Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* Otevření první části bruslařské dráhy na zamrzlém Lipně

Vydáno dne 03. 01. 2011 (2403 přečtení)

Bruslení na Lipně Na Lipensku začala bruslařská sezóna. Správci ledové dráhy začali připravovat zhruba pětikilometrový okruh v Lipně nad Vltavou. Díky silným mrazům led zesílil na 18 – 20 cm a to umožnilo strojům s pluhy vyjet na zamrzlé Lipno.

„Nejprve musíme odhrnout z ledu pěticentimetrovou vrstvu sněhu a pak přijde na řadu kartáčování. Začínáme s okruhem v Lipně nad Vltavou a pak budeme pokračovat směrem na Přední Výtoň a Frymburk. Tam je led o dva centimetry slabší, a proto musíme ještě pár dní počkat“ říká Jan Staněk, který ledovou dráhu na Lipně každoročně upravuje.

Bruslařská sezóna na Lipně začala letos v rekordním termínu, protože v předchozích dvou zimách se bruslilo až po Novém roce. Brzkému začátku nahrály silné mrazy posledních dní. Letos byla na úpravu ledové dráhy také pořízena nová rolba a šestikolka, která by si měla poradit i s větším přívalem sněhu. Ta ale na led vyjede, až přibude ještě několik centimetrů.

Přestože led letos kvůli nedávnému sněžení a oblevě není hladký jako zrcadlo, jsou na Lipně jednotně přesvědčeni, že ledová dráha také letos přiláká na Lipensko tisíce turistů.

„Led je sice hrbolatý, protože před 14 dny přišla obleva a pak silné sněžení, ale věříme, že nám tisíce ostrých nožů bruslících lidí a také sluníčko pomůže hrbolky zbrousit a kvalitu ledu zlepšit. Kromě bruslení se na zamrzlém Lipně dá výborně běžkovat nebo vyrazit na procházku“, popisuje podmínky na ledové dráze Martin Řezáč ze společnosti LIPNO SERVIS s.r.o.

V okolí ledové dráhy jsou otevřeny půjčovny a bruslí, a to v Lipně nad Vltavou v Maríně Lipno a také ve Frymburku, kde je možné si nechat brusle nabrousit.

Při vstupu na zamrzlé Lipno se doporučuje pohybovat se pouze na upravené bruslařské dráze, kde je síla ledu kontrolována. U nástupních míst na ledovou dráhu jsou od letošní zimy navíc instalovány informační tabule s pravidly bezpečného pohybu na ledě.

Více informací na www.lipnoservis.cz nebo tel: 731 410 800

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: MS | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

28.02.2020: Ruční výroba skleněných korálků / Kašperské Hory, IS a SEV NP
Co to byly páteříky a jak se vyrábějí vinuté perly? Přijďte se seznámit s výrobkem Šumava – originální produkt, poslechnout si mnoho zajímavého o historii sklářství na Šumavě a podívat se na celý postup výroby skleněného korálku. Sami se pak můžete pokusit o výrobu svého zářivého pokladu, od 13 do 17 hodin. www.npsumava.cz

23.02.2020: Komentovaná prohlídka / Horažďovice, Přírodovědná stanice
www.ddm-hd.cz

22.02.2020: Masopustní průvod / Chanovice
od 12 hodin. www.chanovice.cz

22.02.2020: Masopust / Volary
od 13 hodin vychází průvod masek od radnice a obchází celé město dům od domu, masopust je zakončen ve společenském sále radnice, kde se od 19 hodin uskuteční masopustní veselice s pochováním basy. www.mestovolary.cz

14.02.2020: Emil Kintzl a jeho povídání o Šumavě / Dlouhá Ves, kino
přijďte si popovídat a něco se dozvědět o starých časech na Šumavě; pořádá spolek Živá obec Dlouhá Ves; od 18 hodin, vstupné 50 Kč

05.02.2020: Pohledy do krajiny – nejkrásnější treky Kanady / Kašperské Hory, IS a SEV NP Šumava
kanadské Rockies (Skalnaté hory) jsou snem snad všech cestovatelů. Great Divi-deTrail je 1200 km dlouhá cesta skrz ně, kterou ročně projde pouze 50 dobrodruhů. Hory! Bažiny! Komáři! Brody! Jezera! Žádná cesta! Déšť a dinosauři! Nevážné povídání s Martinem Úblem o tom, jak se neztratit v divočině, jak naplánovat cestu po Kanadě a proč netrhat medvědům borůvky; od 18 hodin. www.npsumava.czjméno:
heslo:

Nová registrace


Sudslavická naučná stezka - 13
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 7068
známka: 1.00

Výlet údoím Ostružné
Výlet údoím Ostružné
zobrazení: 2826
známka: 0

Nové údolí
Nové údolí
zobrazení: 7666
známka: 1.38

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě