Představení pro děti na zachráněném nádraží ve Lčovicích u Čkyně

Autor: MK <kytlicova(at)rras.cz>, Téma: AKTUALITY, Vydáno dne: 27. 07. 2020

lcoviceZveme vás na dětské divadelní představení pro děti, které se uskuteční na zcela netradičním místě - zachráněné vlakové zastávce na okraji malé vesničky Lčovice u Čkyně.

V sobotu 15.8.2020 přijedou herci divadla Cirkus Žebřík se svým představením "Loutky, které nikde nechtěli." Představení se uskuteční od 16 hodin na louce u vlakové zastávky.

Malebná lčovická vlaková zastávka na železniční trati ze Strakonic do Vimperka byla postavena v roce 1893. Vlaková zastávka si zahrála v roce 1980 v hudební filmové komedii Trhák režiséra Zdeňka Podskalského, filmaři přejmenovali lčovickou zastávku na Lipovec. Po téměř sto letech začal provoz na železnici upadat a nádraží postupně chátralo. V roce 2011 byl na tuto budovu vydán demoliční výměr. Zastupitelé obce s tím nesouhlasili, a tak se v roce 2017 obci Lčovice podařilo budovu nádraží koupit od Správy železniční dopravní cesty, státní organizace. Budova nádraží potřebovala rozsáhlejší opravy, na které obec neměla peníze, zastupitelé tedy rozhodli budovu nádraží prodat. Od roku 2017 patří do soukromého vlastnictví. Nový majitel ji již začal postupně opravovat.

Bližší informace o akci i historii tohoto místa naleznete na www.nadrazilcovice.wz.cz.