Pouť Panny Marie Sněžné v Kašperských Horách

Autor: MK <kytlicova(at)rras.cz>, Téma: AKTUALITY, Vydáno dne: 31. 07. 2016

pouť Kašperské Hory

Jedna z největších letních akcí v Kašperských Horách je konání poutních slavností, které se tradičně odehrávají první víkend v srpnu. Letos termín vychází na víkend 5. až 7.srpna 2016.


pouť Kašperské Hory procesíNa náměstí nám na celý víkend „vyroste“staročeský jarmark, kde naleznete jak něco na zub ve formě domácích sýrů, pražených mandlí a oříšků, pečiva a cukroví nebo medovinky na náladu, tak plno ručně zpracovaných výrobků a dekorací z keramiky, dřeva, kovu i skla a spoustu dalšího. Na své si přijdou i děti, které potěší pouťové atrakce na Žižkově náměstí.

pouť Kašperské Hory procesíPojďte se zúčastnit každoročního poutního procesí, které vycházejí z kostela sv. Markéty a končící v kostele Panny Marie Sněžné.I letos v sobotu přijďte fandit našim místním fotbalistům na tradiční pouťový fotbalový turnaj, který začne v 10 hodin na fotbalovém hřišti na Cikánce. Sobotní večer nám zpestří Benefiční houslový koncert Gabriely Demeterové, kterou na nově zrekonstruované varhany kostela sv. Markéty doprovodí Pavel Černý.Sobotní „pouťování“ můžete ukončit na pouťové zábavě s kapelou Rankl Sepp přímo na náměstí.

V neděli od 10 hodin bude probíhat Česko-německá mše svatáv kostele sv. Markéty na náměstí. Pro ty, kteří se chtějí dozvědět více o Kašperských Horách je připravená Komentovaná prohlídka města, která začíná v 10.30 hod. před radnicí. V průběhu zhruba 60 minutové prohlídky navštívíte barokní budovu radnice s největším skříňovým betlémem v Čechách, radniční podzemí, představíme vám zajímavé stavby historického náměstí a v případě dobrého počasí trasu zakončíte u úpravny zlaté rudy.

Celý víkend budete mít možnost prohlédnout si výstavu děl žáků ze Základní školy, Základní umělecké školy a Mateřské školy Kašperské Hory, která je umístěna ve výstavní síni na radnici. To vše a mnohem více uvidíte při vaší návštěvě Kašperských Hor v tomto datu.

Podrobné informace naleznete na oficiálních webových stránkách města www.kasphory.cz