Kampský krajáč - první festival regionálních značek v Praze na Kampě

Autor: MS <svarcova(at)rras.cz>, Téma: AKTUALITY, Vydáno dne: 07. 09. 2011

O víkendu 17. a 18. září se v ulici Na Kampě uskuteční pod názvem Kampský krajáč první festival regionálních značek.Těžištěm akce, která poprvé v hlavním městě představí držitele jednotlivých regionálních značek, bude řemeslný jarmark, na němž bude možné vidět a nakoupit výrobky více než 20 výrobců, jejichž schopnosti byly oceněny udělením některé z 15 regionálních značek. Součástí programu budou živá vystoupení pěveckých a hudebních souborů a zkrátka nepřijdou ani děti, pro něž je v sobotu i v neděli připraveno divadelní představení. Samozřejmostí je i občerstvení, které nabídne šumavské speciality.

Kampský krajáč je akcí pro celou rodinu. Na jarmarku mohou ženy porovnat autorskou bižuterii ze Šumavy (Dagmar Staňková a Alena Příhodová), z Prácheňska (Alena Marešová a Diana Froňková) a z Moravského krasu (Erika Leksová), mnohé jistě osloví i originální bronzové a nerezové šperky Jiřího Tomance z Hané. Svůj půvab mají i ručně malované textilní výrobky od Marcely Ptáčkové z Polabí. Originální dekorace v podobě suchých vazeb nabídne Helena Knězová ze Šumavy, Jana Adamcová přidá obrázky se šumavskými motivy a Štěpánka a Tomáš Balvínovi přivezou šumavské bylinkové potěšení a jiné ručně šité výrobky. Zajímavým bytovým doplňkem mohou být skleněné mísy od Eriky Leksové z Moravského krasu nebo repliky historického skla od Petra Slavkovského z Jeseníků. Jako dekorace i oděvní doplněk mohou sloužit prácheňské paličkované krajky ze společnosti Sedlická krajka a frivolitkové krajky Eva Drančákové.

Mariana Felnerová z Jeseníků potě! ší svými textilními výrobky, kde kombinuje nejrůznější techniky od plstění až po háčkování, ženy stejně jako děti. Ty se navíc mohou těšit na poctivé dřevěné hračky Jana Frömla a kostky firmy LARIX -- TOZ z Prácheňska.

Muže nejspíš zaujme bylinný likér Příborská freudovka od firmy FLERET TRADE z Beskyd, ale budou-li hledat zajímavé dárky, určitě je najdou v nabídce drobné keramiky Matěje Hnátka nebo z drátenických výrobků Lady Borecké z Polabí. A kdo by odolal perníkovému srdci od Dagmar Lachmanové z Górolska Swobody! Na správném jarmarku nemůže chybět ani hudba. Tu živou obstará v sobotu odpoledne Babský sbor z Horního Poříčí a folklórní soubor Kosáček z Kostelce nad Černými Lesy. V neděli se pak na improvizovaném podiu bude střídat Pošumavská dudácká muzika s new country kapelou Bonneville ze Šumperka a Dechovou hudbou KMČ Dolní Studénky.

Pro děti bude v sobotu i v neděli připraveno divadelní představení -- v sobotu od 17 hodin zahraje Dřevěné divadlo Jana Hrubce! pohádku Princezna na hrášku, v neděli v 16 hodin se mohou těšit na JEZINKY A BEZINKY v podání Divadelní společnosti ELF. A aby návštěvníky netrápil hlad ani žízeň, bude po celou dobu konání akce připraveno občerstvení převážně ze šumavských specialit, včetně několika druhů piva. Kampský krajáč pořádá Asociace regionálních značek, o.s., která sdružuje již osmnáct regionů, jež podporují místní výrobky a produkty udělováním vlastní značky. Regionální značka symbolizuje jedinečnost či význam produktu ve vztahu k danému regionu a zároveň region začleňuje do systému značení s jednotnými pravidly a charakteristickým vizuálním stylem.
Více informací najdete na www.regionalni-znacky.cz/kampsky-krajac .

Kontaktní osoba: Kateřina Čadilová
Telefon: 724 863 604, 224 222 843
E-mail: cadilova@arz.cz