Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* Pozvánka na akce do Annína a na Mouřenec

Vydáno dne 07. 08. 2015 (1811 přečtení)

žihelské dnyObec Annín zve na "Žihelské dny".

Do údolí u řeky Otavy zavítal na soustředění 35členný pěvecký sbor ze severoplzeňské Žihle. A nejen sbor. Přijela i žihelská obnovená zábavová kapela ELEKTRON. Skupina vystoupí dnes v 19 hodin v annínském autokempu (na terase u tamní restaurace). Zítra, v sobotu, vystoupí zmíněný Žihelský sbor od 21 hodin v kostele na Mouřenci.

Mouřenecká nocKostel na Mouřenci srdečně zve zítra, v sobotu 8. srpna od 19 hodin, na letošní druhou letní MOUŘENECKOU NOC.

Od 19 hodin zahraje uznávaný kytarový virtuöz Jan Irving (který mj. nedávno otevřel v Radnicích na Rokycansku müzickou kavárnu a restauraci La Boema). Zpěvem ho doprovodí Lenka Němečková. Po koncertu bude následovat pohádkové vystoupení Terezy Slavíkové známé pod jménem "teta Tereza".

Následovat bude krátká prohlídka kostela zaměřená na vzácné gotické fresky a od 21 hodin vystoupí Žihelský pěvecký smíšený sbor. Hosty tohoto koncertu budou lidé, kteří obnovili některé šumavské kaple a kostely - podnikatel Jakub Vinč& aacute;lek, který staví kapli ve Vatěticích kus od Mouřence a architekt Ivan Adam, který spolu s dalšími dobrovolníky obnovuje za minulého režimu zbořený kostel v Prášilech.

Na závěr Mouřenecké noci se mohou zájemci zúčastnit noční prohlídky kostela a kostnice. Kostel bude v tu dobu osvětlený pouze svíčkami. Vstupné na několikahodinový program je ryze dobrovolné. Akce má benefiční charakter - výtěžek půjde na chystanoui opravu mouřeneckých fresek. (viz přiložený plakát) druhý dětský den na mouřenci V neděli 9. srpna zve kostel na Mouřenci na letošní druhý dětský den.

V tamním kiosku U Střelené kachny vystoupí od 20 hodin sušická skupina Orchidea.Mouřenec dětem - děti Mouřenci II, tak se jmenuje komponovaný program, který začíná ve 14 hodin. Pro děti jsou připravené soutěže o ceny, dětské prohlídky, malí návštěvníci si mohou také namalovat kostel na Mouřenci a poslechnout si pohádkové a tajemné příběhy z historie tohoto šumavského kostelíku. Program je připravený i pro dospělé. V 16 hodin začne v kostele koncert skupiny Druhý pokus z Kašperských Hor. Děti mají vstup zdarma, dopělí mohou zaplatit dobrovolné vstupné. (viz přiložený plakát)

Dnes, v pátek 7. srpna, mohou lidé vyrazit také do kempu v Novém Městečku. V tamním kiosku U Střelené kachny vystoupí od 20 hodin sušická skupina Orchidea.

V sobotu nabízí kulturní program i Hotel Annín. Ve 20 hodin zde začíná koncert Filipa Gondolána a Patrika Jedličky.

Turisté a milovníci historie mohou zavítat do staré sklárny v Anníně. Mohou si zde prohlédnout nové sklářské muzeum. Otevřeno tady mají denně. V sobotu a v neděli od 9 do 13 hodin.

K návštěvě zve také sklářská galerie a brusírna skla Rajský dvůr u annínského koupaliště. Otevřeno mají ve všední dny a v sobotu do 16 hodin.

V provozu jsou oba annínské kempy (ATC Annín I a kemp "U mě dobrý", naplno běží i obecní kemp v Novém Městečku. V provozu je i nedávno čerstvě napuštěné koupaliště Ledvina u Annína s kioskem Čápovna. Využít můžete i služeb annínských penzionů nebo Hotelu Annín.

Největší osvěžení ale nabízí průzračně čistá řeka Otava a chládek najde každý samozřejmě v románsko-gotickém kostelu na Mouřenci!:-)

Annín, Mouřenec a další krásná místa v tomto koutu Šumavy se těší na Vaši návštěvu!

Hezký den, Lukáš Milota


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: MK | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

28.02.2020: Ruční výroba skleněných korálků / Kašperské Hory, IS a SEV NP
Co to byly páteříky a jak se vyrábějí vinuté perly? Přijďte se seznámit s výrobkem Šumava – originální produkt, poslechnout si mnoho zajímavého o historii sklářství na Šumavě a podívat se na celý postup výroby skleněného korálku. Sami se pak můžete pokusit o výrobu svého zářivého pokladu, od 13 do 17 hodin. www.npsumava.cz

23.02.2020: Komentovaná prohlídka / Horažďovice, Přírodovědná stanice
www.ddm-hd.cz

22.02.2020: Masopustní průvod / Chanovice
od 12 hodin. www.chanovice.cz

22.02.2020: Masopust / Volary
od 13 hodin vychází průvod masek od radnice a obchází celé město dům od domu, masopust je zakončen ve společenském sále radnice, kde se od 19 hodin uskuteční masopustní veselice s pochováním basy. www.mestovolary.cz

14.02.2020: Emil Kintzl a jeho povídání o Šumavě / Dlouhá Ves, kino
přijďte si popovídat a něco se dozvědět o starých časech na Šumavě; pořádá spolek Živá obec Dlouhá Ves; od 18 hodin, vstupné 50 Kč

05.02.2020: Pohledy do krajiny – nejkrásnější treky Kanady / Kašperské Hory, IS a SEV NP Šumava
kanadské Rockies (Skalnaté hory) jsou snem snad všech cestovatelů. Great Divi-deTrail je 1200 km dlouhá cesta skrz ně, kterou ročně projde pouze 50 dobrodruhů. Hory! Bažiny! Komáři! Brody! Jezera! Žádná cesta! Déšť a dinosauři! Nevážné povídání s Martinem Úblem o tom, jak se neztratit v divočině, jak naplánovat cestu po Kanadě a proč netrhat medvědům borůvky; od 18 hodin. www.npsumava.cz

Neexistuji vhodna data!jméno:
heslo:

Nová registrace


Modrava a okolí - 6

zobrazení: 6378
známka: 0

Tříjezerní slať - 9
Tříjezerní slať
zobrazení: 8534
známka: 1.00

Sudslavická naučná stezka - 13
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 7068
známka: 1.00

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě