Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


* V Lipně nad Vltavou chystají otevření multifunkčního Obecního domu, bude v něm i prodejna potravin

Vydáno dne 13. 10. 2011 (1420 přečtení)

mlha u Prášil Celkem 9 milionů korun investovala obec Lipno nad Vltavou do rekonstrukce objektu, kde bude multifunkční Obecní dům. Už příští týden ve čtvrtek (20. října) si tady budou moci obyvatelé nakoupit potraviny v novém obchodě, zbývající prostory se veřejnosti otevřou do měsíce. Najdou tady nejen společenskou síň, knihovnu, ale i poštu, veřejnou telefonní ústřednu a také kadeřnictví nebo krejčovství.

Starosta Zdeněk Zídek potvrdil, že stavbu zaplatila obec ze svého rozpočtu. „Můžeme si to dovolit i díky tomu, že ekonomickým motorem Lipna jsou provozovny se službami nebo ubytovatelé u jezera. Jasně se ukazuje, že jsme se ve svých záměrech vydali správnou cestou,“ konstatoval. Lipenští zastupitelé rozhodli o rekonstrukci objektu bývalého obecního úřadu ve chvíli, kdy původní nájemce obchodu v centru obce oznámil konec podnikání.

„Nemohli jsme nechat naše občany bez možnosti nakoupit si v blízkosti bydliště. Supermarket Coop v těsném sousedství Skiareálu Lipno má sice otevřeno celý týden, ale pro místní je to poměrně daleko,“ vysvětlil Zídek.

Nejen nově otevíraný obchod, ale i ten stávající provozuje Jednota Kaplice. Její předseda Jan Gušl si spolupráci s obcí pochvaluje. „V rekonstruovaném objektu jsme získali 200 metrů čtverečních prodejní plochy, což podle našich zkušeností bude pro necelých 600 stovek místních obyvatel postačující. Najdou tu nejen čerstvé potraviny, ale i další zboží běžné denní spotřeby. Otevřeno budeme mít od pondělí do soboty,“ vysvětlil Gušl s tím, že koncem října na měsíc uzavřou kvůli rekonstrukci lipenský supermarket. „Zákazníků z řad návštěvníků v letní i zimní sezóně přibývá, chceme jim proto nabídnout větší prodejní prostory,“ uvedl.

Podle makretingového specialisty pro maloobchod a územní rozvoj a ředitele společnosti Incoma GfK Tomáše Drtiny je výstavba nového obchodu v tak malé obci v současné době rozhodně neobvyklá. „Je to důkaz, že obec prosperuje a je si vědoma svého rozvojového potenciálu. Na Lipno se díky nabídce řady nových aktivit i ubytovacích kapacit daří lákat nejen stále více hostů,“ sdělil. Menší obce v Česku spíše totiž mají problémy s odlivem mladých a stárnutím obyvatel. To ovšem podle něj rozhodně není lipenský případ.

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek
Sdílet

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

29.09.2020: Přednáška "čím se u nás platilo" / Prachatice, muzeum
Přednáší PhDr. Jiří Chvojka, emeritní numismatik Jihočeského muzea v Českých Budějovicích; od 17 do 19 hodin; po přednášce máte příležitost zjistit hodnotu starých mincí a bankovek, které schováváte doma. Program přednášek na aktuální sezónu najdete na webu www.prachatickemuzeum.cz

27.09.2020: Tradiční soutěž v tlučení špačků / Stožec
Soutěž je určena všem, co se rádi baví a nebojí se do toho praštit. Letos se opět bude soutěžit ve dvou kategoriích – muži a ženy (již od 12 let). Jako každý rok čekají na vítěze netradiční ceny. Zkušební odpaly od 13 hodin.

26.09.2020: Pracovní kurz: "Tiffany vitráže" / Klatovy, muzeum
do 27. 9. - kurz pod vedením Štěpánky Kašparové; přednáškový sál od 9 do 15 hodin. Předběžné přihlášky přijímá a další případné podrobnosti vám sdělí Mgr. Ivana Sieberová, která kurzy organizačně zajišťuje, na telefonu 376 326 354 či 732 833 770, nebo mailem sieberova.muzeum@email.cz Kurzovné je splatné vždy nejpozději týden předem. Kurzovné činí 650,- Kč

22.09.2020: Škrtněte si prosím / Sušice, kino
Zábavná talkshow Radka Nakládala, hosty budou Přemysl Čech - redaktor a moderátor České televize; Jan Gábor - majitel Ateliéru skla, Galerie Gábor a sklářské huti v Sušici. Začátek od 19 hodin, předprodej vstupenek na www.kinosusice.cz

19.09.2020: NaturVision - týden přírody / Vimperk
do 26.9. filmová přehlídka z festivalů o zvířatech a přírodě, cestopisná přednáška, komentované vycházky, duel ředitelů NP Šumava a NP Bavorský les. Více informací naleznete na stránkách organizátorů: Město Vimperk, Správa NP Šumava, MěKS Vimperk.

11.09.2020: Šumavské Kašperské Hory / Kašperské Hory, náměstí
do 12. 9. 2020 tradiční historické slavnosti města, pestrý kulturní program pro děti i dospělé. www.kasphory.czjméno:
heslo:

Nová registrace


bývalá vápenka ve Svinné
bývalá vápenka ve Svinné
zobrazení: 3085
známka: 0

Srní a okolí - 4
Srní a okolí
zobrazení: 7748
známka: 1.00

Šumavské zákoutí - 4
Šumavské zákoutí
zobrazení: 8636
známka: 1.83

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě