Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


* V Lipně nad Vltavou chystají otevření multifunkčního Obecního domu, bude v něm i prodejna potravin

Vydáno dne 13. 10. 2011 (1184 přečtení)

mlha u Prášil Celkem 9 milionů korun investovala obec Lipno nad Vltavou do rekonstrukce objektu, kde bude multifunkční Obecní dům. Už příští týden ve čtvrtek (20. října) si tady budou moci obyvatelé nakoupit potraviny v novém obchodě, zbývající prostory se veřejnosti otevřou do měsíce. Najdou tady nejen společenskou síň, knihovnu, ale i poštu, veřejnou telefonní ústřednu a také kadeřnictví nebo krejčovství.

Starosta Zdeněk Zídek potvrdil, že stavbu zaplatila obec ze svého rozpočtu. „Můžeme si to dovolit i díky tomu, že ekonomickým motorem Lipna jsou provozovny se službami nebo ubytovatelé u jezera. Jasně se ukazuje, že jsme se ve svých záměrech vydali správnou cestou,“ konstatoval. Lipenští zastupitelé rozhodli o rekonstrukci objektu bývalého obecního úřadu ve chvíli, kdy původní nájemce obchodu v centru obce oznámil konec podnikání.

„Nemohli jsme nechat naše občany bez možnosti nakoupit si v blízkosti bydliště. Supermarket Coop v těsném sousedství Skiareálu Lipno má sice otevřeno celý týden, ale pro místní je to poměrně daleko,“ vysvětlil Zídek.

Nejen nově otevíraný obchod, ale i ten stávající provozuje Jednota Kaplice. Její předseda Jan Gušl si spolupráci s obcí pochvaluje. „V rekonstruovaném objektu jsme získali 200 metrů čtverečních prodejní plochy, což podle našich zkušeností bude pro necelých 600 stovek místních obyvatel postačující. Najdou tu nejen čerstvé potraviny, ale i další zboží běžné denní spotřeby. Otevřeno budeme mít od pondělí do soboty,“ vysvětlil Gušl s tím, že koncem října na měsíc uzavřou kvůli rekonstrukci lipenský supermarket. „Zákazníků z řad návštěvníků v letní i zimní sezóně přibývá, chceme jim proto nabídnout větší prodejní prostory,“ uvedl.

Podle makretingového specialisty pro maloobchod a územní rozvoj a ředitele společnosti Incoma GfK Tomáše Drtiny je výstavba nového obchodu v tak malé obci v současné době rozhodně neobvyklá. „Je to důkaz, že obec prosperuje a je si vědoma svého rozvojového potenciálu. Na Lipno se díky nabídce řady nových aktivit i ubytovacích kapacit daří lákat nejen stále více hostů,“ sdělil. Menší obce v Česku spíše totiž mají problémy s odlivem mladých a stárnutím obyvatel. To ovšem podle něj rozhodně není lipenský případ.

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek
Sdílet

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

01.12.2019: Koncert kapely Učedníci / Annín – Mouřenec, kostel sv. Mořice
křesťanský folk, od 14 hodin. www.pratelemourence.cz

30.11.2019: Benefiční koncert Ireny Budweiserové / Dobrá Voda u Hartmanic, kostel sv. Vintíře
koncert od 16 hodin, získané finanční prostředky budou použity k vytvoření pietního místa v prostoru bývalé kaple sv. Šebestiána. na Stodůlkách. www.sumavskecesty.cz

30.11.2019: Vánoční trhy / Vimperk, MěKS
vánoční charitativní bazar od 8 hodin, adventní řemeslný trh v Rožmberské ulici od 9 hodin, zvonkový průvod a rozsvícení vánočního stromu od 16.30 hodin. www.meks-vimperk.com

30.11.2019: Nebíčko a peklíčko / hrad Rabí
Přijďte oslavit svátek sv. Mikuláše na hrad Rabí. Co vás čeká? V nebi plném andílků si pohrajete a zasoutěžíte v několika andělských zastaveních. U nebeské brány pak můžete pošeptat do ucha sv. Mikuláši svá tajná vánoční přání, od 12 do 16 hodin. www.hrad-rabi.eu

29.11.2019: Adventní Faux Pas / Hrádek u Sušice, zámecká kaple sv. Valburgy
koncert dámského pěveckého souboru v 19 hodin. www.zamekhradek.cz

29.11.2019: Divadelní detektivní hra Plynové lampy / Chanovice
Divadelní soubor Tyjátr Horažďovice uvede v KD Chanovice od 19 hodin anglickou divadelní detektivní hru Plynové Lampy, dle knižní předlohy Patricka Hamiltona.jméno:
heslo:

Nová registrace


Modrava a okolí - 9

zobrazení: 6202
známka: 1.00

Přítok Schwarzenberského kanálu
Přítok Schwarzenberského kanálu
zobrazení: 5956
známka: 2.25

Sudslavická naučná stezka - 6
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 6355
známka: 0

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě