Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* Šumava je v těchto dnech plná turistů. Nabízí ideální podmínky pro běžecké lyžování

Vydáno dne 21. 02. 2013 (1520 přečtení)

lyžování

Perfektně připravené lyžařské stopy, sněhu tak akorát a informační střediska plná spokojených turistů. Tak vypadá v těchto dnech zima na území Národního parku Šumava.

Podle Petra Šraila, vedoucího Informační a strážní služby Správy NP a CHKO Šumava jsou dnes všechny lyžařské stopy na území národního parku perfektně upraveny. „Stopy jsou ze včera čerstvě protažené. Sněhu je dostatek, stopy jsou tak kvalitní a lyžaře ve stopě čekají v těchto dnech ideální zážitky,“ říká Šrail.

Celá Šumava je připravená na jednu z hlavních událostí lyžařské sezóny na Šumavě, kdy se tu o tomto víkendu jede Šumavský Skimaraton. Zájem o Šumavu bude od pátku maximální. Plná turistů jsou od doby, kdy děti z různých koutů České republiky mají jarní prázdniny, informační střediska správy parku. To nejnavštěvovanější informační středisko – čerstvě zrekonstruované středisko na Kvildě - navštívilo od 1. do 17. února 6690 lidí, což je zhruba 400 lidí denně. Během ledna sem přišlo 6470 lidí.

„Loni byly počty návštěvníků v zimě podobně vysoké. O všem rozhoduje počasí. Pokud je na Šumavě dostatek sněhu, turistů dorazí vždy hodně,“ uvádí Jana Sýsová, vedoucí informačních středisek správy parku.

V centrální části Šumavy leží teď zhruba padesát centimetrů sněhu. S nadmořskou výškou sněhu citelně přibývá. Na Bučině nedaleko Kvildy už je 100 centimetrů. Na Březníku 135 centimetrů. Nejvíce teď leží na Poledníku, kde je 170 centimetrů. „Jsou to průměrné údaje. Sněhu letos není ani moc, ani málo,“ hodnotí Antonín Vojvodík, spolupracovník Správy NP a CHKO Šumava a amatérský meteorolog, který počasí na Šumavě sleduje již více než 40 let. Co se vekých mrazů týká, je letošní zima podle jeho slov zatím silně podprůměrná.

„Bohužel je v tomto směru výjimečná. Vůbec se nevyjasňuje. Proto teploty neklesají příliš nízko,“ uvádí Vojvodík, pro kterého se v médiích vžila přezdívka Lovec mrazů. Nejstudenější teplotu letos naměřil na meteorologické stanici Perla u Kvildy. V noci z 25. na 26. ledna tu rtuť v teploměru klesla na hodnotu mínus třicet stupňů. Oproti loňskému rekordu, kdy zde naměřil mínus 39,4 stupňů Celsia mu letošní zima přináší spíše zklamání. bílá stopa DMS

Na bílou stopu mohou přispět i návštěvníci prostřednictvím zakoupení skleněného těžítka s logem Bílé stopy, které bude pro každou sezonu barevně odlišné a může se stát zajímavým sběratelským artiklem. Přispět lze i dárcovskou SMS ve tvaru - DMS BILASTOPASUMAVA na číslo 87777. Odesílatel za ni zaplatí 30 korun.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: MK | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

27.09.2020: Tradiční soutěž v tlučení špačků / Stožec
Soutěž je určena všem, co se rádi baví a nebojí se do toho praštit. Letos se opět bude soutěžit ve dvou kategoriích – muži a ženy (již od 12 let). Jako každý rok čekají na vítěze netradiční ceny. Zkušební odpaly od 13 hodin.

26.09.2020: Pracovní kurz: "Tiffany vitráže" / Klatovy, muzeum
do 27. 9. - kurz pod vedením Štěpánky Kašparové; přednáškový sál od 9 do 15 hodin. Předběžné přihlášky přijímá a další případné podrobnosti vám sdělí Mgr. Ivana Sieberová, která kurzy organizačně zajišťuje, na telefonu 376 326 354 či 732 833 770, nebo mailem sieberova.muzeum@email.cz Kurzovné je splatné vždy nejpozději týden předem. Kurzovné činí 650,- Kč

22.09.2020: Škrtněte si prosím / Sušice, kino
Zábavná talkshow Radka Nakládala, hosty budou Přemysl Čech - redaktor a moderátor České televize; Jan Gábor - majitel Ateliéru skla, Galerie Gábor a sklářské huti v Sušici. Začátek od 19 hodin, předprodej vstupenek na www.kinosusice.cz

19.09.2020: NaturVision - týden přírody / Vimperk
do 26.9. filmová přehlídka z festivalů o zvířatech a přírodě, cestopisná přednáška, komentované vycházky, duel ředitelů NP Šumava a NP Bavorský les. Více informací naleznete na stránkách organizátorů: Město Vimperk, Správa NP Šumava, MěKS Vimperk.

11.09.2020: Šumavské Kašperské Hory / Kašperské Hory, náměstí
do 12. 9. 2020 tradiční historické slavnosti města, pestrý kulturní program pro děti i dospělé. www.kasphory.cz

11.09.2020: Americký sen – cestování za mé vlastní hranice / Vimperk, Kavárna Ve Skále
cestování s handicapem aneb nic není nemožné, od 19 hodin, vstupné 80 Kč. www.meks-vimperk.comjméno:
heslo:

Nová registrace


Tříjezerní slať - 1
Tříjezerní slať
zobrazení: 9192
známka: 0

Modrava a okolí - 1

zobrazení: 8350
známka: 1.50

Šumavská zákoutí - 4
Šumavská zákoutí
zobrazení: 7818
známka: 3.00

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě