Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


* Kampský krajáč - první festival regionálních značek v Praze na Kampě

Vydáno dne 07. 09. 2011 (2198 přečtení)

O víkendu 17. a 18. září se v ulici Na Kampě uskuteční pod názvem Kampský krajáč první festival regionálních značek.Těžištěm akce, která poprvé v hlavním městě představí držitele jednotlivých regionálních značek, bude řemeslný jarmark, na němž bude možné vidět a nakoupit výrobky více než 20 výrobců, jejichž schopnosti byly oceněny udělením některé z 15 regionálních značek. Součástí programu budou živá vystoupení pěveckých a hudebních souborů a zkrátka nepřijdou ani děti, pro něž je v sobotu i v neděli připraveno divadelní představení. Samozřejmostí je i občerstvení, které nabídne šumavské speciality.

Kampský krajáč je akcí pro celou rodinu. Na jarmarku mohou ženy porovnat autorskou bižuterii ze Šumavy (Dagmar Staňková a Alena Příhodová), z Prácheňska (Alena Marešová a Diana Froňková) a z Moravského krasu (Erika Leksová), mnohé jistě osloví i originální bronzové a nerezové šperky Jiřího Tomance z Hané. Svůj půvab mají i ručně malované textilní výrobky od Marcely Ptáčkové z Polabí. Originální dekorace v podobě suchých vazeb nabídne Helena Knězová ze Šumavy, Jana Adamcová přidá obrázky se šumavskými motivy a Štěpánka a Tomáš Balvínovi přivezou šumavské bylinkové potěšení a jiné ručně šité výrobky. Zajímavým bytovým doplňkem mohou být skleněné mísy od Eriky Leksové z Moravského krasu nebo repliky historického skla od Petra Slavkovského z Jeseníků. Jako dekorace i oděvní doplněk mohou sloužit prácheňské paličkované krajky ze společnosti Sedlická krajka a frivolitkové krajky Eva Drančákové.

Mariana Felnerová z Jeseníků potě! ší svými textilními výrobky, kde kombinuje nejrůznější techniky od plstění až po háčkování, ženy stejně jako děti. Ty se navíc mohou těšit na poctivé dřevěné hračky Jana Frömla a kostky firmy LARIX -- TOZ z Prácheňska.

Muže nejspíš zaujme bylinný likér Příborská freudovka od firmy FLERET TRADE z Beskyd, ale budou-li hledat zajímavé dárky, určitě je najdou v nabídce drobné keramiky Matěje Hnátka nebo z drátenických výrobků Lady Borecké z Polabí. A kdo by odolal perníkovému srdci od Dagmar Lachmanové z Górolska Swobody! Na správném jarmarku nemůže chybět ani hudba. Tu živou obstará v sobotu odpoledne Babský sbor z Horního Poříčí a folklórní soubor Kosáček z Kostelce nad Černými Lesy. V neděli se pak na improvizovaném podiu bude střídat Pošumavská dudácká muzika s new country kapelou Bonneville ze Šumperka a Dechovou hudbou KMČ Dolní Studénky.

Pro děti bude v sobotu i v neděli připraveno divadelní představení -- v sobotu od 17 hodin zahraje Dřevěné divadlo Jana Hrubce! pohádku Princezna na hrášku, v neděli v 16 hodin se mohou těšit na JEZINKY A BEZINKY v podání Divadelní společnosti ELF. A aby návštěvníky netrápil hlad ani žízeň, bude po celou dobu konání akce připraveno občerstvení převážně ze šumavských specialit, včetně několika druhů piva. Kampský krajáč pořádá Asociace regionálních značek, o.s., která sdružuje již osmnáct regionů, jež podporují místní výrobky a produkty udělováním vlastní značky. Regionální značka symbolizuje jedinečnost či význam produktu ve vztahu k danému regionu a zároveň region začleňuje do systému značení s jednotnými pravidly a charakteristickým vizuálním stylem.
Více informací najdete na www.regionalni-znacky.cz/kampsky-krajac .

Kontaktní osoba: Kateřina Čadilová
Telefon: 724 863 604, 224 222 843
E-mail: cadilova@arz.cz

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek
Sdílet

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

29.09.2020: Přednáška "čím se u nás platilo" / Prachatice, muzeum
Přednáší PhDr. Jiří Chvojka, emeritní numismatik Jihočeského muzea v Českých Budějovicích; od 17 do 19 hodin; po přednášce máte příležitost zjistit hodnotu starých mincí a bankovek, které schováváte doma. Program přednášek na aktuální sezónu najdete na webu www.prachatickemuzeum.cz

27.09.2020: Tradiční soutěž v tlučení špačků / Stožec
Soutěž je určena všem, co se rádi baví a nebojí se do toho praštit. Letos se opět bude soutěžit ve dvou kategoriích – muži a ženy (již od 12 let). Jako každý rok čekají na vítěze netradiční ceny. Zkušební odpaly od 13 hodin.

26.09.2020: Pracovní kurz: "Tiffany vitráže" / Klatovy, muzeum
do 27. 9. - kurz pod vedením Štěpánky Kašparové; přednáškový sál od 9 do 15 hodin. Předběžné přihlášky přijímá a další případné podrobnosti vám sdělí Mgr. Ivana Sieberová, která kurzy organizačně zajišťuje, na telefonu 376 326 354 či 732 833 770, nebo mailem sieberova.muzeum@email.cz Kurzovné je splatné vždy nejpozději týden předem. Kurzovné činí 650,- Kč

22.09.2020: Škrtněte si prosím / Sušice, kino
Zábavná talkshow Radka Nakládala, hosty budou Přemysl Čech - redaktor a moderátor České televize; Jan Gábor - majitel Ateliéru skla, Galerie Gábor a sklářské huti v Sušici. Začátek od 19 hodin, předprodej vstupenek na www.kinosusice.cz

19.09.2020: NaturVision - týden přírody / Vimperk
do 26.9. filmová přehlídka z festivalů o zvířatech a přírodě, cestopisná přednáška, komentované vycházky, duel ředitelů NP Šumava a NP Bavorský les. Více informací naleznete na stránkách organizátorů: Město Vimperk, Správa NP Šumava, MěKS Vimperk.

11.09.2020: Šumavské Kašperské Hory / Kašperské Hory, náměstí
do 12. 9. 2020 tradiční historické slavnosti města, pestrý kulturní program pro děti i dospělé. www.kasphory.cz

Neexistuji vhodna data!jméno:
heslo:

Nová registrace


Schwarzenberský plavební kanál - 1
Schwarzenberský plavební kanál
zobrazení: 4325
známka: 0

Srní a okolí - 3
Srní a okolí
zobrazení: 8492
známka: 0

Přítok Schwarzenberského kanálu
Přítok Schwarzenberského kanálu
zobrazení: 7056
známka: 2.25

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě