Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


Czech

* Šumavský pohár v tradičním kosení trávy začne v Záblatí

Vydáno dne 17. 06. 2009 (2876 přečtení)

Louka Nejlepší ženci z Česka se letos sjedou do Záblatí na Prachaticku, aby ukázali svoje dovednosti na Šumavském poháru v kosení. První kolo druhého ročníku se bude konat 20. června, druhé potom 5. července u Sušice. Vítězové s nejlepším časem postoupí na Mezinárodní mistrovství Šumavy v Kratušíně, které se uskuteční 25. července.

Účastníci, rozdělení do dvou kategorií do 60 a nad 60 let, budou mít za úkol co nejrychleji pokosit čtverec louky o rozměrech deset krát deset metrů. Bude se hodnotit nejen rychlost, ale i kvalita - strniště nesmí přesáhnout pět centimetrů, jinak porotci soutěžícímu přidají za každý centimetr deset trestných vteřin.

Loni se mistrovství Šumavy zúčastnilo asi 60 lidí z Česka, Slovenska, Ukrajiny a Kanady. Poté se konaly třídenní dílny, kde se zájemci mohli naučit, jak správně připravit nástroje. Koncem léta se ještě konal šumavský pohár, na který přijelo dvakrát tolik lidí. Letos na šumavské mistrovství určitě přijedou členové reprezentačního družstva ze Slovenska. Češi ale zatím nejsou schopni postavit svůj tým na mistrovství světa v kosení, které se bude letos konat v Německu.

"My jsme se narodili ještě v době, kdy bylo normální, že chlapi kosili trávu kosou. Dnes se to už vidí málo a je docela těžké dostat se k někomu, kdo tomu rozumí, kdo ví, jak se kosa postaví, připraví, jak se s ní seče,"popsal úskalí hlavní organizátor David Vostrovský z občanského sdružení Deshi Milešice. Pokud je dobře připravená kosa a umíte s ní zacházet, je podle něj jednodušší a rychlejší posekat trávník s ní, než se tahat s pětikilovým křovinořezem.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: KU | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

28.02.2020: Ruční výroba skleněných korálků / Kašperské Hory, IS a SEV NP
Co to byly páteříky a jak se vyrábějí vinuté perly? Přijďte se seznámit s výrobkem Šumava – originální produkt, poslechnout si mnoho zajímavého o historii sklářství na Šumavě a podívat se na celý postup výroby skleněného korálku. Sami se pak můžete pokusit o výrobu svého zářivého pokladu, od 13 do 17 hodin. www.npsumava.cz

23.02.2020: Komentovaná prohlídka / Horažďovice, Přírodovědná stanice
www.ddm-hd.cz

22.02.2020: Masopustní průvod / Chanovice
od 12 hodin. www.chanovice.cz

22.02.2020: Masopust / Volary
od 13 hodin vychází průvod masek od radnice a obchází celé město dům od domu, masopust je zakončen ve společenském sále radnice, kde se od 19 hodin uskuteční masopustní veselice s pochováním basy. www.mestovolary.cz

14.02.2020: Emil Kintzl a jeho povídání o Šumavě / Dlouhá Ves, kino
přijďte si popovídat a něco se dozvědět o starých časech na Šumavě; pořádá spolek Živá obec Dlouhá Ves; od 18 hodin, vstupné 50 Kč

05.02.2020: Pohledy do krajiny – nejkrásnější treky Kanady / Kašperské Hory, IS a SEV NP Šumava
kanadské Rockies (Skalnaté hory) jsou snem snad všech cestovatelů. Great Divi-deTrail je 1200 km dlouhá cesta skrz ně, kterou ročně projde pouze 50 dobrodruhů. Hory! Bažiny! Komáři! Brody! Jezera! Žádná cesta! Déšť a dinosauři! Nevážné povídání s Martinem Úblem o tom, jak se neztratit v divočině, jak naplánovat cestu po Kanadě a proč netrhat medvědům borůvky; od 18 hodin. www.npsumava.czjméno:
heslo:

Nová registrace


Šumavská zákoutí - 5
Šumavská zákoutí
zobrazení: 8050
známka: 1.50

Exkurze do hlubin znovurodícího se lesa
Exkurze do hlubin znovurodícího se lesa
zobrazení: 6020
známka: 0

Stachy kostel
první sníh říjen 2012
zobrazení: 4872
známka: 1.00

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě