Soutěž o nejlepší šumavskou bábovku v Anníně

Autor: MK <kytlicova(at)rras.cz>, Téma: , Vydáno dne: 25. 08. 2021

babovkobraní V pořadí už 3. annínské bábovkobraní proběhne v pátek 27. srpna od 19 do 22 hodin v netradičním prostředí sklárny. Bábovky bude při zábavném večeru s živou hudbou hodnotit mimojiné i herec Pavel Kikiničuk.

p>Bábovkobraní začne v pátek v 19 hodin. „Jsem moc rád, že se letos do soutěže zapojila annínská sklárna, která poskytla pro tradiční akci netradiční zázemí. Do půl osmé můžou pekařky a pekaři nosit na nádvoří sklárny své bábovky. Příjem bude anonymní, aby nikdo z hodnotících nevěděl, kdo kterou bábovku pekl a skutečně mohli porotci hodnotit samotný výtvor a ne jeho autora,“ říká Lukáš Milota z organizačního týmu.

<

Od půl osmé začne hrát živá kapela, kterou tvoří hudebníci Jiří Bláha a sourozenci Vilém a Vojtěch Šafránkovi. Po první sérii písní zasedne porota, která zhodnotí celkový vzhled bábovky, konzistenci a vzhled bábovky po rozkrojení a samozřejmě chuť a vůni. „Jsme rádi, že předsedou poroty bude tentokrát oblíbený herec a komik Pavel Kikinčuk, kterého známe jako Šimona Pláničku ze Slunce, seno, jahody, z Okresního přeboru, Babovřesek nebo z plzeňského kabaretního divadla Pluto. Dalším členem poroty bude moderátor Českého rozhlasu Plzeň Vladimír Štovíček, který bude hodnotit v tandemu se svojí manželkou Markétou. Vladímir totiž nejí sladké, bude tedy hodnotit vizuálně. Jeho žena posoudí chuť a vůni,“ vysvětlil Milota. Hlas dostanou i diváci, kteří zvolí Bábovku sympatie a následně budou moci donesené soutěžní bábovky ochutnat. Káva a další občerstvení budou k zakoupení ve sladkém bistru přímo ve sklárně. Po slavnostním vyhodnocení nejlepších bábovek, předání hlavních cen a koncertu živé kapely se zájemci můžou od 22 hodin zdarma vydat na noční prohlídku sklářské kaple s hrobkou rodiny Schmid, která je přímo nad annínskou sklárnou a bude osvětlena svíčkami. Při bábovkobraní bude nutné dodržovat aktuální platná protiepidemická opatření.