Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


* Podzimní gruntování Šumavy

Vydáno dne 14. 09. 2011 (1726 přečtení)

Příroda 2 Správa NP a CHKO Šumava se stane opět účastníkem podzimní části mezinárodní kampaně a významného dne s názvem „Ukliďme svět!“ (koná se vždy třetí víkend v září). Akce, která je určena jednotlivcům i skupinám dobrovolníků, je zaměřena na úklid přírody NP Šumava.

Informační střediska (IS) ve Stožci a Kvildě zvou dobrovolníky na již tradiční akci s názvem „Podzimní gruntování“, která je součástí mezinárodní kampaně, jež se věnuje ochraně životního prostředí.

Kampaň vznikla v roce 1989 v Austrálii a jejím zakladatelem je australský jachtař Ian Kiernan, který dokázal za pomoci svých přátel vyčistit od odpadků pobřeží přístavu v Sydney. O rok později se do akce zapojila celá Austrálie a od roku 1993 se kampaně účastní také dobrovolníci v České republice.

Také Správa NP a CHKO Šumava nezůstane pozadu – připravila pro návštěvníky, kteří chtějí pomoci s úklidem přírody po letním náporu turistů a připravit ji tak na klidný zimní odpočinek, akci na tuto sobotu, tj. 17. září 2011. Všichni účastníci se sejdou v 8.30 hodin před již zmíněnými informačními středisky, kde každý obdrží mapky s trasami a pytle na odpadky.

„Trasy budou ušité na míru až na místě – záleží totiž na počtu a skladbě účastníků. Pro rodiny s dětmi volíme klidnější, kratší a nenáročnou trasu. Pro zdatnější osoby pak trasy delší a náročnější. Na mapách nebude jen vyznačena trasa, ale i sběrná místa, kam mohou dobrovolníci pytle s odpadem skládat,“ sdělila Dana Zývalová, vedoucí IS Kvilda.

Předpokládaný konec akce je plánován na 12.00 hodinu.

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek
Sdílet

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

29.09.2020: Přednáška "čím se u nás platilo" / Prachatice, muzeum
Přednáší PhDr. Jiří Chvojka, emeritní numismatik Jihočeského muzea v Českých Budějovicích; od 17 do 19 hodin; po přednášce máte příležitost zjistit hodnotu starých mincí a bankovek, které schováváte doma. Program přednášek na aktuální sezónu najdete na webu www.prachatickemuzeum.cz

27.09.2020: Tradiční soutěž v tlučení špačků / Stožec
Soutěž je určena všem, co se rádi baví a nebojí se do toho praštit. Letos se opět bude soutěžit ve dvou kategoriích – muži a ženy (již od 12 let). Jako každý rok čekají na vítěze netradiční ceny. Zkušební odpaly od 13 hodin.

26.09.2020: Pracovní kurz: "Tiffany vitráže" / Klatovy, muzeum
do 27. 9. - kurz pod vedením Štěpánky Kašparové; přednáškový sál od 9 do 15 hodin. Předběžné přihlášky přijímá a další případné podrobnosti vám sdělí Mgr. Ivana Sieberová, která kurzy organizačně zajišťuje, na telefonu 376 326 354 či 732 833 770, nebo mailem sieberova.muzeum@email.cz Kurzovné je splatné vždy nejpozději týden předem. Kurzovné činí 650,- Kč

22.09.2020: Škrtněte si prosím / Sušice, kino
Zábavná talkshow Radka Nakládala, hosty budou Přemysl Čech - redaktor a moderátor České televize; Jan Gábor - majitel Ateliéru skla, Galerie Gábor a sklářské huti v Sušici. Začátek od 19 hodin, předprodej vstupenek na www.kinosusice.cz

19.09.2020: NaturVision - týden přírody / Vimperk
do 26.9. filmová přehlídka z festivalů o zvířatech a přírodě, cestopisná přednáška, komentované vycházky, duel ředitelů NP Šumava a NP Bavorský les. Více informací naleznete na stránkách organizátorů: Město Vimperk, Správa NP Šumava, MěKS Vimperk.

11.09.2020: Šumavské Kašperské Hory / Kašperské Hory, náměstí
do 12. 9. 2020 tradiční historické slavnosti města, pestrý kulturní program pro děti i dospělé. www.kasphory.cz

Neexistuji vhodna data!jméno:
heslo:

Nová registrace


Sudslavická naučná stezka - 4
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 7672
známka: 0

Horská synagoga v Hartmanicích - 5
Hartmanická synagoga
zobrazení: 7595
známka: 0

Srní a okolí - 4
Srní a okolí
zobrazení: 8746
známka: 1.50

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě