Divadlo bratří Formanů na Kratochvíli

Autor: MK <kytlicova(at)rras.cz>, Téma: AKTUALITY, Vydáno dne: 14. 09. 2020

obludarium

Druhá polovina září (18. - 27.) bude na Kratochvíli patřit po roční přestávce opět, v našich končinách již velmi oblíbenému, Divadlu bratří Formanů. Správa zámku se díky velikému úspěchu loňské série představení rozhodla přesvědčit Divadlo bratří Formanů k obnovení proslulého představení Obludárium.

Jistě si vzpomínáte, že uvedení tohoto představení na Kratochvíli před jedenácti lety bylo kulturní událostí roku, jíž se toužily zúčastnit tisíce diváků ze všech koutů naší země a ne všem bylo tehdy dopřáno tuto touhu naplnit. Dnes Vám tedy můžeme oznámit, že naše přání bylo Divadlem bF s radostí vyslyšeno.

Představení Obludárium je postavené na volném sledu rozmanitých čísel, výtvarných a herecky působivých překvapeních a drobných příbězích, spojených jedním tématem, kabaretním rejem, divokou i tichou atmosférou a netradičním prostorem. Představení se odehrají v divadelním stanu postaveném v zámecké zahradě ve dnech 18., 19., 20., 21., 22., 24., 26. a 27. září 2020. Nedělní představení (20. a 27. září 2020) začínají již v 16.00 hodin, ostatní termíny mají začátek vždy v 19.00 hodin. Předprodej vstupenek je pouze na pokladně zámku Kratochvíle.

Všichni věříme a doufáme, že ve středu 23. září 2020 přivítáme v Horním sále zámku pana prof. Martina Hilského, se kterým jsme se měli setkat tradičně již v dubnu. Vinou známých nepříznivých okolností jsme museli naše setkání přeložit do podzimu. Tématem vyprávění pana profesora bude tentokrát málo známá i málo v divadlech uváděná "tragédie nejtragičtější" Shakespearova hra Timon Aténský. Obrňte se tedy a těšte se - přednáška začíná v 19.00 hodin. Vyprávění bude jako obvykle prokládáno hudebními vstupy Kateřiny Falcníkové a Mikoláše Troupa.

Více informací o akcích konaných na zámku Kratochvíle naleznete na www.zamek-kratochvile.npu, nebo je získáte na telefonu 388 324 380 či emailové adrese: ups.cb.kr@npu.cz.