Netopýří noc

Autor: MK <kytlicova(at)rras.cz>, Téma: AKTUALITY, Vydáno dne: 19. 08. 2015

Netopýří noc Pokud budou chtít návštěvníci NP Šumava, ale i domácí, zažít pravou „netopýří noc“, měli by se zúčastnit programu, jehož součástí je i vycházka za netopýry ke Zlatokopecké stezce.

Akce, která se uskuteční v pátek 28. 8. od 18 hodin, pořádá Informační středisko (IS) a Středisko environmentální výchovy (SEV) Kašperské Hory.

První část programu začne v IS, kde bude referent zoologie z oddělení Ochrany přírody a výzkumu Správy NP a CHKO Šumava RNDr. Luděk Bufka návštěvníkům přednášet a promítat film o životě netopýrů.

„Pro děti i dospělé máme také připraveny aktivity v areálu i uvnitř budovy, během kterých si mohou například složit netopýří sudoku nebo kšiltovku,“ sdělila vedoucí IS Miroslava Michnová.

Po setmění se přítomní vydají na vycházku k bývalým štolám za Liščím vrchem, kde Luděk Bufka předvede výzkumné metody, jako je odchyt netopýrů, jejich značení, zvážení a další.

Pro případné účastníky z Německa je zajištěno tlumočení do němčiny. „Zájemcům o tento zajímavý program pro veřejnost, který je zpoplatněn částkou 20 Kč, doporučujeme vzít si s sebou pevnou obuv a baterku. Jelikož budou přítomné i děti, upozorňujeme, že předpokládaný konec programu je ve 24.00 hodin,“ doplnila Miroslava Michnová.