Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


* Pouť na Kratochvíli

Vydáno dne 29. 08. 2017 (1809 přečtení)

zámek kratochvíle 4

V neděli 10. září 2017 se na zámku Kratochvíle uskuteční tradiční pouť. Bude zahájena poutní mší ke svátku Narození Panny Marie v kostele Narození Panny Marie od 9.30 hodin.

Návštěvníci se v tento den mohou těšit na zajímavý celodenní program tvořený divadelními a hudebními vystoupeními, herními a tvořivými koutky i dalšími zajímavými zámek kratochvílepřekvapeními.

Program je připravován v rámci Dnů evropského dědictví. Při této příležitosti bude v zámecké zahradě uspořádán malý řemeslný jarmark.

Na Pouti na Kratochvíli zahraje divadlo PNUtí nejen pro děti pohádku A pak se to stalo. Divadelní představení doplní živá hudební vystoupení v zámecké zahradě. Jana Kubešová zahraje na harfu.

Děti i dospělí budou mít možnost zabavit se v herním koutku zahrady. K dispozici bude petanque, Člověče nezlob se, šachy nebo dáma, pexeso, ping pong a další.... Na protější straně zahrady budou připravené kuše, luky a šípy, sekery pro střelbu a hod na terč. Zpřístupněn k zábavě bude vodní příkop, kde si vyzkoušíte paddleboard a mezi jabloněmi bude natažena slackline pro odvážné provazochodce. Prohlédnete si pávy, labutě a ovečky, pohladíte si kozy, možná i králíka. Svézt se můžete na rikše, v kozím taxíku a také na kolotoči řezbáře Matěje. Vedle cukrárny Sloní bašta bude v zahradě jen pro tuto příležitost otevřena Čajírna, která nabídne několik druhů čajů, např. šum motýlích křídel, obočí dlouhého věku nebo mléčný nápoj sahlep. Jeden ze stánků nabídne i tradiční grilované klobásy…

Vstup do zahrady je 20 Kč, děti do 15 let zdarma.

Sobotní podvečer 16. září 2017 zpříjemní autorská čtení současných básníků v zámecké zahradě Kratochvíle v rámci již sedmého setkání českých a slovenských básníků Děkujeme za Vaše básně. Autorská čtení jsou spojena s prezentací vydaných sbírek přítomných autorů.

Na všechny uvedené události jste srdečně zváni, stejně tak jako na prohlídku historických interiérů zámku, které jsou otevřeny v září každý den mimo pondělí vždy od 9.00 do 16.30 (poslední prohlídka dne a zároveň poslední možný vstup do zámecké zahrady je v 15:30) a v říjnu o víkendech ve stejných časech jako v září.

Ještě do konce září v rámci prohlídky zámecké zahrady můžete navštívit zahradní pavilon Markéta, který je znovu otevřen po několikaletém restaurování. Pro první výstavu byla zvolena díla ilustrátora a scénografa Divadla bratří Formanů Matěje Formana. Výstava Matěj a Markéta. Setkání v prostoru proměnila zahradní domek na Kratochvíli v grafickou dílnu obrázků Matěje Formana. Obrázky doplňují fotografie Ireny Vodákové.

Více informací naleznete na www.zamek-kratochvile.eu, nebo je získáte na telefonech 388 324 380, 607 555 968 či emailové adrese: troup.vojtech@npu.cz.


Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

28.02.2020: Ruční výroba skleněných korálků / Kašperské Hory, IS a SEV NP
Co to byly páteříky a jak se vyrábějí vinuté perly? Přijďte se seznámit s výrobkem Šumava – originální produkt, poslechnout si mnoho zajímavého o historii sklářství na Šumavě a podívat se na celý postup výroby skleněného korálku. Sami se pak můžete pokusit o výrobu svého zářivého pokladu, od 13 do 17 hodin. www.npsumava.cz

23.02.2020: Komentovaná prohlídka / Horažďovice, Přírodovědná stanice
www.ddm-hd.cz

22.02.2020: Masopustní průvod / Chanovice
od 12 hodin. www.chanovice.cz

22.02.2020: Masopust / Volary
od 13 hodin vychází průvod masek od radnice a obchází celé město dům od domu, masopust je zakončen ve společenském sále radnice, kde se od 19 hodin uskuteční masopustní veselice s pochováním basy. www.mestovolary.cz

14.02.2020: Emil Kintzl a jeho povídání o Šumavě / Dlouhá Ves, kino
přijďte si popovídat a něco se dozvědět o starých časech na Šumavě; pořádá spolek Živá obec Dlouhá Ves; od 18 hodin, vstupné 50 Kč

05.02.2020: Pohledy do krajiny – nejkrásnější treky Kanady / Kašperské Hory, IS a SEV NP Šumava
kanadské Rockies (Skalnaté hory) jsou snem snad všech cestovatelů. Great Divi-deTrail je 1200 km dlouhá cesta skrz ně, kterou ročně projde pouze 50 dobrodruhů. Hory! Bažiny! Komáři! Brody! Jezera! Žádná cesta! Déšť a dinosauři! Nevážné povídání s Martinem Úblem o tom, jak se neztratit v divočině, jak naplánovat cestu po Kanadě a proč netrhat medvědům borůvky; od 18 hodin. www.npsumava.czjméno:
heslo:

Nová registrace


Výlet údoím Ostružné
Gerlův dvůr
zobrazení: 2799
známka: 0

Horská synagoga v Hartmanicích - 5
Hartmanická synagoga
zobrazení: 6683
známka: 0

Modrava a okolí - 12

zobrazení: 6479
známka: 2.00

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě