Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


Czech

* Školní výlet do Českého Krumlova má šest variant

Vydáno dne 07. 05. 2012 (2119 přečtení)

Školní výlet do Českého Krumlova 3Na netradičně pojaté výlety, které propojují zábavu, sport i poučení, láká žáky, studenty a učitele Český Krumlov. Mohou poznat město a okolí lépe než běžní turisté, například jako vodáci, cyklisté, milovníci umění, nebo fotografové. Na výběr mají ze šesti variant dvoudenních a třídenních programů.
„Jsou vhodné nejen pro školáky, ale i pro zájmová sdružení, sportovní oddíly a další dětské a juniorské kolektivy. Jejich velkou výhodou je, že odpovědnost za žáky přebírají zkušení instruktoři, takže pedagogové si mohou výlet užít s jistotou, že na vodě či na kole nebudou mít starosti navíc,“ vysvětlila Lenka Nováková z destinačního managementu.

Školní výlet do Českého Krumlova 2Ročně navštíví Český Krumlov zhruba 1,2 milionu lidí, z nichž asi 60 procent tvoří zahraniční turisté. Destinační management tyto speciální programy vyzkoušel poprvé loni, aby zbavil město nálepky, že je drahou destinací vhodnou hlavně pro cizince. Školy proto od organizátorů kromě tématického programu se zvýhodněným vstupným dostávají i praktické tipy na cenově dostupné ubytování, stravování a parkování.

Po dobrých zkušenostech z loňska kombinují organizátoři i letos prohlídku památek zapsaných na seznam UNESCO s plavbou na lodi, výletem na kole nebo pěšími túrami. Novinkou je program nazvaný Ahoj v Krumlově s humorem v umění, který odkazuje na nové a pro mladé lidi velmi přitažlivé výstavy v Egon Schiele Art Centru. Děti potěší například dílo Vladimíra Jiránka včetně promítání jeho krátkých filmů a studenty tam zcela jistě zaujme výstava slavného britského karikaturisty Geralda Scarfa, který spolupracoval i s hudební skupinou Pink Floyd na kultovním albu The Wall.

Školní výlet do Českého Krumlova 1
Velmi se loni osvědčila interaktivní prohlídka Musea Fotoateliér Seidel s názvem Jak se fotografovalo před 100 lety, která nabízí dvě hodiny poznání a zábavy. Jako památku školy dostanou originální černobílou fotografii celé skupiny před historickým pozadím. Žáci a studenti se mohou zapojit i do soutěže o nejlepší fotografii města, kterou pořídí svými digitálními aparáty nebo mobilními telefony.Pedagogové se díky souboru programů Ahoj v Krumlově mohou snadno zorientovat v rozmanitých možnostech zábavy i poučení, které město a jeho okolí skýtá. Dozvědí se, co se nejlépe váže k výukovým předmětům, věku a zaměření žáků a studentů. Pro některé je nejlákavější vodácké či cykloturistické putování nebo výšlapy na Křížovou horu a na Kleť, pro jiné prohlídka památek, muzeí a galerií. Program vede zájemce i dál do jižních Čech: výletníci mohou navštívit například Rožmberk nad Vltavou, Zlatou Korunu, Kájov či Římovskou přehradu. Jednotlivá témata výletů přehledně popisují internetové stránky www.ckrumlov.cz/skolnivylety.

Bližší informace:
Ing. Lenka Nováková, tel.: 380 704 628, 602 561 870,
e-mail: lenka.novakova@ckrf.ckrumlov.cz

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: KV | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

28.02.2020: Ruční výroba skleněných korálků / Kašperské Hory, IS a SEV NP
Co to byly páteříky a jak se vyrábějí vinuté perly? Přijďte se seznámit s výrobkem Šumava – originální produkt, poslechnout si mnoho zajímavého o historii sklářství na Šumavě a podívat se na celý postup výroby skleněného korálku. Sami se pak můžete pokusit o výrobu svého zářivého pokladu, od 13 do 17 hodin. www.npsumava.cz

23.02.2020: Komentovaná prohlídka / Horažďovice, Přírodovědná stanice
www.ddm-hd.cz

22.02.2020: Masopustní průvod / Chanovice
od 12 hodin. www.chanovice.cz

22.02.2020: Masopust / Volary
od 13 hodin vychází průvod masek od radnice a obchází celé město dům od domu, masopust je zakončen ve společenském sále radnice, kde se od 19 hodin uskuteční masopustní veselice s pochováním basy. www.mestovolary.cz

14.02.2020: Emil Kintzl a jeho povídání o Šumavě / Dlouhá Ves, kino
přijďte si popovídat a něco se dozvědět o starých časech na Šumavě; pořádá spolek Živá obec Dlouhá Ves; od 18 hodin, vstupné 50 Kč

05.02.2020: Pohledy do krajiny – nejkrásnější treky Kanady / Kašperské Hory, IS a SEV NP Šumava
kanadské Rockies (Skalnaté hory) jsou snem snad všech cestovatelů. Great Divi-deTrail je 1200 km dlouhá cesta skrz ně, kterou ročně projde pouze 50 dobrodruhů. Hory! Bažiny! Komáři! Brody! Jezera! Žádná cesta! Déšť a dinosauři! Nevážné povídání s Martinem Úblem o tom, jak se neztratit v divočině, jak naplánovat cestu po Kanadě a proč netrhat medvědům borůvky; od 18 hodin. www.npsumava.czjméno:
heslo:

Nová registrace


Obrázky z obce Stachy - 6
Obrázky z obce Stachy
zobrazení: 7572
známka: 1.75

Stezka Duch pralesa
Stezka Duch pralesa
zobrazení: 6051
známka: 0

Šumavská zákoutí - 7
Šumavská zákoutí
zobrazení: 7753
známka: 1.00

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě