Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* Třetí mezinárodní letní sklářský workshop ve Vimperku

Vydáno dne 24. 07. 2015 (1884 přečtení)

plakát sklářské sympozium VimperkJiž potřetí se sejdou 29. července až 2. srpna 2015 ve sklárně Jiřího Kozla a brusírně Jaroslava Zedníka ve Vimperku sklářští výtvarníci, aby zde ve spolupráci se šumavskými skláři a brusiči vytvářeli nová umělecká díla a nové designy užitkového skla.

Sjednocujícím tématem a inspirací letošního ročníku je dialog skla a dřeva, který nabízí nepřeberné množství možností od spojení dřeva a skla po inspiraci lesem či strukturou dřeva.

Výtvarníkům se zde otevírá široký prostor, ve kterém může sehrát roli jako inspirace i okolní šumavská příroda. Jak si výtvarníci s tématem poradí, to mohou návštěvníci bezprostředně sledovat po celou dobu workshopu ve sklárně i brusírně.

program 1 sklářské sympozium Vimperkprogram 2 sklářské sympozium VimperkI letos se ti, kdo přijdou, mohou setkat s výtvarníky zvučných jmen i s mladou nadějnou generací. Z České republiky se workshopu zúčastní pražská výtvarnice Jaroslava Švarcová, která je známá především svými tavenými plastikami. Dále je to Dagmar Pánková, dílenská učitelka malování skla na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské v Kamenickém Šenově a sklářský výtvarník Leoš Smejkal, s nímž Pánková společně vytváří od roku 2005 díla pod značkou Bystro Design, oba umělci žijí v Kamenickém Šenově. Posledním výtvarníkem z České republiky a také z Vimperka je mladý student třeboňské odborné školy František Jungvirt. Ze zahraničí letos přijedou Patrik Illo, hlavní návrhář skláren RONA v Lednické Rovne na Slovensku a polská sklářská výtvarnice a designérka Alexandra Stencel.

I letos tak složení účastníků zaručuje vynikající úroveň, jako tomu bylo v minulých letech a podobně jako v minulých letech je součástí workshopu i bohatý doprovodný program – dílna malování skla pro děti (a hravé dospělé), literární večer, výlet po starých sklárnách apod.

Třetí letní sklářský workshop pořádaný s podporou Jihočeského kraje a Města Vimperk pokračuje ve formování nové tradice, která navazuje na staletou historii vimperského sklářství a otevírá dveře do budoucnosti. A nezbývá než pozvat všechny, aby se přišli na workshop podívat.

Více o programu na webových stránkách sklárny a brusírny: www.czechglassvimperk.cz www.brousenesklo.wz.cz


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: MK | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

28.02.2020: Ruční výroba skleněných korálků / Kašperské Hory, IS a SEV NP
Co to byly páteříky a jak se vyrábějí vinuté perly? Přijďte se seznámit s výrobkem Šumava – originální produkt, poslechnout si mnoho zajímavého o historii sklářství na Šumavě a podívat se na celý postup výroby skleněného korálku. Sami se pak můžete pokusit o výrobu svého zářivého pokladu, od 13 do 17 hodin. www.npsumava.cz

23.02.2020: Komentovaná prohlídka / Horažďovice, Přírodovědná stanice
www.ddm-hd.cz

22.02.2020: Masopustní průvod / Chanovice
od 12 hodin. www.chanovice.cz

22.02.2020: Masopust / Volary
od 13 hodin vychází průvod masek od radnice a obchází celé město dům od domu, masopust je zakončen ve společenském sále radnice, kde se od 19 hodin uskuteční masopustní veselice s pochováním basy. www.mestovolary.cz

14.02.2020: Emil Kintzl a jeho povídání o Šumavě / Dlouhá Ves, kino
přijďte si popovídat a něco se dozvědět o starých časech na Šumavě; pořádá spolek Živá obec Dlouhá Ves; od 18 hodin, vstupné 50 Kč

05.02.2020: Pohledy do krajiny – nejkrásnější treky Kanady / Kašperské Hory, IS a SEV NP Šumava
kanadské Rockies (Skalnaté hory) jsou snem snad všech cestovatelů. Great Divi-deTrail je 1200 km dlouhá cesta skrz ně, kterou ročně projde pouze 50 dobrodruhů. Hory! Bažiny! Komáři! Brody! Jezera! Žádná cesta! Déšť a dinosauři! Nevážné povídání s Martinem Úblem o tom, jak se neztratit v divočině, jak naplánovat cestu po Kanadě a proč netrhat medvědům borůvky; od 18 hodin. www.npsumava.cz

Neexistuji vhodna data!jméno:
heslo:

Nová registrace


soubor šumavských roubených staveb - 6
soubor šumavských roubených staveb
zobrazení: 6829
známka: 1.75

na farmě ve Svinné
na farmě ve Svinné
zobrazení: 2758
známka: 0

Nové údolí
Nové údolí
zobrazení: 7659
známka: 1.38

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě