Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


* S průvodci za šumavskou divočinou

Vydáno dne 09. 06. 2009 (3044 přečtení)

SlatJiž nyní si mohou návštěvníci Šumavy naplánovat a zamluvit letní termíny výprav do divočiny s průvodcem. V loňském roce byl o tyto výpravy velký zájem, proto je nejvyšší čas si trasu zamluvit. Rezervační systém je již spuštěn na webových stránkách NP Šumava. Návštěvníci Národního parku Šumava mohou v letošním roce vyrazit s průvodcem do 5 oblastí, kde se vyskytují nejvzácnější druhy fauny a flóry celé Šumavy.

Pro návštěvníky je připraveno celkem 7 různých tras:

Do kaňonu Křemelné se vyráží každou druhou neděli od června do října ze Srní. V těsné blízkosti této rekreační obce v národním parku se nejprve účastníci mohou kochat nádhernými výhledy na centrální část Šumavy, aby poté sestoupali do nejhlubšího kaňonu na Šumavě (asi 210 m výškový rozdíl). Ve specifických přírodních podmínkách se tu vyvíjí unikátní lesní společenstva na skalách a v chladných meandrech řeky kaňonovitého údolí. Turisté zde mohou pozorovat celou paletu ptáků vázaných na řeku i její okolí, např. skorce vodního. Hluboké kaňonovité údolí je také domovem vydry říční a po jeho úbočích vedou lovecké stezky rysa ostrovida.

Další oblastí je Vltavský luh, který je kombinací řeky a mokrých luk. Na dvě nové trasy se může vycházet ze Soumarského mostu, a to kolem Malé Nivy, kde jsou pestrá společenstva vázaná na řeku, její dno i břehové porosty a také okolní podmáčené lesy a olšiny.
Druhý výchozí bod je Chlum u Volar - začíná se pohledem na rozsáhlý a impozantní Mrtvý luh, následně se prochází přímo luhem v blízkosti Vltavy. Výlet končí v Pěkné.
„Pro návštěvníky je jistě zajímavé, že se místy prochází velmi vysokou trávou, která je pro tuto lokalitu specifická. V druhé části je možno zažít sílu přírody, která se vrací na donedávna těžené rašeliniště," řekla RNDr. Zdeňka Křenová, Ph.D., vedoucí Sekce výzkumu a ochrany přírody Správy NP a CHKO Šumava.

Skrze pralesovité zbytky horských lesů se vypravíme na nejvyšší vrcholy Šumavy, a to na Trojmeznou a Smrčinu, které jsou královstvím datlíka tříprstého. Po lesních průsecích se návštěvníci přemístí do oblastí ponechaných vlastnímu vývoji, kde síla přírody dokáže, že evoluce pokračuje, a není nutné se obávat o budoucnost horských smrčin Šumavy.

V měsících srpen a září bude možno navštívit Modravské pláně s nejrozsáhlejšími rašeliništními společenstvy na Šumavě. Zvláště citlivé biotopy na sešlap, hluk i další projevy lidské civilizace jsou domovem velkých zvířat a ptáků, které zde nalézají tolik vzácné útočiště pro klidný život.
„Je zde možno zahlédnout tetřeva hlušce, rysa anebo jelena lesního, který obzvlášť zde vyvádí mladé. Z rostlin pak vzácnou rostlinu kyhanku a masožravou rosnatku," dodal Josef Štemberk z NP Šumava.

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek
Sdílet

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

28.02.2020: Ruční výroba skleněných korálků / Kašperské Hory, IS a SEV NP
Co to byly páteříky a jak se vyrábějí vinuté perly? Přijďte se seznámit s výrobkem Šumava – originální produkt, poslechnout si mnoho zajímavého o historii sklářství na Šumavě a podívat se na celý postup výroby skleněného korálku. Sami se pak můžete pokusit o výrobu svého zářivého pokladu, od 13 do 17 hodin. www.npsumava.cz

23.02.2020: Komentovaná prohlídka / Horažďovice, Přírodovědná stanice
www.ddm-hd.cz

22.02.2020: Masopustní průvod / Chanovice
od 12 hodin. www.chanovice.cz

22.02.2020: Masopust / Volary
od 13 hodin vychází průvod masek od radnice a obchází celé město dům od domu, masopust je zakončen ve společenském sále radnice, kde se od 19 hodin uskuteční masopustní veselice s pochováním basy. www.mestovolary.cz

14.02.2020: Emil Kintzl a jeho povídání o Šumavě / Dlouhá Ves, kino
přijďte si popovídat a něco se dozvědět o starých časech na Šumavě; pořádá spolek Živá obec Dlouhá Ves; od 18 hodin, vstupné 50 Kč

05.02.2020: Pohledy do krajiny – nejkrásnější treky Kanady / Kašperské Hory, IS a SEV NP Šumava
kanadské Rockies (Skalnaté hory) jsou snem snad všech cestovatelů. Great Divi-deTrail je 1200 km dlouhá cesta skrz ně, kterou ročně projde pouze 50 dobrodruhů. Hory! Bažiny! Komáři! Brody! Jezera! Žádná cesta! Déšť a dinosauři! Nevážné povídání s Martinem Úblem o tom, jak se neztratit v divočině, jak naplánovat cestu po Kanadě a proč netrhat medvědům borůvky; od 18 hodin. www.npsumava.czjméno:
heslo:

Nová registrace


Výhled z Plechého
Výhled z Plechého
zobrazení: 6173
známka: 0

Výlet údoím Ostružné
Gerlův dvůr
zobrazení: 3068
známka: 0

Výhled do údolí Ostružné
Výhled do údolí Ostružné
zobrazení: 2762
známka: 0

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě