Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


* Pouť na Kratochvíli

Vydáno dne 29. 08. 2017 (2377 přečtení)

zámek kratochvíle 4

V neděli 10. září 2017 se na zámku Kratochvíle uskuteční tradiční pouť. Bude zahájena poutní mší ke svátku Narození Panny Marie v kostele Narození Panny Marie od 9.30 hodin.

Návštěvníci se v tento den mohou těšit na zajímavý celodenní program tvořený divadelními a hudebními vystoupeními, herními a tvořivými koutky i dalšími zajímavými zámek kratochvílepřekvapeními.

Program je připravován v rámci Dnů evropského dědictví. Při této příležitosti bude v zámecké zahradě uspořádán malý řemeslný jarmark.

Na Pouti na Kratochvíli zahraje divadlo PNUtí nejen pro děti pohádku A pak se to stalo. Divadelní představení doplní živá hudební vystoupení v zámecké zahradě. Jana Kubešová zahraje na harfu.

Děti i dospělí budou mít možnost zabavit se v herním koutku zahrady. K dispozici bude petanque, Člověče nezlob se, šachy nebo dáma, pexeso, ping pong a další.... Na protější straně zahrady budou připravené kuše, luky a šípy, sekery pro střelbu a hod na terč. Zpřístupněn k zábavě bude vodní příkop, kde si vyzkoušíte paddleboard a mezi jabloněmi bude natažena slackline pro odvážné provazochodce. Prohlédnete si pávy, labutě a ovečky, pohladíte si kozy, možná i králíka. Svézt se můžete na rikše, v kozím taxíku a také na kolotoči řezbáře Matěje. Vedle cukrárny Sloní bašta bude v zahradě jen pro tuto příležitost otevřena Čajírna, která nabídne několik druhů čajů, např. šum motýlích křídel, obočí dlouhého věku nebo mléčný nápoj sahlep. Jeden ze stánků nabídne i tradiční grilované klobásy…

Vstup do zahrady je 20 Kč, děti do 15 let zdarma.

Sobotní podvečer 16. září 2017 zpříjemní autorská čtení současných básníků v zámecké zahradě Kratochvíle v rámci již sedmého setkání českých a slovenských básníků Děkujeme za Vaše básně. Autorská čtení jsou spojena s prezentací vydaných sbírek přítomných autorů.

Na všechny uvedené události jste srdečně zváni, stejně tak jako na prohlídku historických interiérů zámku, které jsou otevřeny v září každý den mimo pondělí vždy od 9.00 do 16.30 (poslední prohlídka dne a zároveň poslední možný vstup do zámecké zahrady je v 15:30) a v říjnu o víkendech ve stejných časech jako v září.

Ještě do konce září v rámci prohlídky zámecké zahrady můžete navštívit zahradní pavilon Markéta, který je znovu otevřen po několikaletém restaurování. Pro první výstavu byla zvolena díla ilustrátora a scénografa Divadla bratří Formanů Matěje Formana. Výstava Matěj a Markéta. Setkání v prostoru proměnila zahradní domek na Kratochvíli v grafickou dílnu obrázků Matěje Formana. Obrázky doplňují fotografie Ireny Vodákové.

Více informací naleznete na www.zamek-kratochvile.eu, nebo je získáte na telefonech 388 324 380, 607 555 968 či emailové adrese: troup.vojtech@npu.cz.


Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

29.09.2020: Přednáška "čím se u nás platilo" / Prachatice, muzeum
Přednáší PhDr. Jiří Chvojka, emeritní numismatik Jihočeského muzea v Českých Budějovicích; od 17 do 19 hodin; po přednášce máte příležitost zjistit hodnotu starých mincí a bankovek, které schováváte doma. Program přednášek na aktuální sezónu najdete na webu www.prachatickemuzeum.cz

27.09.2020: Tradiční soutěž v tlučení špačků / Stožec
Soutěž je určena všem, co se rádi baví a nebojí se do toho praštit. Letos se opět bude soutěžit ve dvou kategoriích – muži a ženy (již od 12 let). Jako každý rok čekají na vítěze netradiční ceny. Zkušební odpaly od 13 hodin.

26.09.2020: Pracovní kurz: "Tiffany vitráže" / Klatovy, muzeum
do 27. 9. - kurz pod vedením Štěpánky Kašparové; přednáškový sál od 9 do 15 hodin. Předběžné přihlášky přijímá a další případné podrobnosti vám sdělí Mgr. Ivana Sieberová, která kurzy organizačně zajišťuje, na telefonu 376 326 354 či 732 833 770, nebo mailem sieberova.muzeum@email.cz Kurzovné je splatné vždy nejpozději týden předem. Kurzovné činí 650,- Kč

22.09.2020: Škrtněte si prosím / Sušice, kino
Zábavná talkshow Radka Nakládala, hosty budou Přemysl Čech - redaktor a moderátor České televize; Jan Gábor - majitel Ateliéru skla, Galerie Gábor a sklářské huti v Sušici. Začátek od 19 hodin, předprodej vstupenek na www.kinosusice.cz

19.09.2020: NaturVision - týden přírody / Vimperk
do 26.9. filmová přehlídka z festivalů o zvířatech a přírodě, cestopisná přednáška, komentované vycházky, duel ředitelů NP Šumava a NP Bavorský les. Více informací naleznete na stránkách organizátorů: Město Vimperk, Správa NP Šumava, MěKS Vimperk.

11.09.2020: Šumavské Kašperské Hory / Kašperské Hory, náměstí
do 12. 9. 2020 tradiční historické slavnosti města, pestrý kulturní program pro děti i dospělé. www.kasphory.cz

Neexistuji vhodna data!jméno:
heslo:

Nová registrace


Srní a okolí - 4
Srní a okolí
zobrazení: 8162
známka: 1.00

Srní a okolí - 2
Srní a okolí
zobrazení: 8100
známka: 1.00

Procházka obcí Stachy - 7
Areál MŠ
zobrazení: 8584
známka: 1.50

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě