Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* Do Skiareálu Lipno míří sjezdařské naděje i klaun Ronald

Vydáno dne 05. 01. 2011 (2784 přečtení)

Zábava na Lipně Ve Skiareálu Lipno to bude o víkendu pořádně žít. Maskoti lišák Foxík a kapitán Lipánek připravili dětem na sobotu karnevalové zábavné odpoledne a na pomoc si pozvali klauna Ronalda. Děti si užijí spoustu her a soutěží v maskách, které si mohou přinést samy nebo jim budou namalovány na tvář.

Na Lipno míří také dětské sjezdařské naděje z jihočeských a západočeských lyžařských oddílů, které zde v rámci Lipno Ski Campu budou spolu trénovat a v neděli také závodit v obřím slalomu. Lipno Ski Camp pořádá Skiareál Lipno ve spolupráci se skikluby Lipno a Chlum už potřetí a zájem je čím dál vyšší.

„Každým rokem přibývá účastníků, letos jich očekáváme přes dvě stě. Je to skvělá příležitost, aby se děti, jejich rodiče i trenéři z různých oddílů vzájemně poznali, strávili spolu skvělý víkend a zdravě si zasoutěžili“ říká Andrea Štětková, předsedkyně Skiklubu Chlum, který kemp spolupořádá.

Letos zažije během Ski Campu premiéru Jihočeský pohár, což je nový seriál závodů pro děti a juniory v obřím slalomu. Pojede se na dvě kola na sjezdovce Promenádní, kde bude postavena slalomová dráha s časomírou. Do nedělního programu bude ještě vložen závod Šumavský pohárek. S tím souvisí dočasné uzavření sjezdovky Promenádní.

„Aby si běžní lyžaři mohli naplno a neomezeně užít víkendové lyžování, přesunuli jsme Ski Camp pouze na sjezdovku Promenádní, která bude v pátek a sobotu otevřena účastníkům kempu. Lyžující veřejnost tak bude mít k dispozici přes 7 km sjezdovek se třemi lanovkami včetně nově upravené zábavné snowcrossové dráhy a snowparku. V neděli otevřeme polovinu Promenádní tratě všem, aby se lidé mohli přijít podívat na krásný závod“, upřesňuje Martin Řezáč ze Skiareálu Lipno.

Podmínky ve Skiareálu Lipno jsou po odjezdu náporu turistů ze silvestrovských pobytů vynikající, otevřeny a skvěle upraveny jsou všechny sjezdové tratě o celkové délce 8,2 km, na kterých leží až 80 cm sněhu. V provozu jsou všechny tři lanovky a pojízdné koberce a tak se lyžuje bez čekání. Skiareál je v provozu každý den od 8.30 do 16.00 a 18.00 – 21.00, kdy probíhá večerní lyžování. V sobotu a neděli je možné využít skibus z Českých Budějovic a také skivlak Yeti z Tábora se slevou 30% na skipas. Mezi Frymburkem a Lipnem nad Vltavou denně pendluje pravidelný skibus, který je pro všechny zdarma.

Přestože meteorologové slibují na víkend oblevu, bohaté zásoby sněhu na Lipně garantují kvalitní podmínky.

Pro běžkaře je připraveno 34 km stop na Frymburských loukách, okolo Alpské vyhlídky a také na zamrzlém Lipně. Tam je pro bruslení upraven pětikilometrový okruh v Lipně nad Vltavou a také dvoukilometrový okruh ve Frymburku. Správci ledové dráhy se pokusí před víkendem propojit oba okruhy, které doposud kvůli nebezpečnému úseku se zeslabeným ledem nebylo možné spojit.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: MS | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

29.09.2020: Přednáška "čím se u nás platilo" / Prachatice, muzeum
Přednáší PhDr. Jiří Chvojka, emeritní numismatik Jihočeského muzea v Českých Budějovicích; od 17 do 19 hodin; po přednášce máte příležitost zjistit hodnotu starých mincí a bankovek, které schováváte doma. Program přednášek na aktuální sezónu najdete na webu www.prachatickemuzeum.cz

27.09.2020: Tradiční soutěž v tlučení špačků / Stožec
Soutěž je určena všem, co se rádi baví a nebojí se do toho praštit. Letos se opět bude soutěžit ve dvou kategoriích – muži a ženy (již od 12 let). Jako každý rok čekají na vítěze netradiční ceny. Zkušební odpaly od 13 hodin.

26.09.2020: Pracovní kurz: "Tiffany vitráže" / Klatovy, muzeum
do 27. 9. - kurz pod vedením Štěpánky Kašparové; přednáškový sál od 9 do 15 hodin. Předběžné přihlášky přijímá a další případné podrobnosti vám sdělí Mgr. Ivana Sieberová, která kurzy organizačně zajišťuje, na telefonu 376 326 354 či 732 833 770, nebo mailem sieberova.muzeum@email.cz Kurzovné je splatné vždy nejpozději týden předem. Kurzovné činí 650,- Kč

22.09.2020: Škrtněte si prosím / Sušice, kino
Zábavná talkshow Radka Nakládala, hosty budou Přemysl Čech - redaktor a moderátor České televize; Jan Gábor - majitel Ateliéru skla, Galerie Gábor a sklářské huti v Sušici. Začátek od 19 hodin, předprodej vstupenek na www.kinosusice.cz

19.09.2020: NaturVision - týden přírody / Vimperk
do 26.9. filmová přehlídka z festivalů o zvířatech a přírodě, cestopisná přednáška, komentované vycházky, duel ředitelů NP Šumava a NP Bavorský les. Více informací naleznete na stránkách organizátorů: Město Vimperk, Správa NP Šumava, MěKS Vimperk.

11.09.2020: Šumavské Kašperské Hory / Kašperské Hory, náměstí
do 12. 9. 2020 tradiční historické slavnosti města, pestrý kulturní program pro děti i dospělé. www.kasphory.cz

Neexistuji vhodna data!jméno:
heslo:

Nová registrace


Přítok Schwarzenberského kanálu
Přítok Schwarzenberského kanálu
zobrazení: 7483
známka: 1.00

Srní a okolí - 6
Srní a okolí
zobrazení: 11643
známka: 2.00

Přítok Schwarzenberského kanálu
Přítok Schwarzenberského kanálu
zobrazení: 7483
známka: 1.00

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě