Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


Czech

* Školní výlet do Českého Krumlova má šest variant

Vydáno dne 07. 05. 2012 (1917 přečtení)

Školní výlet do Českého Krumlova 3Na netradičně pojaté výlety, které propojují zábavu, sport i poučení, láká žáky, studenty a učitele Český Krumlov. Mohou poznat město a okolí lépe než běžní turisté, například jako vodáci, cyklisté, milovníci umění, nebo fotografové. Na výběr mají ze šesti variant dvoudenních a třídenních programů.
„Jsou vhodné nejen pro školáky, ale i pro zájmová sdružení, sportovní oddíly a další dětské a juniorské kolektivy. Jejich velkou výhodou je, že odpovědnost za žáky přebírají zkušení instruktoři, takže pedagogové si mohou výlet užít s jistotou, že na vodě či na kole nebudou mít starosti navíc,“ vysvětlila Lenka Nováková z destinačního managementu.

Školní výlet do Českého Krumlova 2Ročně navštíví Český Krumlov zhruba 1,2 milionu lidí, z nichž asi 60 procent tvoří zahraniční turisté. Destinační management tyto speciální programy vyzkoušel poprvé loni, aby zbavil město nálepky, že je drahou destinací vhodnou hlavně pro cizince. Školy proto od organizátorů kromě tématického programu se zvýhodněným vstupným dostávají i praktické tipy na cenově dostupné ubytování, stravování a parkování.

Po dobrých zkušenostech z loňska kombinují organizátoři i letos prohlídku památek zapsaných na seznam UNESCO s plavbou na lodi, výletem na kole nebo pěšími túrami. Novinkou je program nazvaný Ahoj v Krumlově s humorem v umění, který odkazuje na nové a pro mladé lidi velmi přitažlivé výstavy v Egon Schiele Art Centru. Děti potěší například dílo Vladimíra Jiránka včetně promítání jeho krátkých filmů a studenty tam zcela jistě zaujme výstava slavného britského karikaturisty Geralda Scarfa, který spolupracoval i s hudební skupinou Pink Floyd na kultovním albu The Wall.

Školní výlet do Českého Krumlova 1
Velmi se loni osvědčila interaktivní prohlídka Musea Fotoateliér Seidel s názvem Jak se fotografovalo před 100 lety, která nabízí dvě hodiny poznání a zábavy. Jako památku školy dostanou originální černobílou fotografii celé skupiny před historickým pozadím. Žáci a studenti se mohou zapojit i do soutěže o nejlepší fotografii města, kterou pořídí svými digitálními aparáty nebo mobilními telefony.Pedagogové se díky souboru programů Ahoj v Krumlově mohou snadno zorientovat v rozmanitých možnostech zábavy i poučení, které město a jeho okolí skýtá. Dozvědí se, co se nejlépe váže k výukovým předmětům, věku a zaměření žáků a studentů. Pro některé je nejlákavější vodácké či cykloturistické putování nebo výšlapy na Křížovou horu a na Kleť, pro jiné prohlídka památek, muzeí a galerií. Program vede zájemce i dál do jižních Čech: výletníci mohou navštívit například Rožmberk nad Vltavou, Zlatou Korunu, Kájov či Římovskou přehradu. Jednotlivá témata výletů přehledně popisují internetové stránky www.ckrumlov.cz/skolnivylety.

Bližší informace:
Ing. Lenka Nováková, tel.: 380 704 628, 602 561 870,
e-mail: lenka.novakova@ckrf.ckrumlov.cz

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: KV | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

01.12.2019: Koncert kapely Učedníci / Annín – Mouřenec, kostel sv. Mořice
křesťanský folk, od 14 hodin. www.pratelemourence.cz

30.11.2019: Benefiční koncert Ireny Budweiserové / Dobrá Voda u Hartmanic, kostel sv. Vintíře
koncert od 16 hodin, získané finanční prostředky budou použity k vytvoření pietního místa v prostoru bývalé kaple sv. Šebestiána. na Stodůlkách. www.sumavskecesty.cz

30.11.2019: Vánoční trhy / Vimperk, MěKS
vánoční charitativní bazar od 8 hodin, adventní řemeslný trh v Rožmberské ulici od 9 hodin, zvonkový průvod a rozsvícení vánočního stromu od 16.30 hodin. www.meks-vimperk.com

30.11.2019: Nebíčko a peklíčko / hrad Rabí
Přijďte oslavit svátek sv. Mikuláše na hrad Rabí. Co vás čeká? V nebi plném andílků si pohrajete a zasoutěžíte v několika andělských zastaveních. U nebeské brány pak můžete pošeptat do ucha sv. Mikuláši svá tajná vánoční přání, od 12 do 16 hodin. www.hrad-rabi.eu

29.11.2019: Adventní Faux Pas / Hrádek u Sušice, zámecká kaple sv. Valburgy
koncert dámského pěveckého souboru v 19 hodin. www.zamekhradek.cz

29.11.2019: Divadelní detektivní hra Plynové lampy / Chanovice
Divadelní soubor Tyjátr Horažďovice uvede v KD Chanovice od 19 hodin anglickou divadelní detektivní hru Plynové Lampy, dle knižní předlohy Patricka Hamiltona.jméno:
heslo:

Nová registrace


Šumavská zákoutí - 10
Šumavská zákoutí
zobrazení: 7905
známka: 1.00

Tříjezerní slať - 9
Tříjezerní slať
zobrazení: 8221
známka: 1.00

Procházka obcí Stachy
Boží muka a typická roubenka v pozadí
zobrazení: 6674
známka: 1.50

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě