Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* NÁVŠTĚVNICKÉ CENTRUM V LAŽIŠTI PŘIVÍTÁ SVÉ PRVNÍ NÁVŠTĚVNÍKY

Vydáno dne 02. 08. 2006 (2406 přečtení)

TISKOVÁ ZPRÁVA

V Českých Budějovicích, 1. srpna 2006

Návštěvnické centrum textilu v Lažišti u Prachatic je od 1.srpna připraveno uvítat všechny zvídavé turisty, výletníky a návštěvníky, kteří mají chuť trávit v krásném prostředí Pošumaví svou dovolenou.Návštěvnické centrum textilu v Lažišti u Prachatic je od 1.srpna připraveno uvítat všechny zvídavé turisty, výletníky a návštěvníky, kteří mají chuť trávit v krásném prostředí Pošumaví svou dovolenou. Je určené pro turisty, kteří vyhledávají zážitky a mají zájem o aktivnější dovolenou. Součástí NC textilu je ojedinělá Interaktivní expozice s patnácti zastaveními, která vznikla ve spolupráci s vědeckými pracovníky z Textilní fakulty Technické univerzity v Liberci. Návštěvník si zde muže aktivně vyzkoušet práci návrháře textilních
vzoru či výrobu nanovlákna. Část zastavení je zvolena jako zážitková turistika pro spotřebitele, kde se návštěvník seznámí s triky, které na nás někteří výrobci používají. Návštěvníci se dozvědí, jak se jim bránit, aby zakoupený oděvní výrobek splnil jejich požadavky či aby uměli odlišit kvalitu od laciného zmetku.
„Věřím, že návštěvníky a turisty Návštěvnické centrum textilu v Lažišti osloví. Skutečná zážitková turistika není jen o pocitech, protože návštěvníkovi umožňuje vyzkoušet si na vlastní kůži prezentovanou tradici, znalost našich předků či tradiční řemeslo. Navíc se nám podařilo populární formou přenést na návštěvníky znalosti předních českých odborníku na textil. Turistům to pomůže změnit způsob myšlení a pohled na - ač zdánlivě všední, a přece geniální materiál - tedy textil, který nás po dobu nejméně 25 000 let doprovází od kolébky až po hrob,“ uvedl při otevření Ing. Radek Novotný PhD., předseda výkonné rady Spolku přátel tradic a autor celého projektu Návštěvnického centra.
Kromě Interaktivní expozice a ubytování v osmi zcela nových dvoulůžkových pokojích budou pro turisty a návštěvníky připraveny turistické interaktivní vycházkové trasy po okolí. Jedná se o výlety určené pro dospělé i děti, při nichž se nikdo nebude nudit. V rámci aktivních výletu můžete opět něco zažít, vyzkoušet si - a vše v příjemném a zdravém prostředí šumavské podhorské vesnice. Samozřejmostí jsou krátké i delší vyjížďky na kolech, návštěva blízké Drslavické tvrze či nejrůznější sportovní vyžití. Návštěvníkům je nabízen komplex služeb - od ubytování se snídaní až po aktivní úcast v zážitkové dílně přri tvorbě suvenýrů a předmětů z textilu a filcu. Významným benefitem pro trávení dovolené v Návštěvnickém centru textilu je fakt, že i pres deštivé letní počasí nebo zimu bez sněhové nadílky, příjemně strávíte svůj volný čas a ještě se můžete zábavnou formou mnohé dozvědět, získat nové dojmy, podněty, ale též se můžete i poučit. Současná turistická nabídka obce Lažiště svým návštěvníkům představuje nejnovější trendy, které již v zahraničí fungují a turisté je oceňují.
Další Návštěvnické centrum - tentokrát dřevařství, je v současné době budováno na Modravě a pro turisty bude otevřeno v průběhu příštího roku, opět ve spolupráci se Spolkem přátel tradic.


Kontakt:
Radek Novotný, předseda výkonné rady Spolku přátel tradic
e-mail: r_novotny@volny.cz
tel.: + 420 604 207 821

Anna Pecková, starostka obce Lažiště
e-mail: ou_laziste@volny.cz
tel: 388 332 123


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Edita Kůsová | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

27.09.2020: Tradiční soutěž v tlučení špačků / Stožec
Soutěž je určena všem, co se rádi baví a nebojí se do toho praštit. Letos se opět bude soutěžit ve dvou kategoriích – muži a ženy (již od 12 let). Jako každý rok čekají na vítěze netradiční ceny. Zkušební odpaly od 13 hodin.

26.09.2020: Pracovní kurz: "Tiffany vitráže" / Klatovy, muzeum
do 27. 9. - kurz pod vedením Štěpánky Kašparové; přednáškový sál od 9 do 15 hodin. Předběžné přihlášky přijímá a další případné podrobnosti vám sdělí Mgr. Ivana Sieberová, která kurzy organizačně zajišťuje, na telefonu 376 326 354 či 732 833 770, nebo mailem sieberova.muzeum@email.cz Kurzovné je splatné vždy nejpozději týden předem. Kurzovné činí 650,- Kč

22.09.2020: Škrtněte si prosím / Sušice, kino
Zábavná talkshow Radka Nakládala, hosty budou Přemysl Čech - redaktor a moderátor České televize; Jan Gábor - majitel Ateliéru skla, Galerie Gábor a sklářské huti v Sušici. Začátek od 19 hodin, předprodej vstupenek na www.kinosusice.cz

19.09.2020: NaturVision - týden přírody / Vimperk
do 26.9. filmová přehlídka z festivalů o zvířatech a přírodě, cestopisná přednáška, komentované vycházky, duel ředitelů NP Šumava a NP Bavorský les. Více informací naleznete na stránkách organizátorů: Město Vimperk, Správa NP Šumava, MěKS Vimperk.

11.09.2020: Šumavské Kašperské Hory / Kašperské Hory, náměstí
do 12. 9. 2020 tradiční historické slavnosti města, pestrý kulturní program pro děti i dospělé. www.kasphory.cz

11.09.2020: Americký sen – cestování za mé vlastní hranice / Vimperk, Kavárna Ve Skále
cestování s handicapem aneb nic není nemožné, od 19 hodin, vstupné 80 Kč. www.meks-vimperk.comjméno:
heslo:

Nová registrace


Sudslavická naučná stezka - 4
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 7773
známka: 3.00

Sudslavická naučná stezka - 7
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 7881
známka: 0

Modrava a okolí - 7

zobrazení: 7553
známka: 1.00

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě