Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


* Svatobartolomějský trh a pouť ve Vyšším Brodě

Vydáno dne 19. 08. 2020 (492 přečtení)

vb poutV sobotu 22. srpna 2020 se uskuteční jubilejní 25. ročník Svatobartolomějského trhu a pouti.

Po celý den bude připraven program pro celou rodinu, během kterého si návštěvník poslechne hudbu různých žánrů, vyšplhá na mobilní lezeckou stěnu, shlédne divadélko nebo si vyrobí dáreček ve výtvarné dílně.

Před 150 lety získal Vyšší Brod statut města. V průběhu pouti proběhne pietní akt v klášteře, granátnícikterého se aktivně zúčastní také Schwarzenberská granátnická garda. V předvečer pouti přijede Jarda Sypal a jeho herečtí kolegové zahrát představení Na ostro. A aby večer byl úplný, bude připravena divadelní kavárna. Ve Vyšším Brodě pojatá trochu netradičně – jako Bubble tea coctail bar!

,,Svatobartolomějský trh je tradiční akcí, kterou pořádá Město Vyšší Brod letos již po 25.‘‘, říká Karel Troják, vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu. Po celý den je připraven program na hlavním podiu, kde vystoupí kapely všeho druhu. ,,Od 10 hod zahrají Babouci – nejstarší jihočeská dechovka, následovat bude tradiční soutěž Nacpeme si břuch! Knedlíky pro soutěž připravuje Hotel Šumava.‘‘ dodává Troják. Ve 14.30 si vyšebrodští připomenou 150. výročí získání statutu města v tzv. Příběhu města. Vzpomenou na historické okamžiky a současně rozkrojí slavnostní narozeninový dort z pece ředitele Gastrofestu Vladimíra Tůmy. Průvodem v čele s granátníky se přesunou do kláštera, kde zazní Svatováclavský chorál či Česká zemská hymna v podání trubačů Schwarzenberské granátnické gardy.

Po tomto aktu, kde se bude střílet slavnostní salva a zazní fanfáry, se opět všichni pobaví u hlavního podia na náměstí. Písně v podání Staropražských pardálů, jazzové kapely Black Bottom nebo Rock bandu zpříjemní podvečer i hlubokou noc. A to vše v pivním stanu, kde nebude nouze o jídlo ani pití. ,, Ve 22:00 přesně nás čeká ohňostroj.‘‘ A vyšebrodští nezapomněli ani na děti. Celé odpoledne pro ně bude připraveno malování na obličej, dočasné tetování, výtvarné dílny, pohádky a hlavně písničky v podání Divadla Mazec. ,,Jmenujme alespoň jednu: Indiánská vesnice – příběh náčelníka Velkého Vola a jeho kmene…‘‘ doplňuje K. Troják. Kdo je spíše sportovně naladěn, jistě využije služeb společnosti LEZETO, která přiveze mobilní lezeckou stěnu, lanovku, slack-line a mnoho dalšího.

,,Přijeďte si užít konec prázdnin a nakoupit si dárečky pro radost na řemeslném trhu. Budou tu všichni! ‘‘ zve Troják na městskou slavnost, která jako jedna z mála nebyla zrušena kvůli Covid-19.

Podrobné informace:

Karel Troják, vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu

Město Vyšší Brod

Tel: 606 435 747, mail: kultura@mestovyssibrod.cz

www.ivyssibrod.cz


Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

29.09.2020: Přednáška "čím se u nás platilo" / Prachatice, muzeum
Přednáší PhDr. Jiří Chvojka, emeritní numismatik Jihočeského muzea v Českých Budějovicích; od 17 do 19 hodin; po přednášce máte příležitost zjistit hodnotu starých mincí a bankovek, které schováváte doma. Program přednášek na aktuální sezónu najdete na webu www.prachatickemuzeum.cz

27.09.2020: Tradiční soutěž v tlučení špačků / Stožec
Soutěž je určena všem, co se rádi baví a nebojí se do toho praštit. Letos se opět bude soutěžit ve dvou kategoriích – muži a ženy (již od 12 let). Jako každý rok čekají na vítěze netradiční ceny. Zkušební odpaly od 13 hodin.

26.09.2020: Pracovní kurz: "Tiffany vitráže" / Klatovy, muzeum
do 27. 9. - kurz pod vedením Štěpánky Kašparové; přednáškový sál od 9 do 15 hodin. Předběžné přihlášky přijímá a další případné podrobnosti vám sdělí Mgr. Ivana Sieberová, která kurzy organizačně zajišťuje, na telefonu 376 326 354 či 732 833 770, nebo mailem sieberova.muzeum@email.cz Kurzovné je splatné vždy nejpozději týden předem. Kurzovné činí 650,- Kč

22.09.2020: Škrtněte si prosím / Sušice, kino
Zábavná talkshow Radka Nakládala, hosty budou Přemysl Čech - redaktor a moderátor České televize; Jan Gábor - majitel Ateliéru skla, Galerie Gábor a sklářské huti v Sušici. Začátek od 19 hodin, předprodej vstupenek na www.kinosusice.cz

19.09.2020: NaturVision - týden přírody / Vimperk
do 26.9. filmová přehlídka z festivalů o zvířatech a přírodě, cestopisná přednáška, komentované vycházky, duel ředitelů NP Šumava a NP Bavorský les. Více informací naleznete na stránkách organizátorů: Město Vimperk, Správa NP Šumava, MěKS Vimperk.

11.09.2020: Šumavské Kašperské Hory / Kašperské Hory, náměstí
do 12. 9. 2020 tradiční historické slavnosti města, pestrý kulturní program pro děti i dospělé. www.kasphory.cz

Neexistuji vhodna data!jméno:
heslo:

Nová registrace


Tříjezerní slať - 2
Tříjezerní slať
zobrazení: 8971
známka: 1.00

Modrava a okolí - 13

zobrazení: 7637
známka: 2.00

Tříjezerní slať - 4
Tříjezerní slať
zobrazení: 8731
známka: 2.00

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě