Svatobartolomějský trh a pouť ve Vyšším Brodě

Autor: MK <kytlicova(at)rras.cz>, Téma: , Vydáno dne: 19. 08. 2020

vb poutV sobotu 22. srpna 2020 se uskuteční jubilejní 25. ročník Svatobartolomějského trhu a pouti.

Po celý den bude připraven program pro celou rodinu, během kterého si návštěvník poslechne hudbu různých žánrů, vyšplhá na mobilní lezeckou stěnu, shlédne divadélko nebo si vyrobí dáreček ve výtvarné dílně.

Před 150 lety získal Vyšší Brod statut města. V průběhu pouti proběhne pietní akt v klášteře, granátnícikterého se aktivně zúčastní také Schwarzenberská granátnická garda. V předvečer pouti přijede Jarda Sypal a jeho herečtí kolegové zahrát představení Na ostro. A aby večer byl úplný, bude připravena divadelní kavárna. Ve Vyšším Brodě pojatá trochu netradičně – jako Bubble tea coctail bar!

,,Svatobartolomějský trh je tradiční akcí, kterou pořádá Město Vyšší Brod letos již po 25.‘‘, říká Karel Troják, vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu. Po celý den je připraven program na hlavním podiu, kde vystoupí kapely všeho druhu. ,,Od 10 hod zahrají Babouci – nejstarší jihočeská dechovka, následovat bude tradiční soutěž Nacpeme si břuch! Knedlíky pro soutěž připravuje Hotel Šumava.‘‘ dodává Troják. Ve 14.30 si vyšebrodští připomenou 150. výročí získání statutu města v tzv. Příběhu města. Vzpomenou na historické okamžiky a současně rozkrojí slavnostní narozeninový dort z pece ředitele Gastrofestu Vladimíra Tůmy. Průvodem v čele s granátníky se přesunou do kláštera, kde zazní Svatováclavský chorál či Česká zemská hymna v podání trubačů Schwarzenberské granátnické gardy.

Po tomto aktu, kde se bude střílet slavnostní salva a zazní fanfáry, se opět všichni pobaví u hlavního podia na náměstí. Písně v podání Staropražských pardálů, jazzové kapely Black Bottom nebo Rock bandu zpříjemní podvečer i hlubokou noc. A to vše v pivním stanu, kde nebude nouze o jídlo ani pití. ,, Ve 22:00 přesně nás čeká ohňostroj.‘‘ A vyšebrodští nezapomněli ani na děti. Celé odpoledne pro ně bude připraveno malování na obličej, dočasné tetování, výtvarné dílny, pohádky a hlavně písničky v podání Divadla Mazec. ,,Jmenujme alespoň jednu: Indiánská vesnice – příběh náčelníka Velkého Vola a jeho kmene…‘‘ doplňuje K. Troják. Kdo je spíše sportovně naladěn, jistě využije služeb společnosti LEZETO, která přiveze mobilní lezeckou stěnu, lanovku, slack-line a mnoho dalšího.

,,Přijeďte si užít konec prázdnin a nakoupit si dárečky pro radost na řemeslném trhu. Budou tu všichni! ‘‘ zve Troják na městskou slavnost, která jako jedna z mála nebyla zrušena kvůli Covid-19.

Podrobné informace:

Karel Troják, vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu

Město Vyšší Brod

Tel: 606 435 747, mail: kultura@mestovyssibrod.cz

www.ivyssibrod.cz