Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* SVATOVÁCLAVSKÉ SLAVNOSTI V ČESKÉM KRUMLOVĚ

Vydáno dne 14. 07. 2006 (1605 přečtení)

Koncem září se v Českém Krumlově budou konat tradiční Svatováclavské slavnosti. Na programu budou různé koncerty, folklórní vystoupení, trhy s originálními produkty a ve vybraných restauracích návštěvníci budou moct ochutnat Svatováclavské menu.Od čtvrtka 28. září 2006 do neděle 1. října 2006 se v Českém Krumlově budou pořádat Svatováclavské slavnosti k poctě svatému Václavovi, patronu české země a města Český Krumlov, patronu vinařů a pivovarníků. V Českém Krumlově se dá svatováclavská tradice vysledovat až k počátkům 14. století, kdy nechal Petr I. z Rožmberka, který byl českokrumlovským vladařem v letech 1310 - 1347, postavit u farního kostela kapli sv. Václava (dnes v tomto domě na adrese Kostelní č.p. 161 sídlí základní umělecká škola).
K poctě sv. Václava je tradičně zasvěcen jeden z oltářů farního kostela sv. Víta a oltář sv. Václava se nachází i v současném farním chrámu. K chrámu sv. Víta  přiléhá tzv. zimní kaple, nově vybudovaná ze severní sakristie a v roce 1997 zasvěcená sv. Václavovi.
Na den státního svátku se připravuje Svatováclavská mše svatá a koncert k oslavě Sv. Václava. V sobotu 30. září jsou na programu Pivní slavnosti, zpřístupnění vinných sklepů a do půlnoci budou otevřená krumlovská muzea a galerie. Po celou dobu konání slavností se rozezní městem hudba rozličných žánrů, např. v kostele zazní koncerty vážné hudby, na náměstí se budou konat vystoupení folklórních souborů a v  Prelatuře se představí soubory historických tanců. Zároveň budou probíhat na náměstí Svornosti trhy, kde návštěvníci budou moci vidět a zakoupit produkty hrnčířských dílen, krajkářek, kovářů a další originální a hlavně zajímavé výrobky. Na své si přijdou i labužníci, pro které je připraveno ve vybraných krumlovských restauracích „Svatováclavské menu“ připravované podle starých receptů z tradičních surovin. Samozřejmostí budou i obchůdky s koláči, preclíky, klobásami, zelím, vínem, medovinou a spoustou dalších typických českých dobrot.
Zkrátka nepřijdou ani sportovci, pro které bude určen Svatováclavský výšlap a bude směřovat na vrchol nejvyšší hory Blanského lesa – Kleť (1083 m n.m.). Zde budou moct účastníci výšlapu navštívit observatoř, která patří ke světové špičce a zabývá se výzkumem a identifikací nebezpečných těles pro Zemi.
Nebude chybět ani program pro děti. V rámci „Dne otevřených srdcí“ budou mít děti v doprovodu dospělé osoby možnost zdarma navštívit řadu zajímavých expozic a vyšplhat i na zámeckou věž.

Kontakt:
Infocentrum Český Krumlov, Nám. Svornosti 2, 381 01 Český Krumlov
Tel.: +420 380 704 622
E-mail: info@ckrumlov.cz
www.ckrumlov.cz

 


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Edita Kůsová | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

01.12.2019: Koncert kapely Učedníci / Annín – Mouřenec, kostel sv. Mořice
křesťanský folk, od 14 hodin. www.pratelemourence.cz

30.11.2019: Benefiční koncert Ireny Budweiserové / Dobrá Voda u Hartmanic, kostel sv. Vintíře
koncert od 16 hodin, získané finanční prostředky budou použity k vytvoření pietního místa v prostoru bývalé kaple sv. Šebestiána. na Stodůlkách. www.sumavskecesty.cz

30.11.2019: Vánoční trhy / Vimperk, MěKS
vánoční charitativní bazar od 8 hodin, adventní řemeslný trh v Rožmberské ulici od 9 hodin, zvonkový průvod a rozsvícení vánočního stromu od 16.30 hodin. www.meks-vimperk.com

30.11.2019: Nebíčko a peklíčko / hrad Rabí
Přijďte oslavit svátek sv. Mikuláše na hrad Rabí. Co vás čeká? V nebi plném andílků si pohrajete a zasoutěžíte v několika andělských zastaveních. U nebeské brány pak můžete pošeptat do ucha sv. Mikuláši svá tajná vánoční přání, od 12 do 16 hodin. www.hrad-rabi.eu

29.11.2019: Adventní Faux Pas / Hrádek u Sušice, zámecká kaple sv. Valburgy
koncert dámského pěveckého souboru v 19 hodin. www.zamekhradek.cz

23.11.2019: Šumava Litera / Vimperk, Zlatá hvězda a MěKS
festival regionální literatury, přednášky, besedy a galavečer. www.sumava-litera.czjméno:
heslo:

Nová registrace


Sudslavická naučná stezka - 7
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 7225
známka: 0

Srní a okolí - 4
Srní a okolí
zobrazení: 7315
známka: 1.50

Modrava a okolí - 13

zobrazení: 6581
známka: 2.00

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě