Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


* Stopa pro život zavítá už podruhé do Jihočeského kraje

Vydáno dne 08. 03. 2011 (1839 přečtení)

Běžkaři Zimní sezóna je právě v plném proudu. Už o víkendu se chystají do Skiareálu Lipno lyžaři, kteří se účastní letošního seriálu závodů Stopa pro život. Ve dnech 12. - 13. 3. tady začíná Lipenská stopa CzechTourism.

Původně se měly závody uskutečnit už v lednu, ale kvůli nepřízni počasí byly přesunuty právě na březen. Centrem dění bude obec Lipno nad Vltavou, konkrétně Skiareál Lipno. Protože se zároveň jedná o poslední závod letošního ročníku Stopa pro život, organizátoři jeho program pojali jako jednu velkou lyžařskou zábavu. Kombinovaný sobotní program Lipno Open zahájí závod Lipenský Open Obřák, kde hlavním sportovním náčiním budou sjezdové lyže. Na Jezerní sjezdovce bude postaven jednoduchý obří slalom. Sobotním lákadlem bude dále Open fitness jízda na běžkách s olympijskou vítězkou Kateřinou Neumannová. První den Lipenské stopy Czech Tourism zakončí podvečerní závod na běžkách ale i na dalším sportovním i méně sportovním vybavením, kterým lze zdolat zasněžený kopec Lipenský Nordic Ski Cross a Fun závod na čemkoliv. Jedná se o netradiční závod na trati vybudované v okolí sjezdovky Jezerní, kde bude vybudován okruh o délce cca 1 km zpestřený skoky, klopenými zatáčkami nebo výběhy. Pojede se za umělého osvětlení. Do sobotního programu se může zapojit každý bez rozdílu věku a dovedností. Plánovaný nedělní běh klasickou technikou na 14 a 25 km se vzhledem k aktuálním sněhovým podmínkám se neuskuteční. Na účastníky závodů čekají v zázemí a na trati nadstandardní služby: velkokapacitní vyhřívaný stan s dřevěnou podlahou, vyhřívaná převlékárna, catering s výběrem několika teplých jídel, teplé i studené nápoje, mazací servis v místě startu a na trati zimním podmínkám přizpůsobené občerstvovací stanice.

Pro všechny návštěvníky Lipenské stopy Czech Tourism je připraven bohatý doprovodný program na celý víkend: disco Radia Faktor, koncert dua Těžkej Pokondr a revivalu High Feveri, ohňová show nebo tombola o suprové ceny pro všechny soutěžící. Na své si přijdou i děti, pro které bude připraven vyhřívaný stan s hračkami a školička lyžování s Kateřinou Neumannovou.

Seriál lyžařských závodů Stopa pro život letos úspěšně naskočil premiérovým závodem Karlův běh Alpine Pro, který se konal druhý únorový víkendu na Božím Daru. Do stopy zde po mateřské dovolené nastoupila jedna z nejlepších současných českých lyžařek Helena Erbenová a hned vítězně. Comeback se jí vydařil na sto procent, vyhrála jak sobotní, tak nedělní hlavní závod. Pocity závodníka si po delší době také vyzkoušela Kateřina Neumannová, která v sobotním závodu volnou technikou doběhla třetí. Čtyřicátého ročníku Karlova běhu se celkem zúčastnilo na osm set závodníků. Poté se celé zázemí Stopy pro život stěhovalo z Krušných hor na Šumavu.

Právě tady se uskutečnil 26. – 27. 2. Šumavský Skimaraton Kooperativy. Tento vyhlášený závod je běžeckou lahůdkou v lyžařském kalendáři 2011. Má za sebou již čtvrt století existence! Start a cíl závodu byly na šumavské Kvildě a trať vedla nádherným prostředím Národního parku Šumava. Dvoudenní program začal v sobotu závodem volnou technikou na 23km, v neděli se běžela klasika na 23km a 43km. Závod je zařazen do kalendáře FIS a je součástí série Euroloppet a Ligy dálkových běhů. Příští rok by se na Lipenském jezeře v rámci Stopy pro život měl premiérově uskutečnit i bruslařský maraton.

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek
Sdílet

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

27.07.2019: Fairy Dream / hrad Kašperk
keltská, renesanční a fantasy hudba na hradním nádvoří, od 20 hodin. www.kasperk.cz

27.07.2019: Sklářská anenská pouť / Annín, náves
prohlídky skláren a památek, tance Annínských žen, projížďky v kočáře a další program, od 20 hodin koncert Jana Vančury a skupiny Plavci. www.pratelemourence.cz

20.07.2019: Hiršperské slavnosti / Jelení Vrchy
od 11.30 hodin, ukázka plavení dříví a doprovodný program. www.schw-kan.com

20.07.2019: Tančírna / zámek Kratochvíle
tanečně-hudební večer pod hvězdami, tentokrát kovbojský, od 20 hodin. www.zamek-kratochvile.cz

19.07.2019: Letní vycházka za přírodou i historií / Srní, IC
vydáme se přes Horní Hrádky do kaňonu řeky Vydry a projdeme Klostermannovu stezku až ke Kamennému domu, délka trasy 10 km. www.npsumava.cz

19.07.2019: Vycházka za ptáčky a zpěváčky / Svinná Lada, IS
vycházka do okolí s povídáním o ptačích obyvatelích kraje, od 8.30 hodin, délka trasy 8 km. www.npsumava.czjméno:
heslo:

Nová registrace


Sudslavická naučná stezka - 10
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 6229
známka: 1.00

Sudslavická naučná stezka - 11
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 6620
známka: 0

Šumavská zákoutí - 8
Šumavská zákoutí
zobrazení: 6941
známka: 1.00

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě