Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


* V Lipně nad Vltavou chystají otevření multifunkčního Obecního domu, bude v něm i prodejna potravin

Vydáno dne 13. 10. 2011 (1235 přečtení)

mlha u Prášil Celkem 9 milionů korun investovala obec Lipno nad Vltavou do rekonstrukce objektu, kde bude multifunkční Obecní dům. Už příští týden ve čtvrtek (20. října) si tady budou moci obyvatelé nakoupit potraviny v novém obchodě, zbývající prostory se veřejnosti otevřou do měsíce. Najdou tady nejen společenskou síň, knihovnu, ale i poštu, veřejnou telefonní ústřednu a také kadeřnictví nebo krejčovství.

Starosta Zdeněk Zídek potvrdil, že stavbu zaplatila obec ze svého rozpočtu. „Můžeme si to dovolit i díky tomu, že ekonomickým motorem Lipna jsou provozovny se službami nebo ubytovatelé u jezera. Jasně se ukazuje, že jsme se ve svých záměrech vydali správnou cestou,“ konstatoval. Lipenští zastupitelé rozhodli o rekonstrukci objektu bývalého obecního úřadu ve chvíli, kdy původní nájemce obchodu v centru obce oznámil konec podnikání.

„Nemohli jsme nechat naše občany bez možnosti nakoupit si v blízkosti bydliště. Supermarket Coop v těsném sousedství Skiareálu Lipno má sice otevřeno celý týden, ale pro místní je to poměrně daleko,“ vysvětlil Zídek.

Nejen nově otevíraný obchod, ale i ten stávající provozuje Jednota Kaplice. Její předseda Jan Gušl si spolupráci s obcí pochvaluje. „V rekonstruovaném objektu jsme získali 200 metrů čtverečních prodejní plochy, což podle našich zkušeností bude pro necelých 600 stovek místních obyvatel postačující. Najdou tu nejen čerstvé potraviny, ale i další zboží běžné denní spotřeby. Otevřeno budeme mít od pondělí do soboty,“ vysvětlil Gušl s tím, že koncem října na měsíc uzavřou kvůli rekonstrukci lipenský supermarket. „Zákazníků z řad návštěvníků v letní i zimní sezóně přibývá, chceme jim proto nabídnout větší prodejní prostory,“ uvedl.

Podle makretingového specialisty pro maloobchod a územní rozvoj a ředitele společnosti Incoma GfK Tomáše Drtiny je výstavba nového obchodu v tak malé obci v současné době rozhodně neobvyklá. „Je to důkaz, že obec prosperuje a je si vědoma svého rozvojového potenciálu. Na Lipno se díky nabídce řady nových aktivit i ubytovacích kapacit daří lákat nejen stále více hostů,“ sdělil. Menší obce v Česku spíše totiž mají problémy s odlivem mladých a stárnutím obyvatel. To ovšem podle něj rozhodně není lipenský případ.

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek
Sdílet

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

05.02.2020: Pohledy do krajiny – nejkrásnější treky Kanady / Kašperské Hory, IS a SEV NP Šumava
kanadské Rockies (Skalnaté hory) jsou snem snad všech cestovatelů. Great Divi-deTrail je 1200 km dlouhá cesta skrz ně, kterou ročně projde pouze 50 dobrodruhů. Hory! Bažiny! Komáři! Brody! Jezera! Žádná cesta! Déšť a dinosauři! Nevážné povídání s Martinem Úblem o tom, jak se neztratit v divočině, jak naplánovat cestu po Kanadě a proč netrhat medvědům borůvky; od 18 hodin. www.npsumava.cz

04.02.2020: Fantastická žena / Sušice, KD
divadelní představení od 19.30 hodin, uvádí Stálá divadelní scéna Klatovy. www.kulturasusice.cz

04.02.2020: Tvořivá dílna - perličkování / Kašperské Hory, IS a SEV NP Šumava
pomocí vlasce a perliček si vlastnoručně vyrobíte originální dárek, od 13 do15 hodin. www.npsumava.cz

04.02.2020: Fantastická žena / Sušice, KD
1. 2. 2020 / Farní ples / Sušice, KD/ od 20 hodin. www.kulturasusice.cz 2. – 8. 2. 2020 / Snowboardcrossový kemp Evy Samkové / Lipno nad Vltavou / přijďte si vyzkoušet jízdu ve snowboardcrossové trati, případně si i zazávodit, nebo jen zdokonalit techniku jízdy na prkně. www.lipno.info 4. 2. 2020 / Na sněžnicích okolím Kvildy / Kvilda, IS / výlet s povídáním o historii, místopisu a přírodních poměrech, od 9.30 hodin, nutné předchozí objednání. www.npsumava.cz 4. 2. 2020 / Tvořivá dílna - perličkování / Kašperské Hory, IS a SEV NP Šumava / pomocí vlasce a perliček si vlastnoručně vyrobíte originální dárek, od 13 do15 hodin. www.npsumava.divadelní představení od 19.30 hodin, uvádí Stálá divadelní scéna Klatovy. www.kulturasusice.cz

31.01.2020: Poznej historii Šumavy a Bavorského lesa / Alžbětín, IS
povídání o předválečné Šumavě a Bavorském lese, čím se lidé živili, jak využívali přírodní zdroje, počátky lyžování, stavba železnice atd., od 10 hodin, vstupné 130 Kč. www.npsumava.cz

31.01.2020: S ČT Sport na vrchol / Lipno nad Vltavou, skiareál
31. 1. – 2. 2. 2020 / závod v obřím slalomu, všichni lyžaři si na vlastní kůži budou moci vyzkoušet být závodníkem, projet si profesionálem postavený obří slalom, kde vás snímají kamery a po dojezdu s vámi udělají rozhovor. www.lipno.infojméno:
heslo:

Nová registrace


detail balkónu roubeného domku
detail balkónu roubeného  domku
zobrazení: 7116
známka: 1.75

Výhled z boubína
Výhled z boubína
zobrazení: 3330
známka: 1.00

Třístoličník
Třístoličník - Dreisesselberg 1312 m.n.m.
zobrazení: 6895
známka: 2.00

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě