínském autokempu. Možná se můžeme těšit i na nějaké překvapení,“ říká Lukáš Milota z pořádajícího spolku Přátelé Mouřence.

Během dalších zářijových víkendů pozve Mouřenec na koncert sboru Touch of Gospel (10. září od 17 hodin), závěrečnou poutní česko-německou mši (16.9. ve 14 hodin) nebo koncert plzeňské skupiny Quo Vadis (16. září od 17 hodin).


Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

29.09.2020: Přednáška "čím se u nás platilo" / Prachatice, muzeum
Přednáší PhDr. Jiří Chvojka, emeritní numismatik Jihočeského muzea v Českých Budějovicích; od 17 do 19 hodin; po přednášce máte příležitost zjistit hodnotu starých mincí a bankovek, které schováváte doma. Program přednášek na aktuální sezónu najdete na webu www.prachatickemuzeum.cz

27.09.2020: Tradiční soutěž v tlučení špačků / Stožec
Soutěž je určena všem, co se rádi baví a nebojí se do toho praštit. Letos se opět bude soutěžit ve dvou kategoriích – muži a ženy (již od 12 let). Jako každý rok čekají na vítěze netradiční ceny. Zkušební odpaly od 13 hodin.

26.09.2020: Pracovní kurz: "Tiffany vitráže" / Klatovy, muzeum
do 27. 9. - kurz pod vedením Štěpánky Kašparové; přednáškový sál od 9 do 15 hodin. Předběžné přihlášky přijímá a další případné podrobnosti vám sdělí Mgr. Ivana Sieberová, která kurzy organizačně zajišťuje, na telefonu 376 326 354 či 732 833 770, nebo mailem sieberova.muzeum@email.cz Kurzovné je splatné vždy nejpozději týden předem. Kurzovné činí 650,- Kč

22.09.2020: Škrtněte si prosím / Sušice, kino
Zábavná talkshow Radka Nakládala, hosty budou Přemysl Čech - redaktor a moderátor České televize; Jan Gábor - majitel Ateliéru skla, Galerie Gábor a sklářské huti v Sušici. Začátek od 19 hodin, předprodej vstupenek na www.kinosusice.cz

19.09.2020: NaturVision - týden přírody / Vimperk
do 26.9. filmová přehlídka z festivalů o zvířatech a přírodě, cestopisná přednáška, komentované vycházky, duel ředitelů NP Šumava a NP Bavorský les. Více informací naleznete na stránkách organizátorů: Město Vimperk, Správa NP Šumava, MěKS Vimperk.

11.09.2020: Šumavské Kašperské Hory / Kašperské Hory, náměstí
do 12. 9. 2020 tradiční historické slavnosti města, pestrý kulturní program pro děti i dospělé. www.kasphory.cz

Neexistuji vhodna data!jméno:
heslo:

Nová registrace


Výlet údoím Ostružné
brod za Gerlovým dvorem směrem na Svinnou
zobrazení: 4052
známka: 0

Modrava a okolí - 3

zobrazení: 7890
známka: 0

Sudslavická naučná stezka - 13
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 7510
známka: 5.00

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě