Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


* S průvodci za šumavskou divočinou

Vydáno dne 09. 06. 2009 (2851 přečtení)

SlatJiž nyní si mohou návštěvníci Šumavy naplánovat a zamluvit letní termíny výprav do divočiny s průvodcem. V loňském roce byl o tyto výpravy velký zájem, proto je nejvyšší čas si trasu zamluvit. Rezervační systém je již spuštěn na webových stránkách NP Šumava. Návštěvníci Národního parku Šumava mohou v letošním roce vyrazit s průvodcem do 5 oblastí, kde se vyskytují nejvzácnější druhy fauny a flóry celé Šumavy.

Pro návštěvníky je připraveno celkem 7 různých tras:

Do kaňonu Křemelné se vyráží každou druhou neděli od června do října ze Srní. V těsné blízkosti této rekreační obce v národním parku se nejprve účastníci mohou kochat nádhernými výhledy na centrální část Šumavy, aby poté sestoupali do nejhlubšího kaňonu na Šumavě (asi 210 m výškový rozdíl). Ve specifických přírodních podmínkách se tu vyvíjí unikátní lesní společenstva na skalách a v chladných meandrech řeky kaňonovitého údolí. Turisté zde mohou pozorovat celou paletu ptáků vázaných na řeku i její okolí, např. skorce vodního. Hluboké kaňonovité údolí je také domovem vydry říční a po jeho úbočích vedou lovecké stezky rysa ostrovida.

Další oblastí je Vltavský luh, který je kombinací řeky a mokrých luk. Na dvě nové trasy se může vycházet ze Soumarského mostu, a to kolem Malé Nivy, kde jsou pestrá společenstva vázaná na řeku, její dno i břehové porosty a také okolní podmáčené lesy a olšiny.
Druhý výchozí bod je Chlum u Volar - začíná se pohledem na rozsáhlý a impozantní Mrtvý luh, následně se prochází přímo luhem v blízkosti Vltavy. Výlet končí v Pěkné.
„Pro návštěvníky je jistě zajímavé, že se místy prochází velmi vysokou trávou, která je pro tuto lokalitu specifická. V druhé části je možno zažít sílu přírody, která se vrací na donedávna těžené rašeliniště," řekla RNDr. Zdeňka Křenová, Ph.D., vedoucí Sekce výzkumu a ochrany přírody Správy NP a CHKO Šumava.

Skrze pralesovité zbytky horských lesů se vypravíme na nejvyšší vrcholy Šumavy, a to na Trojmeznou a Smrčinu, které jsou královstvím datlíka tříprstého. Po lesních průsecích se návštěvníci přemístí do oblastí ponechaných vlastnímu vývoji, kde síla přírody dokáže, že evoluce pokračuje, a není nutné se obávat o budoucnost horských smrčin Šumavy.

V měsících srpen a září bude možno navštívit Modravské pláně s nejrozsáhlejšími rašeliništními společenstvy na Šumavě. Zvláště citlivé biotopy na sešlap, hluk i další projevy lidské civilizace jsou domovem velkých zvířat a ptáků, které zde nalézají tolik vzácné útočiště pro klidný život.
„Je zde možno zahlédnout tetřeva hlušce, rysa anebo jelena lesního, který obzvlášť zde vyvádí mladé. Z rostlin pak vzácnou rostlinu kyhanku a masožravou rosnatku," dodal Josef Štemberk z NP Šumava.

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek
Sdílet

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

01.12.2019: Koncert kapely Učedníci / Annín – Mouřenec, kostel sv. Mořice
křesťanský folk, od 14 hodin. www.pratelemourence.cz

30.11.2019: Benefiční koncert Ireny Budweiserové / Dobrá Voda u Hartmanic, kostel sv. Vintíře
koncert od 16 hodin, získané finanční prostředky budou použity k vytvoření pietního místa v prostoru bývalé kaple sv. Šebestiána. na Stodůlkách. www.sumavskecesty.cz

30.11.2019: Vánoční trhy / Vimperk, MěKS
vánoční charitativní bazar od 8 hodin, adventní řemeslný trh v Rožmberské ulici od 9 hodin, zvonkový průvod a rozsvícení vánočního stromu od 16.30 hodin. www.meks-vimperk.com

30.11.2019: Nebíčko a peklíčko / hrad Rabí
Přijďte oslavit svátek sv. Mikuláše na hrad Rabí. Co vás čeká? V nebi plném andílků si pohrajete a zasoutěžíte v několika andělských zastaveních. U nebeské brány pak můžete pošeptat do ucha sv. Mikuláši svá tajná vánoční přání, od 12 do 16 hodin. www.hrad-rabi.eu

29.11.2019: Adventní Faux Pas / Hrádek u Sušice, zámecká kaple sv. Valburgy
koncert dámského pěveckého souboru v 19 hodin. www.zamekhradek.cz

29.11.2019: Divadelní detektivní hra Plynové lampy / Chanovice
Divadelní soubor Tyjátr Horažďovice uvede v KD Chanovice od 19 hodin anglickou divadelní detektivní hru Plynové Lampy, dle knižní předlohy Patricka Hamiltona.jméno:
heslo:

Nová registrace


kostel P. Marie Bolestné
hřbitovní kostel P. Marie Bolestné v v barvách podzimu
zobrazení: 8639
známka: 1.33

Obrázky z obce Stachy - 8
Obrázky z obce Stachy
zobrazení: 7455
známka: 1.00

Modrava a okolí - 13

zobrazení: 6607
známka: 2.00

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě