Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


* Pouť na Kratochvíli

Vydáno dne 29. 08. 2017 (1557 přečtení)

zámek kratochvíle 4

V neděli 10. září 2017 se na zámku Kratochvíle uskuteční tradiční pouť. Bude zahájena poutní mší ke svátku Narození Panny Marie v kostele Narození Panny Marie od 9.30 hodin.

Návštěvníci se v tento den mohou těšit na zajímavý celodenní program tvořený divadelními a hudebními vystoupeními, herními a tvořivými koutky i dalšími zajímavými zámek kratochvílepřekvapeními.

Program je připravován v rámci Dnů evropského dědictví. Při této příležitosti bude v zámecké zahradě uspořádán malý řemeslný jarmark.

Na Pouti na Kratochvíli zahraje divadlo PNUtí nejen pro děti pohádku A pak se to stalo. Divadelní představení doplní živá hudební vystoupení v zámecké zahradě. Jana Kubešová zahraje na harfu.

Děti i dospělí budou mít možnost zabavit se v herním koutku zahrady. K dispozici bude petanque, Člověče nezlob se, šachy nebo dáma, pexeso, ping pong a další.... Na protější straně zahrady budou připravené kuše, luky a šípy, sekery pro střelbu a hod na terč. Zpřístupněn k zábavě bude vodní příkop, kde si vyzkoušíte paddleboard a mezi jabloněmi bude natažena slackline pro odvážné provazochodce. Prohlédnete si pávy, labutě a ovečky, pohladíte si kozy, možná i králíka. Svézt se můžete na rikše, v kozím taxíku a také na kolotoči řezbáře Matěje. Vedle cukrárny Sloní bašta bude v zahradě jen pro tuto příležitost otevřena Čajírna, která nabídne několik druhů čajů, např. šum motýlích křídel, obočí dlouhého věku nebo mléčný nápoj sahlep. Jeden ze stánků nabídne i tradiční grilované klobásy…

Vstup do zahrady je 20 Kč, děti do 15 let zdarma.

Sobotní podvečer 16. září 2017 zpříjemní autorská čtení současných básníků v zámecké zahradě Kratochvíle v rámci již sedmého setkání českých a slovenských básníků Děkujeme za Vaše básně. Autorská čtení jsou spojena s prezentací vydaných sbírek přítomných autorů.

Na všechny uvedené události jste srdečně zváni, stejně tak jako na prohlídku historických interiérů zámku, které jsou otevřeny v září každý den mimo pondělí vždy od 9.00 do 16.30 (poslední prohlídka dne a zároveň poslední možný vstup do zámecké zahrady je v 15:30) a v říjnu o víkendech ve stejných časech jako v září.

Ještě do konce září v rámci prohlídky zámecké zahrady můžete navštívit zahradní pavilon Markéta, který je znovu otevřen po několikaletém restaurování. Pro první výstavu byla zvolena díla ilustrátora a scénografa Divadla bratří Formanů Matěje Formana. Výstava Matěj a Markéta. Setkání v prostoru proměnila zahradní domek na Kratochvíli v grafickou dílnu obrázků Matěje Formana. Obrázky doplňují fotografie Ireny Vodákové.

Více informací naleznete na www.zamek-kratochvile.eu, nebo je získáte na telefonech 388 324 380, 607 555 968 či emailové adrese: troup.vojtech@npu.cz.


Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

26.10.2019: Czernínské parfórsní hony plné hudby a vzpomínání / Chudenice - Starý zámek a Muzeum J. Dobrovského
Vrátíme se v čase na czernínské panství Jemčina v době jeho největší slávy, tedy v 18. století. To byl jeho majitelem Jan Rudolf hrabě Czernín z Chudenic se svojí manželkou. A právě imaginární hraběnka Czerninová bude vzpomínat na krásné období, kdy se na Jemčině pořádaly parforsní hony, o jejichž proslulosti se mluví dodnes. Hlavním skladatelem, který pro hraběte Jana Rudofa Czernina skládal lovecké skladby, které doprovázely ony slavné hony, byl Leopold Koželuh, současník W. A. Mozarta, který skládal opravdu skvostně. A právě jeho skladby v Chudenicích doprovodí hraběnčiny vzpomínky. Od 14 hodin. www.zamekchudenice.cz

19.10.2019: Hubertova jízda / Bohumilice, zámek Skalice
www.zamekskalice.cz

08.10.2019: Přednáška - Mayerling 1889. Smrt korunního prince arcivévody Rudolfa / Prachatice, muzeum
Přednáší historik PhDr. František Kubů, od 17 hodin. www.prachatickemuzeum.cz

05.10.2019: Koncert Lucie Bílé v doprovodu Petra Maláska a pěveckého sboru Andílci / Stachy,Kostel Navštívení Pa
Od 18.30 hodin. www.stachy.net

03.10.2019: Zmizelá Šumava / Alžbětín, hraniční nádraží
filmový večer s Emilem Kintzlem a Janem Fišerem. www.sumava.net/itcruda

01.10.2019: Den seniorů / Horažďovice, KD
Naďa Urbánková, Otavanka. www.horazdovice.czjméno:
heslo:

Nová registrace


Les cestou na Plechý
Les cestou na Plechý
zobrazení: 5966
známka: 2.00

Sudslavická naučná stezka - 2
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 6550
známka: 0

Výlet údoím Ostružné
brod za Gerlovým dvorem směrem na Svinnou
zobrazení: 2806
známka: 0

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě