Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* Pozvánka na akce do Annína a na Mouřenec

Vydáno dne 07. 08. 2015 (1601 přečtení)

žihelské dnyObec Annín zve na "Žihelské dny".

Do údolí u řeky Otavy zavítal na soustředění 35členný pěvecký sbor ze severoplzeňské Žihle. A nejen sbor. Přijela i žihelská obnovená zábavová kapela ELEKTRON. Skupina vystoupí dnes v 19 hodin v annínském autokempu (na terase u tamní restaurace). Zítra, v sobotu, vystoupí zmíněný Žihelský sbor od 21 hodin v kostele na Mouřenci.

Mouřenecká nocKostel na Mouřenci srdečně zve zítra, v sobotu 8. srpna od 19 hodin, na letošní druhou letní MOUŘENECKOU NOC.

Od 19 hodin zahraje uznávaný kytarový virtuöz Jan Irving (který mj. nedávno otevřel v Radnicích na Rokycansku müzickou kavárnu a restauraci La Boema). Zpěvem ho doprovodí Lenka Němečková. Po koncertu bude následovat pohádkové vystoupení Terezy Slavíkové známé pod jménem "teta Tereza".

Následovat bude krátká prohlídka kostela zaměřená na vzácné gotické fresky a od 21 hodin vystoupí Žihelský pěvecký smíšený sbor. Hosty tohoto koncertu budou lidé, kteří obnovili některé šumavské kaple a kostely - podnikatel Jakub Vinč& aacute;lek, který staví kapli ve Vatěticích kus od Mouřence a architekt Ivan Adam, který spolu s dalšími dobrovolníky obnovuje za minulého režimu zbořený kostel v Prášilech.

Na závěr Mouřenecké noci se mohou zájemci zúčastnit noční prohlídky kostela a kostnice. Kostel bude v tu dobu osvětlený pouze svíčkami. Vstupné na několikahodinový program je ryze dobrovolné. Akce má benefiční charakter - výtěžek půjde na chystanoui opravu mouřeneckých fresek. (viz přiložený plakát) druhý dětský den na mouřenci V neděli 9. srpna zve kostel na Mouřenci na letošní druhý dětský den.

V tamním kiosku U Střelené kachny vystoupí od 20 hodin sušická skupina Orchidea.Mouřenec dětem - děti Mouřenci II, tak se jmenuje komponovaný program, který začíná ve 14 hodin. Pro děti jsou připravené soutěže o ceny, dětské prohlídky, malí návštěvníci si mohou také namalovat kostel na Mouřenci a poslechnout si pohádkové a tajemné příběhy z historie tohoto šumavského kostelíku. Program je připravený i pro dospělé. V 16 hodin začne v kostele koncert skupiny Druhý pokus z Kašperských Hor. Děti mají vstup zdarma, dopělí mohou zaplatit dobrovolné vstupné. (viz přiložený plakát)

Dnes, v pátek 7. srpna, mohou lidé vyrazit také do kempu v Novém Městečku. V tamním kiosku U Střelené kachny vystoupí od 20 hodin sušická skupina Orchidea.

V sobotu nabízí kulturní program i Hotel Annín. Ve 20 hodin zde začíná koncert Filipa Gondolána a Patrika Jedličky.

Turisté a milovníci historie mohou zavítat do staré sklárny v Anníně. Mohou si zde prohlédnout nové sklářské muzeum. Otevřeno tady mají denně. V sobotu a v neděli od 9 do 13 hodin.

K návštěvě zve také sklářská galerie a brusírna skla Rajský dvůr u annínského koupaliště. Otevřeno mají ve všední dny a v sobotu do 16 hodin.

V provozu jsou oba annínské kempy (ATC Annín I a kemp "U mě dobrý", naplno běží i obecní kemp v Novém Městečku. V provozu je i nedávno čerstvě napuštěné koupaliště Ledvina u Annína s kioskem Čápovna. Využít můžete i služeb annínských penzionů nebo Hotelu Annín.

Největší osvěžení ale nabízí průzračně čistá řeka Otava a chládek najde každý samozřejmě v románsko-gotickém kostelu na Mouřenci!:-)

Annín, Mouřenec a další krásná místa v tomto koutu Šumavy se těší na Vaši návštěvu!

Hezký den, Lukáš Milota


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: MK | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

26.10.2019: Czernínské parfórsní hony plné hudby a vzpomínání / Chudenice - Starý zámek a Muzeum J. Dobrovského
Vrátíme se v čase na czernínské panství Jemčina v době jeho největší slávy, tedy v 18. století. To byl jeho majitelem Jan Rudolf hrabě Czernín z Chudenic se svojí manželkou. A právě imaginární hraběnka Czerninová bude vzpomínat na krásné období, kdy se na Jemčině pořádaly parforsní hony, o jejichž proslulosti se mluví dodnes. Hlavním skladatelem, který pro hraběte Jana Rudofa Czernina skládal lovecké skladby, které doprovázely ony slavné hony, byl Leopold Koželuh, současník W. A. Mozarta, který skládal opravdu skvostně. A právě jeho skladby v Chudenicích doprovodí hraběnčiny vzpomínky. Od 14 hodin. www.zamekchudenice.cz

25.10.2019: Perníkáři a cukráři / Horažďovice, divadelní sál muzea
Přednáška PhDr. Zdeňka Polanského o historii sladkých řemesel nejen v Horažďovicích, od 17 hodin. www.muzeumhd.cz

19.10.2019: Vernisáž výstavy Šumava objektivem / Žihobce, muzeum
zahájení jedinečné výstavy fotoobrazů šumavské krajiny, kterou zachytilo svými objektivy více než 50 fotografů; výstavu uvede Toni Yetti Jelínek v 17 hodin a potrvá do 30.3.2020.

19.10.2019: Hubertova jízda / Bohumilice, zámek Skalice
www.zamekskalice.cz

08.10.2019: Přednáška - Mayerling 1889. Smrt korunního prince arcivévody Rudolfa / Prachatice, muzeum
Přednáší historik PhDr. František Kubů, od 17 hodin. www.prachatickemuzeum.cz

05.10.2019: Koncert Lucie Bílé v doprovodu Petra Maláska a pěveckého sboru Andílci / Stachy,Kostel Navštívení Pa
Od 18.30 hodin. www.stachy.netjméno:
heslo:

Nová registrace


Sudslavická naučná stezka - 3
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 7167
známka: 1.00

Srní a okolí - 8
Srní a okolí
zobrazení: 6707
známka: 2.00

Plešné jezero
Plešné jezero
zobrazení: 5917
známka: 0

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě