Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* Šumavské Kašperské Hory v dobách Karla IV.

Vydáno dne 05. 09. 2016 (1229 přečtení)

slavnosti v Kašperských Horáchslavnosti v Kašperských Horách

Přijeďte ve dnech 9. a 10. září do Kašperských Hor a vrátíte se s námi do roku 1356.

Vrátíme se společně do doby, kdy Karel IV se svou manželkou Annou Svídnickou a jejich družinou přijíždí do svého města Kašperských Hor. Projedou středověkým tržištěm, které se jen na chvíli ztiší, aby uvítalo svého panovníka. I místní řemeslníci, kteří pilně pracují, aby uživili své rodiny, přestanou pracovat. Je zde kovář, hrnčíř, tkadlec, provazník, přadlena, tesař, košíčkář, mastičkářka, svíčkař, šperkař, písař, žebrák, mincíř, věštírna, lazebna, neboli všechna řemesla, která jsou potřeba pro chod města a blaho obyvatel. slavnosti v Kašperských Horáchslavnosti v Kašperských HoráchTato řemesla nejsou cizí lidu Kašperskému a ani lidu z blízkého či dalekého okolí. Všichni příchozí bez ohledu na věk si mohou vyzkoušet řemesla, která je zajímají.

Aby se král se svou chotí v Kašperských Horách nenudili, purkmistr jim připravil zábavný program. Budou zde k vidění šermířská vystoupení a souboje, taneční vystoupení a divadelní přestavení. Svůj díl v pobavení krále budou mít i šašci Jürgen a Francois.

Aby toho nebylo málo, tak v sobotu do Kašperských Hor přijede solná karavana z Grafenau. Němečtí kupci složí hold královně a dostanou povolení obchodovat se solí. Obchod bude povolen nejen místním řemeslníkům, ale všem, kdo budou mít zájem a budou mít co nabídnout na směnu.

Vrcholem sobotního hýření a zábavy bude rytířský turnaj na koních, který se bude odehrávat na louce za hřbitovním kostelem sv. Mikuláše. Tento prostor nabízí nádherné výhledy do střední Šumavy a Pošumaví. Na turnaj doprovodí v průvodu krále a královnu s jeho družinou všichni měšťané i prostý lid. Velkolepé rytířské klání bude zakončeno slavnostním vyhlášením vítěze. Jako odměna pro něj i pro všechny zúčastněné i diváky bude velkolepá ohnivá show na náměstí.

Všichni jste srdečně zváni na tyto téměř dvoudenní královské radovánky. Na akci nesmí nikdo chybět. Přece jenom, kdy zase budete mít možnost vrátit se zpět do doby vlády Karla IV. Kdybyste měli pocit, že radovánky jsou jen pro dospělé, nenechte se mýlit, na své si přijdou i děti. Jsou pro ně připravené různé soutěže, mohou si vyzkoušet všechna místní „dospělácká“ řemesla a mnoho dalšího. Přijeďte a přesvědčíte se sami. Přesný program naleznete na plakátech a našich webových stránkách www.kasphory.cz.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: MK | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

01.12.2019: Koncert kapely Učedníci / Annín – Mouřenec, kostel sv. Mořice
křesťanský folk, od 14 hodin. www.pratelemourence.cz

30.11.2019: Benefiční koncert Ireny Budweiserové / Dobrá Voda u Hartmanic, kostel sv. Vintíře
koncert od 16 hodin, získané finanční prostředky budou použity k vytvoření pietního místa v prostoru bývalé kaple sv. Šebestiána. na Stodůlkách. www.sumavskecesty.cz

30.11.2019: Vánoční trhy / Vimperk, MěKS
vánoční charitativní bazar od 8 hodin, adventní řemeslný trh v Rožmberské ulici od 9 hodin, zvonkový průvod a rozsvícení vánočního stromu od 16.30 hodin. www.meks-vimperk.com

30.11.2019: Nebíčko a peklíčko / hrad Rabí
Přijďte oslavit svátek sv. Mikuláše na hrad Rabí. Co vás čeká? V nebi plném andílků si pohrajete a zasoutěžíte v několika andělských zastaveních. U nebeské brány pak můžete pošeptat do ucha sv. Mikuláši svá tajná vánoční přání, od 12 do 16 hodin. www.hrad-rabi.eu

29.11.2019: Adventní Faux Pas / Hrádek u Sušice, zámecká kaple sv. Valburgy
koncert dámského pěveckého souboru v 19 hodin. www.zamekhradek.cz

29.11.2019: Divadelní detektivní hra Plynové lampy / Chanovice
Divadelní soubor Tyjátr Horažďovice uvede v KD Chanovice od 19 hodin anglickou divadelní detektivní hru Plynové Lampy, dle knižní předlohy Patricka Hamiltona.jméno:
heslo:

Nová registrace


Srní a okolí - 8
Srní a okolí
zobrazení: 6780
známka: 2.00

Modrava a okolí - 9

zobrazení: 6217
známka: 1.00

Tříjezerní slať - 3
Tříjezerní slať
zobrazení: 7531
známka: 1.67

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě