Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


Czech

* Školní výlet do Českého Krumlova má šest variant

Vydáno dne 07. 05. 2012 (2336 přečtení)

Školní výlet do Českého Krumlova 3Na netradičně pojaté výlety, které propojují zábavu, sport i poučení, láká žáky, studenty a učitele Český Krumlov. Mohou poznat město a okolí lépe než běžní turisté, například jako vodáci, cyklisté, milovníci umění, nebo fotografové. Na výběr mají ze šesti variant dvoudenních a třídenních programů.
„Jsou vhodné nejen pro školáky, ale i pro zájmová sdružení, sportovní oddíly a další dětské a juniorské kolektivy. Jejich velkou výhodou je, že odpovědnost za žáky přebírají zkušení instruktoři, takže pedagogové si mohou výlet užít s jistotou, že na vodě či na kole nebudou mít starosti navíc,“ vysvětlila Lenka Nováková z destinačního managementu.

Školní výlet do Českého Krumlova 2Ročně navštíví Český Krumlov zhruba 1,2 milionu lidí, z nichž asi 60 procent tvoří zahraniční turisté. Destinační management tyto speciální programy vyzkoušel poprvé loni, aby zbavil město nálepky, že je drahou destinací vhodnou hlavně pro cizince. Školy proto od organizátorů kromě tématického programu se zvýhodněným vstupným dostávají i praktické tipy na cenově dostupné ubytování, stravování a parkování.

Po dobrých zkušenostech z loňska kombinují organizátoři i letos prohlídku památek zapsaných na seznam UNESCO s plavbou na lodi, výletem na kole nebo pěšími túrami. Novinkou je program nazvaný Ahoj v Krumlově s humorem v umění, který odkazuje na nové a pro mladé lidi velmi přitažlivé výstavy v Egon Schiele Art Centru. Děti potěší například dílo Vladimíra Jiránka včetně promítání jeho krátkých filmů a studenty tam zcela jistě zaujme výstava slavného britského karikaturisty Geralda Scarfa, který spolupracoval i s hudební skupinou Pink Floyd na kultovním albu The Wall.

Školní výlet do Českého Krumlova 1
Velmi se loni osvědčila interaktivní prohlídka Musea Fotoateliér Seidel s názvem Jak se fotografovalo před 100 lety, která nabízí dvě hodiny poznání a zábavy. Jako památku školy dostanou originální černobílou fotografii celé skupiny před historickým pozadím. Žáci a studenti se mohou zapojit i do soutěže o nejlepší fotografii města, kterou pořídí svými digitálními aparáty nebo mobilními telefony.Pedagogové se díky souboru programů Ahoj v Krumlově mohou snadno zorientovat v rozmanitých možnostech zábavy i poučení, které město a jeho okolí skýtá. Dozvědí se, co se nejlépe váže k výukovým předmětům, věku a zaměření žáků a studentů. Pro některé je nejlákavější vodácké či cykloturistické putování nebo výšlapy na Křížovou horu a na Kleť, pro jiné prohlídka památek, muzeí a galerií. Program vede zájemce i dál do jižních Čech: výletníci mohou navštívit například Rožmberk nad Vltavou, Zlatou Korunu, Kájov či Římovskou přehradu. Jednotlivá témata výletů přehledně popisují internetové stránky www.ckrumlov.cz/skolnivylety.

Bližší informace:
Ing. Lenka Nováková, tel.: 380 704 628, 602 561 870,
e-mail: lenka.novakova@ckrf.ckrumlov.cz

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: KV | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

29.09.2020: Přednáška "čím se u nás platilo" / Prachatice, muzeum
Přednáší PhDr. Jiří Chvojka, emeritní numismatik Jihočeského muzea v Českých Budějovicích; od 17 do 19 hodin; po přednášce máte příležitost zjistit hodnotu starých mincí a bankovek, které schováváte doma. Program přednášek na aktuální sezónu najdete na webu www.prachatickemuzeum.cz

27.09.2020: Tradiční soutěž v tlučení špačků / Stožec
Soutěž je určena všem, co se rádi baví a nebojí se do toho praštit. Letos se opět bude soutěžit ve dvou kategoriích – muži a ženy (již od 12 let). Jako každý rok čekají na vítěze netradiční ceny. Zkušební odpaly od 13 hodin.

26.09.2020: Pracovní kurz: "Tiffany vitráže" / Klatovy, muzeum
do 27. 9. - kurz pod vedením Štěpánky Kašparové; přednáškový sál od 9 do 15 hodin. Předběžné přihlášky přijímá a další případné podrobnosti vám sdělí Mgr. Ivana Sieberová, která kurzy organizačně zajišťuje, na telefonu 376 326 354 či 732 833 770, nebo mailem sieberova.muzeum@email.cz Kurzovné je splatné vždy nejpozději týden předem. Kurzovné činí 650,- Kč

22.09.2020: Škrtněte si prosím / Sušice, kino
Zábavná talkshow Radka Nakládala, hosty budou Přemysl Čech - redaktor a moderátor České televize; Jan Gábor - majitel Ateliéru skla, Galerie Gábor a sklářské huti v Sušici. Začátek od 19 hodin, předprodej vstupenek na www.kinosusice.cz

19.09.2020: NaturVision - týden přírody / Vimperk
do 26.9. filmová přehlídka z festivalů o zvířatech a přírodě, cestopisná přednáška, komentované vycházky, duel ředitelů NP Šumava a NP Bavorský les. Více informací naleznete na stránkách organizátorů: Město Vimperk, Správa NP Šumava, MěKS Vimperk.

11.09.2020: Šumavské Kašperské Hory / Kašperské Hory, náměstí
do 12. 9. 2020 tradiční historické slavnosti města, pestrý kulturní program pro děti i dospělé. www.kasphory.cz

Neexistuji vhodna data!jméno:
heslo:

Nová registrace


Procházka obcí Stachy - 7
Areál MŠ
zobrazení: 8713
známka: 1.50

Sudslavická naučná stezka - 13
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 7979
známka: 1.00

Les cestou na Plechý
Les cestou na Plechý
zobrazení: 8084
známka: 2.00

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě