Přednáška Marie Malé v Žihobcích

Autor: MK <kytlicova(at)rras.cz>, Téma: AKTUALITY, Vydáno dne: 13. 03. 2017

maláMuzeum Lamberská stezka zve na přednášku Marie Malé, autorky několika knih, která představila Šumavu z pohledu pamětníka.

Přijďte si poslechnout poutavé vyprávění o zapomenutých koutech Šumavy a o vzpomínkách a příbězích z autorčina života. Akce se uskuteční ve středu 15. března 2017 v sále Muzea Lamberská stezka v Žihobcích od 18 hodin.

Od 15. března budou v muzeu k vidění dvě výstavy: "Příběhy Sudet" a "Živé paměti Sudet".

Výstavy vypráví prostřednictvím historických fotografií a vzpomínek pamětníků příběhy lidí a obcí ze sudetských oblastí západních Čech. Představí osudy lidí, kteří zde žili před druhou světovou válkou i těch, kteří zde po válce našli svůj nový domov. Výstavy budou v Žihobcích ke zhlédnutí do 2. července 2017. Pozvánky na výstavu ,,Příběhy Sudet“ -- Mgr. Anežka Kolajová Muzeum Lamberská stezka a Infocentrum Žihobce Žihobce 9 342 01 Sušice e-mail: info-muzeum@zihobce.eu web:zihobce.eu tel.: +420 724 895 012

O autorce Marii Malé:

Paní Marie Malá se narodila před více než sedmdesáti lety na Předních Paštích u Stodůlek. Tato šumavská osada a stovky dalších osad i vesnic byly odsouzeny k zániku po odsunu Němců a zbyly po nich jen ruiny zarostlé náletovými dřevinami. V krajině jsou tato místa jen těžko identifikovatelná, poznáte je třeba podle starých ovocných stromů nebo podle rezavého křížku pod prastarou lípou. Ojediněle se v krajině objevují kapličky, které byly díky místním dobrovolníkům a milovníkům Šumavy znovu postaveny.

Marie Malá vydala tyto knihy:

Šumava - putování časem (2009)

Šumava - putování za krajinou a lidmi (2010)

Šumava - vyprávění z Hoidlí (2011)