Výlety na sněžnicích, retro závody, tvořivé dílny, cestopisné přednášky i prohlídky hradu Kašperk v březnu v Kašperských Horách

Autor: MK <kytlicova(at)rras.cz>, Téma: AKTUALITY, Vydáno dne: 01. 03. 2017

Kašperské Hory mohou návštěvníkům nabídnout nejen zajímavé památky a krásnou krajinu, ale také zajímavé akce či programy téměř každý den.

Specialitou Kašperských Hor, půvabného šumavského městečka, jsou pravidelně pořádané výlety na sněžnicích (i bez sněžnic). Zájemci každého věku mohou zamířit do známých i méně známých míst v okolí Modravy (1. 3.), na výpravu kolem Pranýře za výhledy – přes Šibeniční vrch a vrch Vinice s úchvatnými rozhledy do oblasti střední Šumavy a Pošumaví (7. 3., 14. 3., 21. 3.), rodiny s dětmi jsou zvány na zábavné soutěžení Hurá na sněžnice! (3. 3., 10. 3.). Pro děti je také připraveno na 2. 3. od 13 do 16 hodin odpoledne plné her, aktivit a zajímavostí o šumavských netopýrech. Dozví se mnoho zajímavostí ze života těchto unikátních létajících savců. Akci pořádá IS a SEV Kašperské Hory.

Veselo bude také ve Ski areálu Kašperky, kde 11. 3. v 10:30 odstartuje retro Závod po staru z Lišáku s Emilem – sjezd pánů a dam na starých dřevěných lyžích v dobovém oblečení.

Během jarních prázdnin 1. 3. - 11. 3., vždy ve středu a sobotu od 10:00 do 16:30, se mimořádně otevře strážní hrad Kašperk, majestátně se tyčící nad Kašperskými Horami. Připraveny budou nejen prohlídkové okruhy, ale také malé občerstvení na hradním nádvoří. Přijďte si užít trochu historie, romantiky a výhledů na zimní Šumavu!

V rámci pravidelného pořadu Pohledy do krajiny se návštěvníci vydají z Kašperských Hor až do tajemné jihoamerické země Ldakh – Malého Tibetu (2. 3.), Nepálu – ohromujícího světa velehor (9. 3.), Malajsie – země plné kuliček (16. 3.) či Kyrgyzstánu (23. 3.).

Neméně atraktivní bude poutavé vyprávění šumavské legendy Emila Kintzla, nazvané Život a práce lidí na staré Šumavě, Zmizelá Šumava. Program začíná vždy v 18:00 v IS a SEV Kašperské Hory.

Vítanou příležitostí relaxovat, vlastnoručně tvořit a učit se novým technikám jsou tvořivé dílny konané v prostorách IS a SEV Kašperské Hory: Antistresové malování a Pergamano (8. 3., 15. 3.) Na stejném místě 2. 3. v 13:00 vypukne odpoledne plné her, aktivit a zajímavostí o šumavských netopýrech – Den s tajemnými nočními letci Šumavy.

Slavnostní vernisáž 6. 3. zahájí pozoruhodnou výstavu Jiřího Hudce a Martiny Říhové Práce na papíře – skutečnost – sny, která bude na radnici Kašperské Hory k vidění do 28. dubna.

Více informací o akcích naleznete na www.kasphory.cz nebo vám je sdělí pracovnice na MěKIS Kašperské Hory, které je otevřené Po - Pá: od 9 do 12 a od 12.30 do 16 hodin.