Domácnost paní mlynářky na hoslovickém mlýně

Autor: MK <kytlicova(at)rras.cz>, Téma: AKTUALITY, Vydáno dne: 27. 07. 2021

hoslovice domácnost paní mlynářkyV dnešní uspěchané době neustále nestíháme a přitom jsme tak líní!

Ano, čtete dobře… Jsme líní a měkcí… Možná jsme se někoho dotkli, ale fakta mluví jasně… Kdo z dnešních chlapů dokáže několik dní kosit louky, tahat pytle zrní… Která z dnešních žen dokáže vyprat prádlo za celý měsíc v neckách, přitom si zpívat a starat praníse o děti?

Zveme Vás do Hoslovického mlýna v sobotu 31. 7. 2021, kde můžete nahlédnout do domácnosti paní mlynářky.Uvidíte také řemeslné ukázky spojené se životem na mlýně a vesnici, čerstvý chléb upečou pekaři Eva a Vašek.

Na ochutnání bude nejen chleba, ale i domácí pomazánky. svetnicePředvedeme vrcení másla. Chybět nebude ani praní na valše. A ukázky předmětů z depozitáře. Samozřejmostí jsou také tvořivé dílničky pro děti a řemeslný trh pro dospělé. Nakoupit si můžete perníčky, keramiku, domácí marmelády, šité hračky, vinuté perle, suchou vazbu či kožené brašny a opasky. jarmarkV každou hodinu na vás čeká komentovaná prohlídka mlýna a pouštění mlýnského kola. Dopoledne k poslechu zahraje harmonikář a odpoledne vystoupí Folklorní soubor Bystřina ze Zlivi. Akce bude probíhat od 10 do 17 hodin, vstupné: 50/25 Kč. Akce se koná za každého počasí. Více informací o mlýně a chystaných akcích naleznete na muzeum-st.cz